Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csomagfutárok hogyan tudnak...

Csomagfutárok hogyan tudnak kivinni annyi címet egy nap? Hogyan terveznek ennyi címmel útvonalat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen értetlenül állok a dolog előtt. Pedig nem lehetetlen mert valahogy ők is megoldják. De az is megoldja akinek nulla helyismerete van az adott környéken vagy mondjuk külföldre megy dolgozni.

Az ételfutárok azok tudom, hogy általában olyan 2-3 címmel mennek esetleg 4-5 kb a max. Azt beírják a navigációba egyesével és úgy rakják össze, hogy irányba legyen. Egy ilyen kör kb távolságtól függően 30-90 perc kb mire visszaérnek az étteremhez.


Na most azt nem tudom, hogy a csomagfutárok hogyan tudják egyrészt összeállítani a címeiket. Tehát reggel beállnak a futószalag mellé, lekapodják a címeket és sorrendben összerakják úgy, hogy egy kört csináljanak maguknak az napra. De hogy? Még ha a navi automatikusan sorba is rendezi, egyesével beírogatja az összes címet? Azzal elmegy az egész nap nem?

Másrészt itt beszélünk legalább 60-80 címről ami már önmagában sok szerintem, de kimennek ezek napi 120-150 címmel is különleges időszakokban meg ünnepekkor meg 180 felett is. Az nem is érdekel, hogy ezt 12 órában hogyan oldják meg, az viszont már inkább, hogy hogyan rakják össze maguknak ennyi címre az útvonalat?

Egyesével beviszik a navigációba akár rendes navi akár telefonos a címeket, egyesével beírogatják és ha nincs automatikus sorbarendezés akkor meg addig rakosgatják amíg jó nem lesz?

Én most itt az alap navigációkból indulok ki mint Google, iGO, Sygic, Waze, TomTom. Ezeknél mind be kell írni kézzel a címet.


Szóval hogyan oldják meg ezzel a rengeteg címmel az útvonaltervezést?



2020. máj. 9. 13:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mindenhol más még cégen belül is. Erre senki nem fog konkrét infót adni csak az maximum ahova menni akarsz dolgozni. Ott kapj el pár futárt. Aztán ott is lesz aki hazudik meg az is aki őszinte.
2020. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!