Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanátok egy biztos hely...

Váltanátok egy biztos hely kedvéért egy bizonyztalanért?

Figyelt kérdés

Mivel jelenleg a koronavírus miatt csökkentett munkában vagyok, ami miatt még nem tudni meddig így marad, ezért elkezdtem állásokat nézegetni.

Igazából nem akarok váltani, csak mivel láttam egy jó munkát elgondolkoztam. Jelenleg 8 órában dolgozok az a másik munka 4-5 órás munka lenne, 10 ezer forintért kevesebb fizetésért.

Viszont fizikailag sokkal könnyebb, és mivel babát szeretnénk ezért azt akár végig tudnám csinálni, amíg nem megyek szülni.

Viszont a jelenlegi állásom biztos , nem hagynak cserben viszont most félek , hogy ki tudja meddig marad ilyen kevés a munkaidőnk , és mi van ha egész évben így marad és ha teherbe esek a minimális fizetésre milyen támogatást kapnék kismamamként..ráadásul mivel nehéz fizikai munka , nem is bírnám végigcsinálni kismamaként.

Amúgy is egy éve nem jön össze és ráadásul veszélyeztetett korosztály leszek már ha most összejön akkor sem fogok szülni 35 éves kor előtt.

Annyira agyalok állandóan, hogy mitévő legyek.

Igazából nem akarok én oda jelentkezni, mert bízom benne, hogy pár hónap múlva minden rendbe jön, de mellette aggódom is , hogy mi van ha mégsem.

Mi van ha egész évben ilyen lesz, vagy ne adj úristen bejön a 2. hullám és akkor talán végleg bezárhatunk...

Igazából csak véleményeket várok, hogy ki mit gondol erről?

Jelen esetben főleg a biztonságot keresem, hiszen innen akartam elmenni gyesre mivel szeretem ezt a munkahelyet, de egyszerűen ez a csökkentett munkaidő és bizonytalanság nagyon aggasztó..:(

Van még valaki hasonló helyzetben aki elgondolkozott rajta, hogy mit tegyen?

Ha nem lett volna ez az egész vírus mizéria eszembe sem jutott volna, de így...annyira bizonytalanná vált minden...



2020. máj. 21. 09:13
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
jaj elnézést most látom, hogy a kérdésem kicsit kusza lett..:D szóval egy biztos helyet a bizonytalanért..:D
2020. máj. 21. 09:14
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
Biztos nem lenne gerincem felvetetni magam valahova csak azért, hogy onnan menjek el szülni pár hónap múlva
2020. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

nyilván írtam is , hogy nem fogok jelentkezni a munkára, csak kicsit kétségbe vagyok esve, hiszen már 10 éve itt dolgozom és ha most sikerülne minimális fizetéssel, minimális óraszámra való bejelentéssel akkor hiába dolgoztam előtte becsületesen évekig, igazából már 15 éve dolgozom folyamatosan mégsem kapnék semmit.

Azért én ezt is igazságtalannak tartanám..

És hát arról sem tehetek , hogy már egy éve próbálkozunk, de nem jött eddig össze, és mi van ha pont most jön össze.

Mivel csúszok ki az időből nem fogok eltolni a babaprojektet, és valahol ez is szerencsejáték".

Ha anno összejött volna , most nem kellene aggódnom, viszont jelent helyzetben azt gondolom van miért aggódnom...

És nem tenném meg , mert kitartok a munkahelyemnél csak hát én is pénzből élek és a semmiből nehéz megélni.

Igazából nem is tudom miért tettem ki a kérdést, talán csak azért , hogy megnyugodjak , hogy nem vagyok annyira bugyuta mint mások gondolják, hogy kitartok a jelenlegi munkahelyemnél.

2020. máj. 21. 10:35
 4/21 anonim ***** válasza:
31%

"én is pénzből élek és a semmiből nehéz megélni."


Akkor viszont be kellene látni, hogy anyagilag nem engedheted meg magadnak a gyerekvállalást.


Viszont ha 10 éve ott vagy, akkor valószínűleg az elsők között leszel, akiket visszavesznek eredeti szerződésre.

2020. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ha így gondolkoznék, illetve ha minden ember így gondolkozna, akkor kihalna lassan az emberiség..

A páromnak biztos munkája van , és tisztességel fel tudnánk nevelni a gyermeket..az már más kérdés, hogy én úgy érzem, mivel mindig becsülettel dolgoztam és tanultam mellette, ezért az is nagy gerinctelenség lenne az államtól " ha csak azért mert épp nincs szerencsém nem kapnék semmilyen támogatást.

én azt gondolom, hogy csak azért mert most ilyen helyzetbe kerültem, nem kellene lemondanom a gyermekvállalásról, hiszen ha most abbahagyom akkor egyszer csak azon kapom magam , hogy már közelítek a 40-hez és vége a reményeimnek.

