Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bunkóság ebben az időszakban...

Bunkóság ebben az időszakban fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozom vidéken. Mi a vírus alatt is ugyanúgy (vagy még keményebben) dolgoztunk, dolgozunk, külföldi megrendelőknek.


2018 júliusban kezdtem itt dolgozni, azóta már kértem egyszer emelést és meg is adták. Akkor a beszélgetés végén mondta a főnök, hogy akkor egy év múlva. (Egyértelműen a bértárgyalásra értette, mert amúgy minden nap beszélünk munka miatt.)


Ezelőtt 40%-os emelést kértem (mert úgy voltam, hogy úgyis alkudozni fogunk, de nem így lett), most csak ~8%-ost terveztem, hogy kikerekítsem az összeget.


Szerintetek ez bunkóság lenne vagy várjak még? Ha várjak, meddig?


Apró megjegyzés: Mikor én kezdtem, akkor a cég összesen 5 emberből állt. Mostanra 20-an vagyunk és folyamatosan veszünk fel embereket. Vírus alatt is 4 új ember jött.



2020. máj. 3. 02:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%
Kérj. Nálunk sem maradt el a vírus miatt.
2020. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy bunkóság, miért lenne az? Ha a cég anyagi helyzete nem romlott jelentősen a vírus miatt, akkor semmi okuk nincs nem adni emelést.
2020. máj. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha a cégeteket nem érinti negatívan a válság akkor miért lenne?
2020. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló: Egy szóval sem mondtam, hogy isten vagyok, TV-t sem nézek már jó ideje. Mellesleg ami a médiában jön, hogy millók meg stb, na annak a közelében nincs a fizetésem.


Alapvetően szerintem követem az íratlan fejlődési görbét.


Annyit hozzátennék a 10. válaszhoz, hogy alapítótag nem vagyok szószerint (de gondolom ezért is volt az idézőjel), viszont tényleg tanítok/tanítottam ki embereket a mi projektünkre. Egy nagy nemzetközi projektünk van és sok kisebb magyar és külföldi. Én a nagyobbon dolgozok. "Pénzügyi" szektor, EU-s adóbevallásokat csinálunk automatizáltan.


A béremelés tárgyalását természetesen nem most azonnal értettem, csak lassan esedékes lenne szerintem.


Köszönöm mindenkinek a választ!

2020. máj. 3. 13:24
 15/23 anonim ***** válasza:
61%
Kérj nyugodtan. Veszélyhelyzet ide, veszélyhelyzet oda, de a köziben tőlem minden esetben kérik a termék árát, sőt a tulajdonos is jön a bérleti díjért. Ne felejtsük el a forint gyengülését se, ami miatt, ha forintba van a megtakarításunk nem keveset vesztett az értékéből. És a java még majd csak most jön, mert, ha a forint romlik, akkor bizony drágulni fog minden.
2020. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
ha megmondanad mennyi a fizud, anonimkent nem kellene szegyenkezni akkor tanacsot is adhatnának , nem logikus
2020. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%
attol fugg mennyi a fizud?
2020. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a vírus nem érinti a cégeteket és a partnereiteket sem, akiknek dolgoztok, vagyis nem várható a megrendelések visszaesése, akkor nyugodtan kérj. Maximum arra figyelj, hogy a vezetést mennyire foglalja le a vírus mizéria. A mi cégünknél az elmúlt két hétben pl. bértárgyalás biztos nem lett volna alkalmas, hiszen új szabályokat, terveket dolgoztunk ki. Nem éppen a legjobb időzítés.

Ennek ellenére egyébként mivel a mi munkánkat sem érinti a vírus, mi céges szinten kaptunk béremelést.

Egy kis cég teljesen máshogy működik, szerintem ott ritka az a vezető, aki magától emel és ha meg is teszi, akkor is csak minimálisat. A párom hasonló méretű cégnél dolgozik, ha nem nyitná ki a száját 2 évente, sosem kapna bérfejlesztést.

2020. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Dél-Dunántúlról beszélünk, megyeszékhely.


2018-as kezdőfizetésem 200 ezer forint nettó volt.

Ebből visszaszámolható, hogy most 280 ezer forint nettót kapok.

Ezt szeretném 300 ezer forint nettóra emelni.


Utána igazából nem nagyon vágynék emelésre ezen a munkahelyen.


Tudom, hogy jönnek majd ide, hogy ennyiért fel sem kelnétek meg stb hogy ilyen hülye vagyok, hogy ennyiért dolgozom programozóként.

Én sem az első munkahelyemről tervezek nyugdíjba menni. (Már ha lesz még ugye.)

2020. máj. 3. 17:34
 20/23 anonim ***** válasza:
70%
Kérj 350et. 20 ezer forint kb a vezetőnek az az órabére, amíg veled bértárgyal.
2020. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!