Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan segíthetnék a barátomnak?

Hogyan segíthetnék a barátomnak?

Figyelt kérdés

A barátom rendőrként dolgozik. Nagyon nem szereti, stresszel, már folyamatosan has-és fejfájása van ha csak arra gondol, hogy mennie kell. Ezért döntött úgy még februárban, hogy fel szeretne mondani, azonban a felmondási idő 2 hónap. Már majdnem letelt volt, azonban jött a veszélyhelyzet, amivel együtt a törvény is, miszerint nem mondhatnak fel. Emiatt most nagyon kivan, mivel talált is valami másik munkát, ami érdekelte volna, állásinterjúra is behívták, és megkapta volna az állást.

Ha majd felmondhat, akkor viszont nem biztos, hogy lesz még ott hely, lehet nem veszik fel. De ez egy olyan állás, amit nem örökre csinálna, csak azért jól fizet, félre tud tenni és emellett élvezné is, szóval mindenképpen kéne egy alternatíva. Most viszont mindenképpen kéne egy B terv arra az esetre, ha ide sem veszik fel.

Szóval most jön a kérdés lényege.

A helyzet az, hogy viszont nem tudja mi érdekli. Nagyon szeretett volna rendőr lenni, ez volt az egyetlen, ami érdekli, viszont a körülmények miatt lehetetlen csinálni. Próbálok neki ötleteket adni, hogy keresgéljen tanfolyamot, olvasgasson utána mindennek, hogy hátha talál valamit, de egyszerűen semmi sem érdekli. Semmi sem jó már, és a körülmények, ez a bizonytalan helyzet teljesen negatívvá változtatja és egyszerűen nem tudom mit tegyek, hogyan segítsek. Mondtam, hogy beszéljen ilyen pályaválasztási tanácsadóval vagy valami, hátha tud ötleteket adni vagy bármi, de teljesen elutasítja...

Nem akar fizikai munkát végezni, nem akar olyan munkát, ahol a gép előtt ül, nem jó neki szinte már semmi. A jelenlegi helyzet miatt negatívan lát mindent, minden rossz, nem tudja mi lesz a jövőjével, azt mondja, hogy elpocsékolta az éveit a rendőrségi munkára...De amúgy nem, mivel csak 23 éves még, előtte az élet.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek, nagyon sajnálom szegényt és megértem őt, hogy ennyire kivan, csak segíteni szeretnék neki.

Ti mit ajánlotok ilyen helyzetre? Erőltessem nála a pályaválasztási tanácsadót? Nézegessen még állásokat, tanfolyamokat, hátha...?

Köszönöm előre is a válaszokat, és elnézést, ha kicsit hosszú és egy nagy katyvasz lett!

20/L, 23/F



2020. máj. 21. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez komoly, hogy nem mondhatnak fel? És ha nem megy be dolgozni, akkor mi történik?


Elhiszem, hogy segíteni akarsz, meg hogy ő úgy érzi, eltékozolta az éveit. Tényleg nagyon fiatal, de ha tanulással együtt vesszük, 14 éves korától eltelt már 9 év, az azért nem kevés egy ember életében.

Azért 14-től, mert onnantól tanulhatott volna bármi olyat, aminek később hasznát veszi, és ugye a tanulmányok is számítanak, nem csak onnantól vagy benne egy szakmában, hogy elkezdesz benne dolgozni.

Korábban írtam ki hasonló kérdést, az mondjuk egy barátom nehéz anyagi helyzetéről szólt, nem tudta megfogni a pénzt, én meg segíteni akartam, hogy egyről a kettőre jusson. Valami nagyon konkrét tanácsot vártam akkor, hogy ténylegesen mit tegyek, hogy segítsek. De amiket akkor írtak, azt nem éreztem hasznosnak.

Pedig, most kívülállóként én is kb ugyanazt tudom írni: az ő élete, te nem élheted helyette. Neki kell éreznie, hogy mit szeretne, mit csinálna szívesen. A világot, az országban elérhető szakmákat ismeri, csak most egy olyan depressziós élethelyzetben van, hogy semmi nem jó neki. Idő kell hozzá, de majd rá fog jönni, hogy mi a jó neki, addig meg, ha hamarosan fel tud mondani, valami átmeneti állással is kereshet jobban, mint egy rendőr. Ha jobb lesz a kedve, akkor pár hónapig simán dolgozhat gyárban, vagy elmehet még mindig futárnak, sofőrnek, stb. Közben a lényeg, hogy ne érezze magát egy gödörben, és akkor majd jönni fog az érzés, hogy mit csinál szívesen, ha van ideje, mitől érzi jól magát.

Rendőr múlttal elmehet valami vagyonvédelmi céghez, vagy ő maga csinálhat egy biztonsági szolgálatot. Már ha érdekli.

Ha nagyon nem, még mindig tanulhat is, annyira fiatal. Mások ilyenkor még egyetemre járnak, szóval nem késett le semmiről. Ha úgy érzi, hogy kreatív, és a saját két kezével szeretne bútorokat készíteni, akkor elvégezhet egy 2 éves asztalos OKJ-t, nem kell hozzá előképzettség, egy ismerősöm most végez.

