Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok Magyarország...

Mit gondoltok Magyarország lakosságának hány százalékának lehet 1 millió forint megtakarítása vész esetére?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok,hogy mit gondoltok erről. Számokban is jó lesz a válasz. 9 millió plussz pár százezer ember ha jól tudom ennyi ember él az országban. Tudom azt,hogy nagy a szakadék gazdag és szegény között ,de az 1 millió az pont arra az 1 millió forintra szól. Tudom van akinek több van sokkal és van akinek kevesebb. Ti mit gondoltok hány százaléknak van legalább ennyi dugipénze mondjuk ilyen esetre mikor megszűnik a munkahely és kitör egy ilyen vírus ami most van.
2020. márc. 31. 17:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
20%
Ha nincsen akkor majd vesz fel hitelt, ahogy ez itthon szokás. Most Orbán segítségével alacsony kamattal lehet felvenni és még meg sem kell kezdeni törleszteni csak jövőre
2020. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 15-20%-ot mondanék, de ezzel lehet, hogy túlzottan is optimista vagyok.
2020. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
én is olyan 20%-ot mondanék, de elképzelhető, hogy sokkal többeknek, mint gondolnánk. mert 1 millió meg sokkal kevesebb, mint gondolnánk, csak soknak hangzik.
2020. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
15%
60-70. Főleg Budapesten, itt ez 2 havi fizu az átlagnak.
2020. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Túlzottan optimista vagy négyes. Szerintem persze csak. Nem igazán Budapestet kérdeztem hanem össz Magyarországon. Azt én értem,hogy ott a legmagasabb a fizetés ,de a lakhatás is ott a legmagasabb. Én azt tapasztaltam,hogy maga a lét is drágább. Étel : Zöldség Gyümölcs kegyetlen drága.
2020. márc. 31. 18:20
 6/40 anonim ***** válasza:
97%

5 %.



Utolsó, Budapest helyett Bécst akartál mondani.

2020. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
egy cikk szerint a magyaroknak 400e Ft váratlan kiadás már hatalmas, és a többségüknek kölcsön kellene kérni, hogy ezt ki tudja fizetni.
2020. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
69%

#5

Persze, Budapesten a lakhatás és sokszor az élelmiszer is drágább, de ha arányaiban nem lenne jobb a fizetés/megélhetési költség, akkor nem akarnának ennyien ideköltözni (most éppen múltidőben beszélek).

1M Ft megtakarítás Budapesten az semmi. Viszonyításképpen, ha költözöl és kiveszel egy lakást, akkor zsebből fizetsz kapásból 350-600e Ft-ot (1 havi bérleti díj+ 2havi kaució). És ez csak egy példa. 1M Ft nem olyan sok pénz és ha a jelenlegi tempóval haladunk, akkor egyre kevesebbet fog érni (perpillanat alig több, mint 2500Eur).

2020. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
75%

Az ilyen statisztikáknál azt nem szeretem, hogy ugyan úgy benne van a több milliárdos vagyonnal rendelkező vállalkozó meg az utolsó putrilakó drogos is, aki önhibájából még olvasni sem tud.


Ha levágjuk a negatív szélsőségeket, akkor én remélem, hogy azért egy 50%-nak van 1 millió félretett pénze. Persze valószínűleg naív vagyok, előbb vesz a többség 150 ezres fizetésre hitelre új autót (ismerősi körben megtörtént), előbb veszi meg 2 évente az aktuális csúcskategóriás telefont 300 ezerért, ami több havi jövedelmének felel meg (ez is megtörtént) és előbb megy el előn felül külföldre nyaralni (gyakorlatilag minden második ember), mint hogy arra gondoljon, hogy jó lenne pár havi tartalék legalább arra az esetre, ha beüt a sz..r.


Ha én egyetem mellett, minimális szülői támogatással, kollégiumbban lakva tanulmányi ösztöndíjból és diákmunkából össze tudtam szedni 2,5 milliót és ugyan ezt megcsinálta a húgom is (ő még nem is végzett), akkor szerintem egy önmagát felelősnek gondoló felnőtt embernek is tudnia kéne abszolválni ezt. És nem kenyéren meg vizen éltem és még csak arról sincs szó, hogy otthon ültem és sosem mentem sehová, vagy hogy nem vettem ruhákat, cipőket. Ésszel kell "szórni" a pénzt és tartalékot képezni, kifejezetten vészhelyzet esetére és nem másra.

2020. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
41%

Budapesti vagyok, az eddigi legnagyobb fizum nettó 210 ezer Ft, de azt se sokáig kaptam, fel kellett mondanom. Közben jelentős összegek mentek pl képzésekre.


A gyakorit olvasva azt érzem, vagy én élek másik világban, vagy az oldal a kamu.



Amikor a szoftverfejlesztő kezdőbér is nettó 250 (ha egyáltalán van annyi), és az albérlet pedig 100 felett. Persze nem mindenki lakik albiban és nem mindenki egyedül.

2020. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!