Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Államigazgatási végzettségel...

Államigazgatási végzettségel lehet a versenyszférában munkát vállalni?

Figyelt kérdés
2018-ban végeztem mint közigazgatás szervező az NKE-n, azóta a közszférában dolgozom, ez már a második munkahelyem 2 év alatt, de most érzem, hogy eljött a váltás ideje. Sajnos nincs sok kihívás, a fizetés és a közeg sem jó. Barátaim, akik a versenyszférában dolgoznak régóta mondják, hogy ahol ők vannak (multik) mennyire imádják a munkájukat. Van köztük könyvelő, marketinges, pénzügyes meg mérnök is. Lenne esélyem nekem is átmenni valami jó versenyszférás állásba? Milyen pozíciókra lenne esélyem?

2020. máj. 20. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bármelyik SSC tárt karokkal vár, ha tudsz legalább angolul. Alap pénzügy, logisztika, HR vagy IT, ami tetszik.
2020. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Én is 2018-ban végzett közigszervező vagyok, és ugyanúgy a közigben dolgoztam, amíg fel nem mondtam ugyanezen indokok miatt.

(Kizárt dolog, hogy tovább dolgozzak abban a közegben, amit nagyon utáltam, míg az én barátaim is versenyképesebb diplomákkal, jobb körülmények között, több pénzért építgetik a karrierjüket különféle multiknál.)

Ez a végzettség a versenyszférában max a betanított irodai munkakörökhöz jó, ahová akármilyen diplomát kérnek, viszont ezek a munkakörök még mindig messze állnak az olyan pozícióktól, ahova szakirányú diplomát várnak el, ugyanis akkor van lehetőség komolyabb fizetésre és karrierre.

Viszont hogy eleve bejuss akárcsak egy betanított munkakörre is a multikhoz, létezik egy olyan jelenség, hogy sajnos a diploma elnevezése kelt bennük egy kis ellenszenvet, mivel benne van a közigazgatás szó, amit automatikusan összekapcsolnak azzal, hogy kb semmihez sem értünk, mivel nem tanultunk releváns dolgokat, aminek hasznát tudnánk venni a versenyszférában (pluszban még a közigben töltött éveket sem veszik figyelembe, mert nem tudnak vele mit kezdeni, az számukra nem munkatapasztalat). Szóval ez is nehezítheti az elhelyezkedést, persze munkáltató válogatja, hogy hogy viszonyul hozzá.

Viszont még így sem lehetetlen. Próbálkozni kell, nem szabad feladni. :)

2020. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez életkor kérdése - is. Mármint, ha be tudsz kerülni egy multihoz irodai munkára, nem tudom, hogy milyenre és mivel egy multiban sok osztály van, akkor van átmenet. Nem azt mondom, hogy bekerülsz a jogira és x év múlva a pénzügyre, majd a minőségügyre végül a biztonságra, hanem az egyikre és majd az ahhoz kapcsolódó többire. Szóval amire tudsz, jelentkezz, megírod, hogy mozgalmasabb munkára vágysz, bár ne nevezd korrupt, langyos pocsolyának az előző munkahelyedet, úgy is van elképzelésük róla. Legfeljebb alá- vagy túl gondolják. Egyik vezetőm a vendéglátásban dolgozott, most már vagy 10 éve vezetőm a beszerzésen. Nincs ilyen végzettsége, de a 10 év alatt szedett fel annyi ismeretet, hogy tudja, mit, hogy kell beszerezni. Ok, 10 éve nem kellett annyira a szakirányú végzettség vagy nem volt annyi jelentkező, mit tudom én, de a hr-es is tudja, hogy a közigből csak nyugdíjba lehet menni, megélni, normálisnak maradni kevésbé. Nyilván, vannak hr-esek, akik nem tudják, ezért kell több helyre jelentkezni.
2020. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment is a zöld kéz mindenkinek. Viszont akkor már sosem lehet olyan karrierem, mint egy olyan embernek aki egyből szakiranyú egyetemre ment érettségi után és már el is végezte a mestert is?
2020. máj. 21. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.

De lehet, nincs minden veszve.

Én most fogok végezni az első évemmel gazdasági MSc-n, most van a szakirány-választás, meg a vizsgaidőszak is. :D

Most felvázolom a sztorim:


Amikor átvettem a közigszerv diplomám 2018-ban, éreztem, hogy ebből gáz lesz, és itt nem szabad megállni.

Volt időm gondolkodni, tudtam hogy kell valami normális diploma, amivel tudok karriert építeni majd multiknál.


Két lehetőség volt: 1. Újabb BSc gazdasági, műszaki, vagy info szakon, 2. keresni egy MSc-t, ahová megfelel a diplomám. (Sajnos az újabb alapszak megint 3,5 évet venne igénybe minimum, a mester meg 2 évet ha minden jól megy, úgyhogy inkább az utóbbi felé hajlottam.)

Itt ugye az egyértelmű MA humán mesterképzések, ahová teljes kreditértékbe beszámítják a közigszerv diplomát, mint a jogi, társadalomtudományi, vagy államtudományi képzések ugyanúgy haszontalanok lennének ha a multik felé szeretne elmenni az ember.

Viszont az MA helyett itt vannak az MSc reál mesterképzések, ahol a közigszerv beilleszthető közgázra. (Ugye a műszaki meg info mesterszakok, amikben még van karrier kilőve, mert ott a minimum bekerülési kredit sem lenne meg.)

Kezdtem nézegetni a teljesített tárgyaimat és kreditjeimet, hogy mit lehetne kihozni belőle, és hála annak, hogy generalista képzés a közigszerv, volt elég sok gazdasági tárgyunk, amiket be lehetett számíttatni előzetes kreditelismerési eljárás során.

(A 60 kreditből minimum 30 kredit kell hogy meglegyen és amit elfogadnak és akkor szóba állnak veled, vagyis belehet kerülni a képzésre, de a maradék 30-at pótolni kell a képzés első 2 féléve alatt.)

Találkoztam egyébként több közigszervezővel, a saját szakom mellett a többi közgáz mesterszakon is, mert első évben még rengeteg közös tárgyunk van.

Szóval én ebben a diplomában nagyon bízom, mert majd tudok jelentkezni szakirányú pozíciókra, ahová közgáz diplomát várnak el, nagyobb fizetésért és jobb karrierlehetőségért, mint egy egyszerű betanított irodai pozíciónál.


Igazából ez lehet számodra is a járható út, ha úgy érzed, hogy nem szeretnél megrekedni a jelenlegi szinteden, és még érzed magadban a motivációt, hogy tanulj egy kicsit.

2020. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A félelmem az, hogy egy szak újabb 2-3 év, tehát 26-27 leszek mire elvégzem, ami azért még se egy 22 éves frissen végzett diplomás. És addig a 2-3 évig továbbra is itt kell megnyomorodnom ebben a közegben holott mindennap azt érzem, hogy inkább lennék közmunkás is majdnem. De, amit írtál az reményt ad, hogy egyszer még lesz normális életem.
2020. máj. 21. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!