Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek sikerült passzív jövedel...

Kinek sikerült passzív jövedelmet kialakítania? Ha sikerült mi volt az?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 09:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
10 soros autohotkey script. Orankent 70-350 ft. 0-24. De en nem hasznalom mert tos-ba utkozik.
2020. ápr. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"kockázatos"

"érteni is kell valamicskét"

"lakáskiadáshoz pedig nem árt egy saját lakás"


Hát márpedig a semmiből nem fogsz valamit csinálni. Főleg nem rendszeres passzív jövedelmet.


Kezdjük ott, hogy legnagyobb érték maga a tudásod. Ha értesz valamihez átlagon felül, akkor azzal el tudsz indulni mint "dolgozó" aztán szépek tudsz haladni, saját vállalkozás, saját emberek, és idővel elérhetsz arra a szintre, hogy kiszervezed a munkát és te csak "megélsz" a cégedből relatív kis erő befektetéssel.


Ehhez nyilván kell kezdő tőke, kockáztatás és folyamatos munka.


Na meg ugye mi a passzív. Olyan nincs, hogy semmihez nem értesz csak dől a lé.


Vegyük a lakás kiadást. Egyrészt passzív, mert relatív keveset kell vele foglalkozni míg nincs baj. Másrészt el kell addig jutni, hogy megvedd, ki kell adnod és karban is kell tartanod. Nyilván itt sem mindegy, hogy valakinek van pénze és szakembert hív, vagy mindent önmaga csinál mert az nyilván több munka.


Olyan szempontból passzív, hogy mellette tudsz ugyanúgy dolgozni fő állásban és a lakás dolgait havi 1-2 alkalommal intzni csak.


Vagy nem egyszerű dolog a lakás adás-vétel sem. Hiszen hiába adod el X év múlva 5 millióval többért. Valójában nem ér annyival többet, hiszen ugyanabból a pénzből nem veszel nagyságrendekkel jobb lakást, maximum hasonlót. Tehát hiába van több pénzed, ha az kevesebbet ér.

2020. ápr. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Azonban pár dolgot szeretnék megjegyezni velük kapcsolatban.


Először is soha nem mondtam a passzív jövedelemről, hogy az ember nem csinál semmit sem mégis dől a pénz. A válaszadás már ott elbukik, ha a válaszadó a feltett kérdés, jelen esetben a "passzív jövedelem" jelentésével sincs tisztában. Tisztelet a kivételnek.


Másodszor egy szóval sem mondtam, hogy nem értek semmihez. Én csak azt írtam, hogy a tőzsdéhez nem értek. Ebből nem tudom egyeseknek miért jött az le, hogy 0 forinttal, tudással és munkával akarok passzív jövedelmet kialakítani.


Harmadszor a kérdésem nem arra irányult, hogy valaki találjon ki nekem egy passzív jövedelmet vagy hasra ütés szerűen mondjon valamit, mivel nem véletlenül nem ad senki sem a fotelfilozófusok véleményére. A kérdésem arra irányult, hogy kinek sikerült már kialakítani passzív jövedelmet és azt hogyan. Vagyis nem elméletben jártas a témában hanem gyakorlatban. A 10 kommentből csupán egy embernek sikerült megérteni és megválaszolni a kérdést. Azért tényleg köszönöm a "lelkesedést".

2020. ápr. 4. 20:55
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek vannak de ez egyik sem passzív jövedelem:


-ingatlanok bérbeadva ( màr irtam, hofy miert nem passzív)

-foodtruck bérbeadva (hasonlo az ingatlanhoz )

-értékpapír ( nem forex es nem tőkeàttétes)

-deviza ( nem forex nem tőke àttétes kereskedelem)

- knowhow és szerzői jogok ( a knowhowkat ki kellett dolgozni validalni reprodukálhatni, stb. sok meló, ahogy megírni számos szakmai irasis anyagot mt., fejlesztési programok, könyv, stb is).


- követelés kezelés ( àfàt vissza kell igényelni,Navhoz menni adovizsgalati ellenőrzésre, össze kell szedni az anyagot fmhkat elinditani közjegyző ügyvédhez, esetleg meg rendőrségre is jàrkâlni amig a végrehajtás meg nem indul, de ennek is max a kamata ami "jövedelem " persze az sem, mivel az csak bruttó bevétel lesz, ahogy az összes többi cashflow szerinti bejövő összeg amiből a költségeket le kell vonni adókat, stb. és lesz majd valamikor egy nettó "jövedelmed " az egészből ).


- Igaz ez most kiesik, de van plusz két telephely ahol az alkalmazottak viszik az üzleteket semmi dolgom velük csak az azobol származó bevétellel a vállalkozásban.


-Ellenben pont ezek hiánya miatt kapok most a fetiek mellé egy minimálbérnyi álláskeresési járadékot is majd pár hónapig, amíg szünetel a vállalkozás e visda nem tudom nyitni a kormányrendelet megszűnése utàn az üzleteket, ugyanúgy alkalmazottakkal ( nekem "passzívan").


Egyfelől ahogy leírtak egyik sem csak magától termett ahhoz tenni is kell . Másfelől, ahhoz hogy ki tudj építeni ilyen általad passzivnak gondolt portfóliót, ahhoz előbb tisztaban kellene lenni azzal, hogy nincs olyan hogy passziv jövedelem. Maximum olvashatsz róluk sikerkönyvekben, fizetős előadàsokon ahol a megfitetett szerzői jogdijjal generálod az agymosó sikertrénerek passzív jövedelmét.

2020. ápr. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
Na megint a "nagyokos" kérdező aki mindent jobban tud, de akkor minek is kérdez...
2020. ápr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#14 Köszönöm.


#15 Ha elmondod, hogy mi nem egyértelmű számodra a kérdésemben akkor szívesen megmagyarázom.

2020. ápr. 5. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!