Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel indokoljam állásinterjún...

Mivel indokoljam állásinterjún, hogy szeretném otthagyni a céget?

Figyelt kérdés

Multinál dolgozom, sok angol szöveg, kommunikáció vesz körül, én meg ehhez még nem vok elég, hiába foglalkozok vele, nem tudom, mikor leszek hozzá elég. Magyar céget keresek vagy olyat, ahol nem létfontosságú a nyelv. 1-2 hónapon belül szeretnék lelépni, ok, szűkült a lehetőség, tudom, hogy fontos az angol, de most nem ez a fontos. Mit mondjak, hogy miért jönnék el?

Mert önöknél nem hiszem, hogy van külföldi partner?



2020. ápr. 3. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem túl okos lépés szerintem. Egy nyelvtudást igénylő pozíció mindig jobban fog fizetni. Inkább tegyél bele energiát, fejlődj.


Amúgy mondd szerintem, hogy más jellegű, sokkal szakmaibb kihívásokra vágysz.

2020. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Mióta dolgozol itt, hányadik munkahelyed és milyen végzettséged/képzettséged van?

Van már kiszemelt, új munkahely?

2020. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha felvettek, akkor az angoltudásodat a munkához megfelelőnek vélték. Ha maradnál, lenne lehetőséged felnőni a feladathoz. De egyébként, ha még próbaidős vagy, akkor ezt az új munkahelyet bele sem kellene venned az önéletrajzba, mert pár hónapos tapasztalat még nem annyira releváns, így csak az utolsó (hosszabb) munkaviszonyodról kérdeznének. Ha viszont már régebb óta ott vagy, akkor valami önértékelési zavar lehet inkább a háttérben, mert ha az angoltudásod nem lenne megfelelő, akkor valószínűleg már elküldtek volna.
2020. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Becsülöm, hogy ezt így felismerted. Én nagyon sok olyan embert láttam eddig multinál, akik szerintem inkompetensek az adott feladatra, de mégis köszönik, jól vannak.

Lehet, hogy Te nem vagy inkompetens, csak bizonytalan. Ne add fel, van lehetőséged felnőni a feladathoz és utána lesz még több lehetőséged. Ha most ezt otthagyod és elmész egy kis magyar céghez, akkor elvágod a lehetőséget magadtól, hogy fejleszd az angolt, illetve jó eséllyel pénzben is visszalépés lesz, főleg hosszú távon. Arról nem is beszélve, hogy egy multinál jelen helyzetben nagyobb biztonságban vagy.

2020. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Maximálisan egyetértek veletek, de ez már a 3. nyelv, aminek a szóbeli részével bajban vok. Eszperantó kellett a diplomához, aztán angol, most németezek. Szeretem a németet, igazi agy nyelv:)), de komolyan, rövidebb idő alatt nagyobb eredményt értem el, mint kétszer annyi idő alatt angolból. Ne képzeljetek zseninek, kezdő vok még, de fél év alatt többet tudok, mint 1 év alatti angol után.


A lényeg, az állásinterjún nem kellett beszélnem angolul, néhány sorban emailezek vevőkkel. De a kollégám pár hónap múlva államvizsgázik, utána lelép és rám marad a melója, ha a Föld megnyílik, csak akkor nem. Nem vok benne biztos, hogy felvesznek vkit, pedig tudják, hogy nem vagyok csúcs angolból. Ok, addig van idő, de nem akarom abba hagyni a németet, ha már ennyi sikerélményem van belőle. Tudom, hogy több a lehetőség a nyelvismerettel, akár még céges utazásban is részt vehetnék, stb., de reálisan látom a nyelvtudásomat az előzmények ismeretében.

10 éves munkaviszonyom van, itt 1 éve dolgozom, van még idő a nyugdíjig. :)

Nincs különösebben kiszemelt cég, elküldöm csak úgy majd, akár hirdetnek, akár nem. Azt szeretném, hogy pénteken végzek és hétfőn kezdek, de az önéletrajzküldés még odébb van.

2020. ápr. 4. 17:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sem voltam nagy spíler angolból, amikor felvettek a jelenlegi helyemre, holott feltétel volt. Hálából a lehetőségért 4 hónap múlva megcsináltam a nyelvvizsgám.

A beszéd nekem sem az erősségem, de azoknak sem feltétlen, akikkel Romániából, Bulgáriából stb. tartom a kapcsolatot.

Nálam pont fordítva volt: 8 évi német tanulást semmisített meg a töredéke angol.

Én is erőltetném tovább a jelenlegi munkád, ha csak az angollal van gondod és a többi része tök rendben van.

2020. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6#

köszi, az angollal van bajom, és a meló kissé monoton, excel, céges programok.

Mindenesetre figyelni fogom az álláshirdetéseket, adok magamnak esélyt, aztán majd kiderül, hogy mi lesz.

2020. ápr. 7. 22:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, nem veszíthetsz semmit, bár attól tartok rossz világ jön ilyen téren (is)... most néztem meg a munkahelyem álláshirdetéseit: min. 100 állást mindig hirdetünk, erre most 10 db. :/ (6-os vagyok.)
2020. ápr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értelek Benneteket, de ettől függetlenül amikor eljön az ideje, akkor foglalkoznék álláskereséssel. Csak hát ugye az indok. Köszi, ha van ötletetek.
2020. ápr. 18. 20:47
 10/11 anonim ***** válasza:

"Mivel indokoljam állásinterjún, hogy szeretném otthagyni a céget?"

Az igazat mond!

2020. jún. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!