Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 18 év felett munka külföldön,...

18 év felett munka külföldön, karantén és középsuli idején?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval az a szitu, hogy 18 elmúltam, még van egy évem a középsuliből, a nyárra szeretnék kimenni külföldre dolgozni. Ezzel eddig nincs is baj. De a koronavírus miatt kint mielőtt munkába állok le kell töltenem a két hét karantént, ami azt jelenti, hogy abban a két hétben nem dolgozhatok, viszont a munkáltató biztosít szállást és alapellátást. Mivel a két hetet le kell tölteni és minél hamarabb szeretnék beállni dolgozni, ezért suli utolsó két hetében mennék ki, ami alatt letölteném a karantént, hogy mikor június 15én vége a sulinak, álhassak is be dolgozni. A gond csak az, hogy elvileg suli időben nem lehetnék bejelnetve munkára, viszont valószínűleg szállást és alapellátást csak akkor biztosít a munkáltató ha már be vagyok jelentve. Jogilag ez törévnybe ütközik? Hiszen az még iskola időnek számít? Vagy mivel amúgyis online oktatás van, el lehetne intézni, hogy a kint töltött karantént letöltsem a munkára hivatkozva, de ne jelentsenek még be, így ne menjen a családi pótlék kárára?

2020. ápr. 29. 12:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt elengedném idén.
2020. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!