Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok Magyarország...

Mit gondoltok Magyarország lakosságának hány százalékának lehet 1 millió forint megtakarítása vész esetére?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok,hogy mit gondoltok erről. Számokban is jó lesz a válasz. 9 millió plussz pár százezer ember ha jól tudom ennyi ember él az országban. Tudom azt,hogy nagy a szakadék gazdag és szegény között ,de az 1 millió az pont arra az 1 millió forintra szól. Tudom van akinek több van sokkal és van akinek kevesebb. Ti mit gondoltok hány százaléknak van legalább ennyi dugipénze mondjuk ilyen esetre mikor megszűnik a munkahely és kitör egy ilyen vírus ami most van.
2020. márc. 31. 17:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsőnek kérdező azt nézd hol lakik egy ember. Egy nyugaton, Pesten élőnek lehet, ellenben barátnőm Nógrádban lakik ahol 2 műszakban keresnek 150eFt-ot, na nekik rohadtul nincs 1 misi félrerakva.

Én keresek Hatvanban 290eFt ot, 3 műszakban úgy hogy éjszakázok (mellesleg ez nem élet és rohadtul nem fogom 10 évekig csinálni mert az ember este aludjon...) és így tudok havi 100at félretenni kb, h anyamnak leadok 50-et, (albérlet még ugyan ennyi lenne pluszba és még nem ettem nem fizettem számlát). Tehát kb 1 év alatt ha nagyon összehúzod magad 1 misit félre tudsz tenni, de akkor nem költöttél autóra, nem nyaraltál.


Másik élet tesóm:

Keres havi 300at, gyár, éjszaka, 2 gyerek és 0-ra jönnek ki kb, hogy miért? Mert valami elromlik a kocsin, házon kell újítani stb és ennyi. Persze itt van hitel is amit fizet.

En is kb egy 20%ot saccolnék de ennek is a java házra gyűjtene és nem váratlan kiadásra szerintem....

2020. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
11%

minek 1 millio forint ha bármikor tonkre mehete a gazdasag, vagy ti nem nézitek a tőzsdét, amerikai piacot, hireket ,gazdasági elemzőket?

Befektetni kell a pénzt, pédát nem mondok, de olyanba aminek mindig értéke van.

Nem bmw-re gondoltam és luxuslakásra, egyszerű dolgokra. Pl.egy termőföld amit gondozni tudsz, stbstb. sokminden van az jobban tartja értékét mint az 1 milla

2020. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Megértem én ,hogy mit mondasz ,de én nem hiszem azt,hogy most,hogy vírus van tönkremenne a gazdaság és csőd lenne. Lesz kenyér 1 hónap múlva is a boltban. 1 milliót befektetni kell földbe ? Értem én,hogy ha van termőföld élet is van mert zöldség ott terem és sok minden ,de ,hogy 1 millióból nem tudsz venni mondjuk jövőre semmit sem azt kétlem. Én még olyat nem éltem át,hogy a pénz mondjuk 1000 forint ne érjen semmit sem.
2020. ápr. 1. 13:18
 34/40 A kérdező kommentje:

Nekem nagy a kertem én veteményezni szoktam klumpli,hagyma,borsó stb...

Ezt úgy mondtam,hogy én nem veszek boltban zöldséget ,de én így sem hiszek ebben,hogy összeomlana a gazdaság és 1 millió forint csak papír lesz és nem több.

2020. ápr. 1. 13:23
 35/40 anonim ***** válasza:
52%

"minek 1 millio forint ha bármikor tonkre mehete a gazdasag, vagy ti nem nézitek a tőzsdét, amerikai piacot, hireket ,gazdasági elemzőket?"


De, esnek a tőzsdék. Ha nem tőzsdén volt a pénzed, akkor ez még alig érintett. Én marhára megnyugtatónak érzem, hogy most kb. 2-3 évre elég likvid tartalékom van.


"Befektetni kell a pénzt, pédát nem mondok, de olyanba aminek mindig értéke van."


És mi az? Olyan nincs aminek mindig lesz értéke. Persze, be kell fektetni, vannak erre alapok, állampapír, ingatlan stb. De egyik sem bomba biztos.


