Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bunkóság ebben az időszakban...

Bunkóság ebben az időszakban fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozom vidéken. Mi a vírus alatt is ugyanúgy (vagy még keményebben) dolgoztunk, dolgozunk, külföldi megrendelőknek.


2018 júliusban kezdtem itt dolgozni, azóta már kértem egyszer emelést és meg is adták. Akkor a beszélgetés végén mondta a főnök, hogy akkor egy év múlva. (Egyértelműen a bértárgyalásra értette, mert amúgy minden nap beszélünk munka miatt.)


Ezelőtt 40%-os emelést kértem (mert úgy voltam, hogy úgyis alkudozni fogunk, de nem így lett), most csak ~8%-ost terveztem, hogy kikerekítsem az összeget.


Szerintetek ez bunkóság lenne vagy várjak még? Ha várjak, meddig?


Apró megjegyzés: Mikor én kezdtem, akkor a cég összesen 5 emberből állt. Mostanra 20-an vagyunk és folyamatosan veszünk fel embereket. Vírus alatt is 4 új ember jött.



2020. máj. 3. 02:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Igen. Most rengeteg munkanélküli lesz. Könnyen vagy pótólható te is. Majd fél év múlva térj rá
2020. máj. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem bunkosag, csak nem jo az idozites, mert a virus miatt siman mondhatja, hogy most minden bizonytalan. Aztan majd raterunk 1 ev mulva es kilovod ezt az evet. 😢

Na meg igen, most lehet konnyebben potolnak barkit is, mert egy rakat ceg tobkrement.


En a hekyedben kivarnam a virushiszti veget. Aztan ra 1-2 honapra kernek fizetesemelest. 🤩

2020. máj. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
25%

Nem.

Élj a jogaiddal!!! Ne légy nyomi

2020. máj. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmi gond nincs ezzel. Feltéve, hogy olyan iparágnak dolgozik a céged, ami nem érintett. Mi befektetési bankoknak dolgozunk, nekünk több munkánk lett, nem kevesebb, nálunk jutalom meg emelés is van/volt.
2020. máj. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Nem az, legfeljebb nemet mond.
2020. máj. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
5%
És a szakmai előmeneteled alapján ez járna, vagy csak úgy kell a több pénz, mert azt mondták a tv-ben, hogy az IT-s az isten?
2020. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%

Nekem nem lenne képem szűk 2 év alatt másodjára kérni, de te tudod. Vírust leszámítva sem.

Ráadásul 40%-os emelés után végképp nem.

2020. máj. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

Igazából, a normális helyeken van évente emelés , értékelés, nem kell külön "kérni"


Az inflációkövető emelés meg a minimumnak a minimumja.

Nálunk évi 2 emelés van, van egy infláció követő, meg egy a teljesítmény után.



Szerintem, nyugodtan kérj emelést.

Az IT, olyan terület, ahol nem pótolhatóak könnyen az emberek.


8 százalékos igény pedig nem sok.Ha a bruttódat megemelik 8 százalékkal, az kb az inflációt fedezi.

2020. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Kérj mindenképpen emelést.
2020. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%
Miért lenne pofátlanság? Főleg úgy, hogy a kérdező voltaképpen "alapító tag", azóta már több utódot is kinevelt, ha szűk két év alatt, akkor annyi, de lehet majd ő ott 10 évig is akár. De ha lenne is olyan dolgozó, aki több ideje van ott, mint ő, akkor miért kellene "törzsgárdaságot" preferálni a minőségi munkával és a bővebb szakmai tudással szemben? Szomorú dolog a járvány, de az élet, akárhogy is vesszük, megy tovább. Nekem is volt egy kis lelkiismeret-furdalásom, de az én esetemben muszáj voltam "bunkónak" lenni, mert egy évben, csak egyszer van emelés, naná, hogy épp január és március között, tavaly is csak azt kaptam (igaz, akkor kezdtem), ahova a jogszabály "beemelt". Nagyobb felelősséget viselek, mint a kollégák, de természetesen szükségem van mindenki munkavégzésére.
2020. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!