Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok Magyarország...

Mit gondoltok Magyarország lakosságának hány százalékának lehet 1 millió forint megtakarítása vész esetére?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok,hogy mit gondoltok erről. Számokban is jó lesz a válasz. 9 millió plussz pár százezer ember ha jól tudom ennyi ember él az országban. Tudom azt,hogy nagy a szakadék gazdag és szegény között ,de az 1 millió az pont arra az 1 millió forintra szól. Tudom van akinek több van sokkal és van akinek kevesebb. Ti mit gondoltok hány százaléknak van legalább ennyi dugipénze mondjuk ilyen esetre mikor megszűnik a munkahely és kitör egy ilyen vírus ami most van.
2020. márc. 31. 17:18
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
82%

"Amikor a szoftverfejlesztő kezdőbér is nettó 250 (ha egyáltalán van annyi)"


Rossz helyen dolgozol, ismerősöm pályakezdő szoftverfejlesztőként nettó 340-et keresett már 4-5 évvel ezelőtt is.

2020. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
81%

"Amikor a szoftverfejlesztő kezdőbér is nettó 250 (ha egyáltalán van annyi)"


Jóval több.

2020. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
70%
Jaj de nem is kell itt leragadni, hogy szoftverfejlesztő. Trillió olyan szakma van, amivel lehet keresni és nem kell hozzá valami hihetetlen kvalitás (egyébként a programozáshoz sem kell).
2020. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

1 millió még nekem is van, pedig csak pár hete kezdtem el dolgozni az egyetem után teljes munkaidőben.


Ingatlan, autó nincs.


Ha háztartásonként nézzük, nem pedig személyenként, akkor szerintem olyan 50-55%.

2020. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
42%

Bp-en rengeteg lehetőség van, egy alap angol tudással is be lehet tölteni egy csomó pozit, ami nettó 300at vagy akár többet is fizet. nettó 200ért abszolút semmi értelme a fővárosban robotolni, mikor a nagyobb cégek vidéken egy operátornak ennél többet is kifizetnek, ha tud írni-olvasni és képes egy csavar becsavarásánál összetettebb feladat elvégzésére... lehet én élek egy másik buborékban, de én meg azt látom itt gyakorin, hogy sokan csak sírnak és két fűszálat nem hajlandóak keresztbe tenni, hogy kicsit is jobbra forduljon a sorsuk.

persze, most szarabb idők jönnek, az elmúlt 3-4 évben csak az nem dolgozott, aki nem akart, aki meg akart és motivált volt, az kb annyit kért a munkájáért, amennyit nem szégyellt..

2020. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
90%
Hol fizetnek vidéken többet mint nettó 200 ezer FT-ot egy operátori munkáért a gyárban?
2020. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
200 ezer gyári munkásként ? Pfúúú ,de jó lenne eskü. Én gyári melós voltam 1 évvel ezelőtt. Felmondtam kevés volt a lóvé ,de minimálbért kaptam. Vidéki kisváros. Nem tudom,hogy ti ebben az országban laktok e ,de nem tudom hol keres egy gyári melós 200 ezret :O
2020. márc. 31. 20:11
 18/40 A kérdező kommentje:

" 1 millió még nekem is van, pedig csak pár hete kezdtem el dolgozni az egyetem után teljes munkaidőben. "


Ezt ,hogy hoztad össze,hogy ha pár hete melózol ? Nincs autód,ingatlanod . Na ezt,hogy hoztad össze ? Híd alatt lakol vagy szülőknél ? Pár heti melótól nekem nem lett 500 ezrem sem.

2020. márc. 31. 20:13
 19/40 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk Kecskeméten a gyárban nettó 200ezret keresnek a minosegellenorok + muszakpotlek (ez havi netto 50-100ezer meg szokott lenni, mert hétvégén is van munka) + evi 1x egy teljes havi cafeteria. Tudok, mivel en vagyok s főnökük. A felenek csak érettségije van, mégis megkeres min. netto 250ezret...
2020. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Pl Kecskemét, Mercedes beszállító, közvetlen ismerős. Műszakban, némi túlórával. Inkább 300, mint 200 (az az alap lenne túlóra és pótlékok nélkül) és igen, nettó. Hozzáteszem, nem álom meló, megterhelő, de ha kell taxival hozzák viszik a dolgozókat és sok ész nem kell hozzá. Ahol kicsit több ész is van, ott könnyebb melóval is megvan ugyanennyi pénz vagy több is.

Komolyabb fizikai munkával ennél többet lehet keresni.

Csak szólok, hogy az országba már szerb és ukrán vendégmunkásokat hordanak be, mert ilyen 150-200 körüli fizetésekkel nem találnak embert (másik cég). Még egyszer, ez vidék. Budapesten tényleg nem tudom ki az aki egyáltalán fel kell ennyiért, és ha nincs saját ingatlan, albérletet fizet, és nem talál jobb melót, akkor miért sajnáltatja magát és sír, hogy nem tud megélni... De tényleg.

2020. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!