Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógytornász állás külföldön?...

Gyógytornász állás külföldön? Merre érdemes? Nyelvtanulás

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyógytornászként tanulok, még 2 éves van hátra. Nyelvtanulás szempontjából elég rosszul állok, de külföldre szeretnék menni az itthoni vállalhatatlan fizetések miatt. Kérdésem az lenne, hogy az angol / német / francia stb. nyelv felé kellene leginkább orientálódni. Olvastam sok cikket, Franciaország nagyon vonzó, és Svájc is. Viszont ismerőseim nincsenek sehol sem. Esetleg valakinek tapasztalata ilyen téren?

Köszönöm a válaszokat előre is!



#fizetés #egészségügy #gyógytornász #gyógytornász fizetés
2020. jún. 1. 14:33
A kérdező szavazást indított:
Franciaország
Németország
Svájc
Hollandia
Más?
14 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nézd, a franciát felnőtt fejjel igen nehéz megtanulni. A felsoroltak közül a holland egészségügyet ismerem -itt élek- és azt tudom elmondani, hohy köszöni viszonyban sincs a magyarral. Itt nem lehetsz bunkó a pácienssel, itt nincs hálapénz, meg protekció, se magánpraxis. A nyelv lényeges, anélkül egy szalmaszálat nem tehetsz itt ezen a pályán keresztbe és biztos vagyok benne hogy ez minden felsorolt országban így van. Tehát úgy indulj neki, hogy tökéletesen tudod az adott nyelvet és fél vagy arra is készülve, hogy a magyar diplomádat honosíttatni kell, esetleg különbözeti vizsgát is kell tenni
2020. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A franciát én anno pont huszonévesen kezdtem el tanulni teljesen egyedül (igaz az exem francia volt) no de miután szakítottunk is tanultam tovább, aztán magántanár, nyelviskola, külföldi munka , internet stb stb és most van egy B2 -es nyelvvizsgám, szóval meg lehet tanulni felnőtt fejjel is, a lényeg hogy érdekeljen.

Nagyon keresik a gyógytornászokat Franciaországban, úgyhogy én nagyon jó szívvel ajánlom neked.


[link]


Ha itt megnézed csak a pole emploi oldalon jelenleg 626 gyógytornász állás van meghirdetve. Nézd meg a fizukat is!

entre 2800 et 3500€ brut

Szerintem nagyon is megéri.


Én is dolgoztam kinn, igaz én szobalányként, viszont sajnos akkoriban nem sikerült rájönnöm, hogy náluk hogy van ez a gyógymasszőr dolog, merthogy nekem az a szakmám és mindenhova csak gyógytornászokat kerestek.

Azóta rájöttem, hogy mit kell keresni, csak azóta már nem szeretnék kimenni.

Viszont ha fiatal lennék még és szingli akkor tuti visszamennék...:)

Nekem nagyon jó tapasztalatom volt a franciákkal.

Nagyon normálisak az emberrel, nem nézik le a dolgozókat, sokkal többet fizettek mint az osztrákok (merthogy ott is lehúztam 2 szezont anno) és ha megvoltunk a munkával nem találtak ki még valamit, csak hogy nehogy legyen egy szabad percünk.

Az osztrákoknál 2* annyit dolgoztam kevesebb pénzért , és a magatartásuk hát...azt inkább hagyjuk..

a franciák viszont jó fejek, a 2 francia főnökasszonyom amikor sok volt a munka akkor beálltak nekünk szobalányoknak segíteni pedig 2 különböző régióról beszélünk.

Nekem csak jó tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. Lazák és korrektek , viszont a humorukat meg kell szokni az tény.

Tanulás szempontjából a Francia Intézetet javaslom ha elkezded, mert ők a legjobbak, illetve van egy nagyon jó skypos oktató akit még ajánlani tudok neked, én vele tanultam anno egy évig, és a nyelvvizsga előtt is segített.

Illetve ha már beszélsz, akkor van egy szuper nyelvtanulós oldal amit még tudnék ajánlani, de az csak haladóknak van.

Szóval én azt mondom hajrá!

Iratozz be a francia intézetbe ha teheted.

Nem írtad hova valósi vagy, de a nagyobb városokban jelen vannak.;)

2020. jún. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!