Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme egy lenézett,...

Van értelme egy lenézett, rossz presztízsű szakmában elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

A vagyonvédelemre gondolok.


Engem érdekel a szakma, 2 éve dolgozom benne. Szakmailag sokat fejlődtem, mostanra már középvezetői beosztásom van az egyik legnagyobb környékbeli biztonsági cégnél. Azonban a vagyonvédelmi ipar nagyon gyenge minőségű szolgáltatásokat nyújt, ráadásul gyengén is fizet, felhígult 2005-2006 óra.


A megbecsülés szintén rossz, a munkavállalók hozzáállása keserves.


Mégis szeretem a területet, de a fentebb felsoroltak bizonytalansággal töltenek el. Elmehetnék egyetemre is (biztonsági szak), de nem merek egyelőre, mert nem érzékelem a szakma fejlődését. Túl komolytalan.


Szerintetek van értelme időt és energiát szánnom egy karrier felépítésére? Vagy teljesen életképtelen?


Mert ugyan a szakértők az elemzések alapján arra következtetnek, hogy az ipar egyre nő. De mint mondtam, nem szakmailag. A fizetések ugyanolyan alacsonyak, akár csak a szolgáltatások minősége.


2020. máj. 7. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
A vagyonvédelem inkább a fekete-, de lagalábbis a szürkegazdasághoz tartozik. A vezetők általában a munkajogi előírások teljes figyelmen kívül hagyásával foglalkoztatják az alkalmazottakat, de ezt nyilván tudod, ha vezető vagy. Ha saját céget akarsz, akkor vagy te is beállsz a kizsigerelők közé, vagy ha mindent szabály szerint csinálsz, akkor hátrányban leszel a többiekhez képest. Igény mindig lesz vagyonvédelemre, de a fentiek miatt nem túl vonzó a terület.
2020. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mit lehet ebben szakmailag szeretni?

Általánosságban a dolgozni nem akarók állnak be ide, egész nap csak ácsorogni/ücsörögni kell az esetek 99%-ban semmi munka, de azért szeretnék felkarmolni a nagy pénzeket..

2020. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!