Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van aki még bejár dolgozni?...

Van aki még bejár dolgozni? Milyen területen? Hányan dolgoztok együtt?

Figyelt kérdés

2020. márc. 28. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap be kell mennem dolgozni. Egy kis elektronikai cég (katonaságnak készítünk elektronikai berendezéseket)

nagyjából 60-70 ember dolgozik egy kupacban. Nemrég vettek fel 3 új embert..így sajnos mi nem állunk le kényszer szabadságra. Pedig élvezném a "maradj otthon" helyzetet.

2020. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál.Nálatok nem mutatkozott meg a járvány?

Az én munkahelyem 16 fős.

2020. márc. 28. 11:37
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
En bejarok dolgozni... a nappaliba! :D Egyedul dolgozok.
2020. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Autóipar, alkatrészgyártás, kb. 1000 fő múszakonként.

Itt nem számit az egészség, biztonság, a lényeg a darabszám.

2020. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És nálatok még nem jelentkezett a járvány?
2020. márc. 28. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

van, multi, adminisztráció, 30an voltunk az irodában, de most csak 6an vagyunk, jó nagy távolságban... így lenne jó dolgozni a jövőben is.


Nem, nincs járvány a cégnél.

2020. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


Engem is meglep, hogy senki nem beteg, főleg az azért mert Angliában élek, és ez egy angol munkahely. Az angolok zöme nem arról híres, hogy higíénikusok lennének. ( mindig meglepődnek, amikor beszélgetés közben elmondom, hogy minden nap zuhanyzom, nyáron ha ne adj isten meleg van akkor kétszer is. Szerintük ez durva vízpazarlás, elég lenne heti 2-3 alkalommal) Akkor most szerinted mennyien mossák meg a kezüket állandóan? Így meglepő, hogy egyik kollégám sem beteg vagy az ő családtagjuk sem. Ugyanis itt kint ha egy családtagod beteg, és otthoni karantéba megy, akkor a vele egy házban élőknek is kötelező menni 2 hét karanténba. De ez nagyjából lehetetlen sok eseteben megoldani. A mi cégünknél nem fizetik a táppénzt. Jobban mondva 3 napig fizetetlen, de orvoshoz sem kell menned, elég ha telefonálsz. Ha több napig vagy beteg akkor állami Tb ami írtó kevés (heti 94 font) Ezért mindenki lázasan, betegen is de dolgoznak. Szerinted ki mer karanténba menni ha a férje, felesége beteg? Senki. Számlákat, bérleti díjat fizetni kell, nincs halasztás. Amúgy meg sokan nem is sejtik, tudják, hogy koronavírusok ha éppen enyhe tünetük van. Nincs tesztelés, közölték is, hogy csak indokolt esetben tesztelnek, és csak 60 év fellettieket. Ha fiatalabb vagy, és vannak tüneteid, töltsd ki az NHS oldalán a kérdőívet.. A kérdőív kitöltése után ha azt a választ kapod, hogy érintkezésben lehettél egy koronavírusos emberrel, ezért 7 napig maradj otthon karanténban, a családod többi tagja meg 2 hétig. Tényleg csak vészhelyzetben jönnek ki ( de akkor már vért kell köpnöd szinte) Én asztmás vagyok, így van okom félni, de közölték hogy mivel ventolint használok az asztmámra, és az "enyhe asztmások" csoportjába tartozok, nem jár különleges elbánás. Így most csak imádkozom, hogy ha elkapom, ne fulladjak, legyen enyhe.

Jelenleg 14 754-en betegek, és 761-en már meghaltak. Én egy kis városban élek, itt jelenleg 25 regisztrált koronavírusos beteg van. De biztos több, mert sok embert nem tesztelnek.

2020. márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kötelező home office van, ennek megfelelően a béreket is 25%-kal csökkentették.
2020. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Autóipar

Csökkentett létszámmal megy a termelés (kb. operátorok negyede dolgozik csak) én heti 2 napot vagyok bent, a többi home office. Egyelőre. De hétről hétre változik, attól függően melyik cég mit lép.

2020. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Járunk.


Kötelezően kiadják az időarányos szabadságot. Felváltva megyünk szabira, vagy dolgozunk. Amíg az tart, addig tart, utána mindenki megy dolgozni. Járvány ide, járvány oda.

2020. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!