Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bunkóság ebben az időszakban...

Bunkóság ebben az időszakban fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozom vidéken. Mi a vírus alatt is ugyanúgy (vagy még keményebben) dolgoztunk, dolgozunk, külföldi megrendelőknek.


2018 júliusban kezdtem itt dolgozni, azóta már kértem egyszer emelést és meg is adták. Akkor a beszélgetés végén mondta a főnök, hogy akkor egy év múlva. (Egyértelműen a bértárgyalásra értette, mert amúgy minden nap beszélünk munka miatt.)


Ezelőtt 40%-os emelést kértem (mert úgy voltam, hogy úgyis alkudozni fogunk, de nem így lett), most csak ~8%-ost terveztem, hogy kikerekítsem az összeget.


Szerintetek ez bunkóság lenne vagy várjak még? Ha várjak, meddig?


Apró megjegyzés: Mikor én kezdtem, akkor a cég összesen 5 emberből állt. Mostanra 20-an vagyunk és folyamatosan veszünk fel embereket. Vírus alatt is 4 új ember jött.



2020. máj. 3. 02:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Programozó vagyok én is.


Nem bunkóság. Az üzlet az üzlet.


Én most váltottam munkahelyet, nettó 500-at kerestem, teljesen legálisan bejelentve, 2.5 év munkatapasztalattal. Semmi borítékolás, full fehéren. Az új helyemen cégként 1.5M-et számlázok ki. Namost ebből lehet kalkulálgatni a nettót, nem javaslom, mert ugye cégként rengeteg változó van. Sok mindent a cég nevére veszek, tehát megkerülöm az SZJA-t és osztalékadót, ÁFÁ-ból leírok egy rakás dolgot.


Nyilván nem fogok úgy tenni, mint ha olyan egyszerű lenne besétálnod a főnökhöz és normális emelést kérni. Nem egyszerű, sőt. Sokkal nagyobb bérnövekményt lehet elérni úgy, hogy helyet váltasz. Ha 2 évet eltöltöttél egy helyen, akkor már nem nézel ki job-hoppernek.


Továbbá: Nevezd ki magadat seniornak CV-ben. Az embert nem előléptetik, hanem Te lépteted magad előre.


Milyen fejlesztő vagy?


Továbbá még egy tanács: Van egy tanácsadócég, aki a legtöbb kutatást már elvégezte helyettünk. Keress rá googliban arra, hogy "hays salary guide 2020 pdf" és töltsd le. Ebben benne van, hogy mennyit keres az átlag és hogy téged mennyi órabérért ad el a céged.

2020. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Igazából kb mindenes vagyok.

Nálunk a szoftver 3 részből áll.

Használunk Java (Spring Boot), PHP(Phalcon) és VueJs-t is. Mindegyikben ha adnak taskot, megoldom. PHP fejlesztőként kezdtem aztán hamar rájöttek, hogy a többi is megy.


Én is gondoltam arra, hogy vállalkozóként számlázok nekik, de annyira nem nyitottak az ilyesmire + bújtatott munkaviszony. Bár lenne más is amire vállalkoznék, de nyilván aprópénzt hozna az elején a munkámhoz képest olyan kevés időráfordítással.

2020. máj. 7. 18:46
 23/23 anonim ***** válasza:
17%

Több százezret keresel programozóként és még fizetésemelést kérsz?

Röhej felsőfokon:D

2020. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!