25 évesen lesz egy jó pénzt hozó szakmája, és amúgy ezt munka mellett is lehet csinálni, mert az ismerősöm egyébként egy távolabbi kollégám, rendes 8-16-os munkája van, heti 2x megy délután suliba.


Ha még elindulni sem nagyon tudtok semmilyen irányba, az most azért nem baj, mert van idő, most úgysem tud máshova menni. Ha nem akar elmenni 23 évesen egy tanácsadóhoz, azt teljesen megértem, viszont ott az internet. Beírod google-ba, hogy pályaválasztási teszt, és lehet velük szórakozni. Majd lehet jól meglepődik az eredményen, aztán alszik rá, ízlelgeti, és majd egyszer azon kapja magát, hogy ő már hetek, hónapok óta szakácsként képzeli el magát. :)

2020. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1: hadbíróság elé állítják, börtön.
2020. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pontosan, ahogy a második válaszoló mondja.


Tudom, hogy ez a saját választása, senki más nem tudja eldönteni helyette, hogy mit kéne csinálnia. Csak az volt a kérdésem, hogy milyen módon lehet találni valamit a pályaválasztási tanácsadón, állások és tanfolyamok nézegetésén túl. A tesztet is ajánlottam neki, az jött ki neki, hogy védelmező típus, ezért olyan munkák illenek hozzá, mint például a rendőrség... :D Valamint a tanár opciót is sokszor kidobta, de azt se nagyon tudja elképzelni, mellesleg az anyagiak is fontosak azért számára.


Azt én is mondogatom neki, hogy majd könnyebb lesz, ha a helyzet valamelyest jobb lesz. Ilyen bizonytalan időszakban az emberek is azzá válnak, döntést elég nehéz hozni. Meg ha sikerül esetleg otthagynia ezt a helyet, akkor biztosan jobb állapotban lesz.


Azt tudom, hogy például 3 éves képzést nem végezne el, csak mondjuk tanfolyamot, ami kevesebb idő. Sajnos nem igazán szeret két kezi munkát végezni, pedig a családjában a férfiak dolgosak és ilyen munkájuk van, még segíteni is tudnának neki, hogy alapokat szerezzen. Mellesleg a családjában a férfiak Ausztriába járnak át dolgozni és ilyesfajta munkával egész jól tudnak ott keresni. De sajnos nem tudja elképzelni... jobban bele kéne ásni a témába, hogy pontosan milyen szakmák is vannak, amik efélék, hátha megtetszik neki valami.

2020. máj. 21. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

"Nem akar fizikai munkát végezni, nem akar olyan munkát, ahol a gép előtt ül, nem jó neki szinte már semmi."

Na látod ez a baj. Ha most halálra stresszeli magát egy sima rendőri beosztásban, nem tudom mit fog majd csinálni ha a versenyszférában kell majd dolgoznia.....

Egyébként milyen beosztásban dolgozik? Ha mondjuk nem baleseti helyszínelő, vagy drog/gyilkossági nyomozó, akkor nem értem min tudja magát annyira krvára szétstresszelni.

Helyedben én lehet jelezném a srác mentális problémáit a felettese vagy rendőrségi pszichológus felé, mivel egy szolgálati fegyverrel rendelkező személyről van szó, amiből még komolyabb problémák is kialakulhatnak, ha bekattan.

2020. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, hogy mit dolgozik és min stresszel annyit. Mármint értem, hogy kevés a fizetés, de azon kívül mi a probléma? (A fizetést előre tudta, hogy nem lesz milliárdos belőle.)


Én versenyszférában dolgozom tippem szerint kb duplájáért, mint a párod. Én is stresszelek rengeteget. Nekem is terv a felmondás, de kitartok még, amíg nem indul be a vállakozás.


Amit én érzek és lehet segítene neki is, hogy ha már felmondhat, mondjon fel és hagyj neki időt (pár hét, max egy hónap), hogy gondolkodjon, lenyugodjon, kerülje a stresszt. Persze ehhez kell egy kis pénz, hogy közben megéljetek.


Mondjuk most hirtelen ami eszembejutott, az a biztonsági őr. Sokkal nyugisabb a meló és jobban is fizet.


Fontos, hogy megtalálja a motivációját és hogy milyen munkát csináljon. Változtatni kell azon az állásponton, hogy semmi sem jó neki. Persze mindennek van hátránya, de kell kompromisszumokat kötni.

2020. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én a párod helyében kiiratnám magam táppénzre amíg nem mondhat fel. Közben ha tud feketén akár dolgozhat is.


Ahogy én láttam a rendőrségnél az okozza a fő stresszt, hogy hihetetlen mértékű az alá-fölé rendeltség és nagyon sokan ezt kihasználják. Vannak akik ezt nehezen emésztik meg és rástresszelnek.


A versenyszférában teljesen más típusú stresszel találkozni.(Ez saját vélemény nyilván cég/főnök válogatja de szinte biztos, hogy a legtöbb cégnél nincs olyan bánásmód mint a rendőrségen.)

2020. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!