Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanátok egy biztos hely...

Váltanátok egy biztos hely kedvéért egy bizonyztalanért?

Figyelt kérdés

Mivel jelenleg a koronavírus miatt csökkentett munkában vagyok, ami miatt még nem tudni meddig így marad, ezért elkezdtem állásokat nézegetni.

Igazából nem akarok váltani, csak mivel láttam egy jó munkát elgondolkoztam. Jelenleg 8 órában dolgozok az a másik munka 4-5 órás munka lenne, 10 ezer forintért kevesebb fizetésért.

Viszont fizikailag sokkal könnyebb, és mivel babát szeretnénk ezért azt akár végig tudnám csinálni, amíg nem megyek szülni.

Viszont a jelenlegi állásom biztos , nem hagynak cserben viszont most félek , hogy ki tudja meddig marad ilyen kevés a munkaidőnk , és mi van ha egész évben így marad és ha teherbe esek a minimális fizetésre milyen támogatást kapnék kismamamként..ráadásul mivel nehéz fizikai munka , nem is bírnám végigcsinálni kismamaként.

Amúgy is egy éve nem jön össze és ráadásul veszélyeztetett korosztály leszek már ha most összejön akkor sem fogok szülni 35 éves kor előtt.

Annyira agyalok állandóan, hogy mitévő legyek.

Igazából nem akarok én oda jelentkezni, mert bízom benne, hogy pár hónap múlva minden rendbe jön, de mellette aggódom is , hogy mi van ha mégsem.

Mi van ha egész évben ilyen lesz, vagy ne adj úristen bejön a 2. hullám és akkor talán végleg bezárhatunk...

Igazából csak véleményeket várok, hogy ki mit gondol erről?

Jelen esetben főleg a biztonságot keresem, hiszen innen akartam elmenni gyesre mivel szeretem ezt a munkahelyet, de egyszerűen ez a csökkentett munkaidő és bizonytalanság nagyon aggasztó..:(

Van még valaki hasonló helyzetben aki elgondolkozott rajta, hogy mit tegyen?

Ha nem lett volna ez az egész vírus mizéria eszembe sem jutott volna, de így...annyira bizonytalanná vált minden...



2020. máj. 21. 09:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

De jó, jó olvasni, hogy örültetek neki , hiszen sok helyen nem örülnének.

Igen tulajdonképpen ez az , hogy nem lehet tudni lehet nekünk is még évekig várni kell , bár nagyon remélem hogy nem, csak az ember tényleg agyal, mert pl. nekem idén már egy darab szabadnapom sincs..mindent ki kellett venni, pedig azt terveztem , hogy spórolok a szabadnapokkal,hogy ha el kell menni vizsgálatokra, vérvétel ilyesmi, akkor el tudjak menni.

Így viszont semmit nem fogok tudni intézni idén,mert nálunk nem nagyon lehet elkéretőzeni.

Ez a másik munkahely 4 -5 órás és több mindent el tudnék intézni mellette, akár a terhesség előtt, akár a szülés után.

Ne értsetek félre most is azt mondom, hogy nem fogok jelentkezni és megmaradok a cégnél , de elgondolkozok néha rajta, hogy vajon jól teszem-e ...:S

2020. máj. 21. 11:29
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

#10: Itt 2 hónapról van szó, nem 2 évről.

Az a munkáltatóval szemben nem túl korrekt, hogy éppen csak betanítanak valakit, majd lelép három hónapra.

2020. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ismétlem magam nem fogok váltani, csak elgondolkoztam egy b terven mert félek, hogy ha nem javul a helyzet, akkor csődbe megy a cég, és akkor mind munka nélkül maradhatunk.
2020. máj. 21. 11:55
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy valószínű csak túlságosan ráparázok és minden visszaáll a régi rendbe , és nem lesz gond.
2020. máj. 21. 11:56
 15/21 anonim ***** válasza:

"#10: Itt 2 hónapról van szó, nem 2 évről.


Az a munkáltatóval szemben nem túl korrekt, hogy éppen csak betanítanak valakit, majd lelép három hónapra."


Próbaidő alatt bárki indoklás nélkül felmondhat, a munkáltató és a munkavállaló is, terhesen meg nem a fogantatás pillanatától vagy szülési szabadságon, hanem jóval később, van, aki a 9. hónapban megy csak el, a veszélyeztetett terhesek persze előfordul, hogy hamarabb, de azt meg orvos állapítja meg, hogy indokolt-e.

2020. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"De jó, jó olvasni, hogy örültetek neki , hiszen sok helyen nem örülnének."

Ahol most vagyok, ott jó a kollégák között a kapcsolat, a vezetőség már más témakör. :-D Az ügyvezető nevét meg meg sem kell jegyezni, 2,5 év alatt már a jelenlegi a 4. :-D

2020. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
:D hát de az nem feltétlen baj ugye? amúgy nálunk is örülnének de sok helyen nem feltétlenül..no meg én megértem azokat a kismamákat is akik pont olyan szerencsétlenül járnak , hogy lehet több év után megszűnik a cégük , pedig nem tehetnek róla, és ilyenkor őket ki sajnálja , meg ki támogatja? Még jó, hogy elmennek dolgozni valahova, gerinctelenség ide vagy oda.
2020. máj. 21. 12:05
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
#15: A kérdező nem átmeneti munkahelyet keresett két hónapra, hanem az volt a kérdés tárgya, hogy váltson-e és az új munkahelyről menjen gyesre. (Kérdező, tudjuk, nem csinálod meg, csak kérdezted), így nem számít, hogy próbaidő van-e. Eleve tudtommal ha próbaidő alatt jelenti be a terhességet, amúgy sem rúghatják már ki, de erre most nem tenném a nyakam. Hanem az, hogy végigmegy a kiválasztáson, elutasítják a hasonló kvalitású potenciális jelölteket, felveszik őt, betanítják, energiát fektetnek bele. Tehát a cég fektet csak a munkavállalóba, hasznot nem termel. Aztán mikor már éppen használható lenne valamire, akkor fogja magát és lelép szülni, gyesre, stb. Értsd jól. Cserébe a munkavállaló veszít fél évet, mert keresheti az új embert, és kezdheti elölről a betanítást, cserébe lesz plusz egy munkaviszony, amivel nem megy semmire és csak reménykedhet benne, hogy 3 év múlva nem úgy jön vissza a kismama, hogy jobb lenne, ha ott sem lenne (mert én meg ilyet láttam)
2020. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem mindenki használja ki a 3 évet, és simán lehet olyan is, hogy valaki nem tervezi, de pont úgy jön össze.

Semmi köze a munkáltatónak a dolgozó magánéletéhez, meg sem szabad ilyet kérdezni állásinterjún. Sejtheti, hogy egy párkapcsolatban élő 30-as nőnek lehet gyereke, és bármikor összejöhet, de emiatt nem diszkriminálhatja.

Amúgy meg én sem akarom kihasználni a 3 évet, ha úgy alakul, hogy lesz gyerekem, nem kötelező.

2020. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hát ha visszamehetnék utána 4-5 órába valószínűleg én sem maradnék otthon 3 évig..
2020. máj. 21. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!