Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek sikerült passzív jövedel...

Kinek sikerült passzív jövedelmet kialakítania? Ha sikerült mi volt az?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Bár nem folyamatos jövedelem, de van tőzsdei befektetésem. eddig hozott évente 2-300 ezer forintot. Nem sok, pár % de "ingyen pénz". Igaz mostani helyzetben ez is mínuszos dolog.


Vagy vannak ismerőseim, kiadnak 2-3 lakást Pesten. 150-250 ezrekért. Nyilván ezt a pénzt vissza is kell forgatni, de alapvetően ~1 fizu bevétel.

2020. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 klKöszönöm a választ. Tözsde az most elég kockázatos ráadásul ahhoz érteni is kell valamicskét, lakáskiadáshoz pedig nem árt egy saját lakás :)
2020. ápr. 2. 10:10
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A semmiből márpedig nem lesz passzív jövedelem. :)
2020. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Én kis alberletes házakat építettem. Telek megvesz azt sok meló kinn egész nap, koszos mocskos vagyok mindig. Már van amiben a lakások ki vannak adva, és most is van ami készül vagyis épp most szerelem fel a kapumotort és egy emberke meg ássa az öntözőrendszernek a lz árkot ahol a cső megy el, azt szerelhetem ossze.


Végülis passzív is meg nem is, mert igazából minden nap dolgozom 10-12 órát utána meg esti program hogy tanulok pl ontozorendszert csinalni DSC riasztót feltenni és programozni , minden napra van programom, és nincs dozsoles mert ha van pénzem anyagot veszek és csinálom .

2020. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem értem. Azokat sem, akik 10 millió forintból akarnak havi rendszeres passzív jövedelmet. De azokat meg pláne nem, akik 0 forintból akarnak havi rendszeres passzív jövedelmet.
2020. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Lakáskiadás mióta passzív jövedelem? :-)

Gyakorlatilag semmi nem passzív jövedelem, mindenhez kell akitivitás.

2020. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Végülis passzív egy ideig aztán osszeborul minden. De ez mindennél egy van amivel nem foglalkozunk az az enyészeté lesz.


Az más kérdés ha nem akarom hogy fejlődjön akkor kevés munkával szinte passzivva tudom tenni mert valaki más csinálja de ő nem fog vele foglalkozni csak annyit változik hogy később lesz az enyészeté. Vagy hamarabb mert a felvett ember is viszi a pénzt.


Szóval nekem nem passzív, reggel 7 óta talpon vagyok és már rajtam a gumicsizma mert ha az aknabol kiszivja a szivattyú a vizet akkor mászok is le.


Kevéssé passzív :)

2020. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vettem egy kislakást 3 millióért.

Laktam benne.

7 év múlva kifestettem eladtam.

Kerestem rajta tisztán 2 milliót, mert feljebbmentek a lakásárak.

2020. ápr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, amiben most lakok ha azt eladnám az is többet érne 5-6 millióval mint amikor vettem.

A lakáskiadás valóban passzív jövedelemnek vehető, ha nem csak az albérletből befolyó pénzt nézed, hanem a spekulációt is, hogy ha fent van az ára eladod, amikor lent van meg veszel.

Amúgy ez mindennel így van.

Dolgoznod nem kell vele, csak jó időben venni, és mégjobb időben eladni.

2020. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Meg fizetni a számláit amikor ninca bérlőd, vagy nem tudja fizetni. A bérlőkkel átíratni az órákat az adózással foglalkozni, figyelni a piaci árak alakulását,hirdetni az ingatlant, felújítani, szerződni újra átírni, stb 😂😂
2020. ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!