Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozói szakma kitanulása...

Programozói szakma kitanulása gyorsan?

Figyelt kérdés

A programozó szakma kitanulása elviekben 3 hónap (plusz utána specifikáció de most csak az úgymond "klasszikusra" gondolok, nem ilyen Mátrix szintre).

Kérdés. Ha valaki 1 egész hónapot ráér és egész nap a gép előtt tud ülni, akkor felgyorsitható-e annyira a folyamat hogy nagyjából 1 hónap után egy vállalat alkalmazásba vegye.

Ha tényleg szorgalmas és jó eszü emberről van szó és minden rendelkezésre áll: gyors gép, korlátlan net és sok idő (korán reggeltől akár éjjelig).

Olyan ember aki a zéroról tanulá de jó érzéke van a szám.gépes dolgokhoz. Szerintetek mennyire reális ezt elérni?



2020. márc. 23. 18:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Elviekben sem három hónap, szóval már a kiinduló feltevésed is rossz.


San Fransiscoból jöttem pl kezdésnek jó. Nem visz túl messzire, de megismertet pár alapfogalommal.

2020. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Excel VBA-ban (Visual Basic) is lehet "fejleszteni", pl ügyvileti, nyilvántartó programokat. Láttam már csodálatos tákolmányokat amik abban készültek, esetleg Access adatbázissal megspékelve. 😁 👍

Tényleg nem akarlak elkeseríteni, de szerintem tele van a piac kezdő programozóval, Neked meg semmliyen papírod nincs ilyesmiről vagy akármiről aminek köze lenne az informatikához (szoftverüzemeltető? 😂), ha jól értem....

2020. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy programozási nyelvet, napok alatt meg tudsz tanulni.

Egy adott programozási paradigma gyakorlatban történő helyes használatához 1 év is kellhet. (Persze lehet az én képességeim túl kevesek ehhez a szakmához, de most már ezt csinálom máshoz nem értek :D )

2020. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13-as: melyik programozási nyelvekre gondolsz? Szerintem én pont ilyet keresek. Programozási paradigma alatt mit értesz?
2020. márc. 23. 21:13
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egy programozási nyelvet, napok alatt meg tudsz tanulni."

Igen, ez így van, ha az illető már ismer 1-2 másikat.

Gyanítom ez a kérdező esetében ez nem áll fenn.

2020. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismered az excelt, akkor VBA makro, Powerquery, PowerBI.

PowerBI kapcsán lehet kísérletezni az adatlekérdezéssel SQL szerverről, honlapról, akármiről.

2020. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el pythont tanulni, a legjobb fejlesztőeszközök elérhetőek hozzá, nagyon sokrétű felhasználási köre van, és az egyik legkönnyebben megérthető programnyelv, ennél egyszerűbb eszköz a következő 10 évben nem lesz.


Viszont a baj ott lesz, hogy feladatot megoldani nem fogsz tudni csak azért mert egy nyelv szintaxisát ismered.


Ettől függetlenül ne hagyd hogy lebeszéljenek, ha még sem próbálod nem fog kiderülni, hogy jó vagy-e benne.

Sok sikert

2020. márc. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Nem Excelre gondolok, azt jelenleg is ismerem"

Egy Khi próba is menne?

2020. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!