2020. máj. 21. 10:44
 6/21 A kérdező kommentje:

amúgy igen abban igazad van, hogy tudom, hogy visszavesznek csak most minden bizonytalan és nem tudni mikor rendeződik a helyzetünk.

Most jelenleg annyit keresek mint amennyit anno 10 évvel ezelőtt, és ez számomra elég nagy kiesés.

És bár tudom, hogy egy pár vagyunk a párommal , mégis amíg nincs gyermek addig szeretnék független maradni anyagilag és utána is zavarna, ha ő tartana el minket.

Tudom, hogy sok nőt nem zavarna , de engem nagyon zavarna.

2020. máj. 21. 10:46
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha mindenki így gondolkozna, akkor nem lenne mélyszegénységben tengődő és nélkülöző gyerek és nem lenne túlnépesedve a föld, de nem halna ki az emberiség.

Te írtad, hogy kevés a pénz. Ha két emberre kevés, akkor egy gyerekre pusztán nincs. Ezt kár ragozni.

A visszavételnél arra gondoltam, hogy ha a cég rendben van akkor pár hónapon belül visszaáll a normál munkarend és újra a régi béreden fognak alkalmazni valószínűleg. Bár arról fogalmam sincs, hogy ez hogyan hat a gyes-re. Mármint hogy van az előző hónapok között jóval gyengébb jövedelmű is.

2020. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

ja hát igen tényleg én is ebben reménykedem, de ki tudja mit hoz a jövő, és jön e 2. hullám.

Amúgy megértem és értem mire gondolsz , de a párom fizetése elég lenne nekünk viszont mivel nagyon büszke vagyok ilyen szempontból ezért most is külön kasszán vagyunk.

A páromat sem zavarná, ha neki kellene eltartani minket, tulajdonképpen megoldhatnánk ha arról lenne szó, hogy jön a baba, viszont a büszkeségemmel nehéz mit kezdenem.

Hiszen nagyon zavarna , hogy én mint különálló személy nem kapok rendes fizetést, támogatást hiszen külön kasszán vagyunk és ez nem miatta van így hanem miattam.

Tisztában vagyok vele, hogy ha lesz közös gyermek illetve ha már házasok leszünk, akkor valószínűleg megváltozik ez a külön kassza dolog, de számomra nagyon zavaró lesz az átállás.

Mindig is szerettem volna teljesen független maradni anyagilag a férfiaktól és tulajdonképpen ha megtehetném akkor lenne egy saját ingatlanom is, ami miatt mindig biztonságban érezhetném magam, hogy ha baj van akkor van egy külön egzisztenciális biztonságom.

Tudom , tudom..bután hangzik, de én nem hiszen a tündérmesékben és tisztában vagyok vele, hogy ami most biztos az holnapra már feltétlen biztos.

Nyilván szeretem a páromat, de nagyobb biztonságban érezném magam, ha teljesen független lennék anyagilag tőle, ezért én mindig egy emberként gondolkozom ilyenkor és úgy esek kétségbe mintha egyedül lennék, hiszen a párom fizetése számomra nem létező dolog idézőjelesen...

Én azzal nem kalkulálok, attól függetlenül, hogy közös életet tervezünk.

Esküvő is csak miattam nem volt eddig,mert én a lehető legegyszerűbb , legolcsóbb esküvőt szeretném, viszont a családok rendes esküvőt szeretnének , de én meg nem akarom hogy ilyenre pénzt költsenek, mert számomra egy nap miatt kifizetni rengeteg pénzt felesleges.

Részemről egy olcsó kulcsosházban is lehetne, és akkor már rég megtartottuk volna, de párom szerint az nem lenne valami szép.

Bár elkanyarodtunk a témáról csak hogy értsd , lenne miből felnevelni csak az nem az én jelenlegi fizetésem lenne...

2020. máj. 21. 11:11
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én gondolkodom váltáson, de ezt az évet még biztos lehúzom a jelenlegi helyen, sok szabadságom ragadna bent, a pihenésre meg szükségem van.

Jól keresek, de a munkahelyem eléggé felelőtlenül kezelte a vírushelyzetet, viszont nemrég lett új ügyvezető, meglátjuk, neki mik lesznek az elvei, attól teszem függővé, hogy jövőre mi legyen.

Biztos helyem van, de van ebben a szektorban jobb cég is.

2020. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy kolléganőm, aki kevesebb, mint 2 év munkaviszony után lett terhes, egy időben még egyedülálló is volt, aztán nagyon gyorsan bejött neki ez a kapcsolat, házasság, gyerek, örültünk az örömének. Van az úgy, hogy nem is így tervezed, és mégis így jön össze. Most csak azért, mert valaki családot, gyereket akar, ne váltson egy jobb munkahelyre?
2020. máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!