"Nem bmw-re gondoltam és luxuslakásra, egyszerű dolgokra. Pl.egy termőföld amit gondozni tudsz, stbstb. sokminden van az jobban tartja értékét mint az 1 milla"


A termőföld jól tartja az értékét? :D Barátom, akkora termőföld, amit te önmagad tudsz gondozni, munka mellett, komolyabb géppark nélkül, az kb 100 ezer forintos érték. De ha veszel egy hétvégi telket, valami kis kulipintyóval meg egy nagyobb kerttel, az is MAXIMUM párszázezres költség. És szerintem kb. semmennyire nem tartja az árát.

Persze vehetsz szántót is, de ha nem te műveled akkor kb semmit sem ér. Van 1-2 vállalkozó minden környéken, aki ezzel foglalkozik és mivel kb. nincs vetélytársuk, ezért csak minimális a bérleti díj amit kérhetsz érte.

2020. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Szerintem a lakosság maximum 20%-25%-a rendelkezik likvid 1 millió vagy annál több vésztartalékkal.
2020. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
76%

Aki ilyen nonsense 20-25%-okat ir az belegondolt, hogy a lakossag nagy resze 18 alatti meg 65 feletti?


Amikor az akcios csirkefarhatert atutazzak a mamkocsis idosek a varost, biztos azert teszik, mert van 1 milla megtakaritasuk a szemtelenul alacsony nyugdijukbol.


Na meg a kozepkoruak is, akiknek gyerekuk van azert kerik a sok tamogatast mert annyira felveti oket a penz.

Arrol szolnak augusztusbab a hirek milyen konnyu a beiskolazas - es nem okoz gondot senkinek az a partizezres sulicucc osszevasarlasa.


Ehhez jon meg, hogy akinek van is valamennyi penze, az ugy kolt, mintha kotelezo lenne elkolteni a havi bevetelt: ruhak, sminkek, ekszerek, kormos meg mittomen miket latok, olyanoktol akikrol jol tudom, hogy xart se keresnek


Persze amikor beutott az az egesz mindeni azert porog, mint a megtaposott hangyaboly, mert van 1 milla megtakaritasa.

Nezz ra a facere.

Nezz ra Kormany hirdetmenyek kommentjei ala.

2020. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

"Aki ilyen nonsense 20-25%-okat ir az belegondolt, hogy a lakossag nagy resze 18 alatti meg 65 feletti?"


Szerintem ilyen formában nincs értelme a kérdésnek, mindenki háztartásokra válaszol. Legalábbis én direkt írtam is.


"Amikor az akcios csirkefarhatert atutazzak a mamkocsis idosek a varost, biztos azert teszik, mert van 1 milla megtakaritasuk a szemtelenul alacsony nyugdijukbol."


Hidd el, hogy nagyon soknak jóval több van. Egy normális temetésre is elmegy lassan egy milla, főleg arra teszik félre (nem vicc). Tele van a híradó olyan hírekkel, hogy besurranó tolvajok milliókat visznek el idősektől.

2020. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

38. hat most hogy mindenki vinnyog a korona okozta gazdasagi helyzet miatt elegge ketlem.

Ha lenne 1 millaja leteve, nem panikolnanak annyian. De rohadt keveseknek van annyi leteve szerintem. Nezz ra a kormany FB posztjainak a kommentjeire.

2020. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
27%

40. LOL. az elso ket mondatod uti magat, es udv a 70 IQ pontu verprolik kozott. 🤗


Melelkesen a 2. bekezdessel megvalaszoltad a kerdest. Ezt a mintat latod te is, meg sokan masok is.

Hogy a francba lenne minden 4. embernek 1 milla megtakaritasa?


Olyan emberekrol tudom meg, hogy xarban vannak, akikrol nem is gondoltam volna. Ja, szep a leasing kocsi, de azt fizetni kellene havonta. 🤔


Mindegy, meg mindig amondo vagyok vasaroljanak. Ok porgetik a gazdasagot. Remelem a virusoanik utan megint beindulnak es elfelejtik, hogy tartalekolni kene insegesebb idokre talan. 😭🤣😂

2020. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!