Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor érdemes elgondolkozni...

Mikor érdemes elgondolkozni komolyabban azon, hogy mit szeretnék dolgozn? /Ti mikor kezdtetek ezen gondolkodni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én kb. általános iskola negyedik osztály óta biztosan tudom, hogy IT-val szeretnék foglalkozni, de akkor még inkább az "informatikus" szót használták erre. Most leszek végzős gimiben, a főirány egyáltalán nem változott. Természetesen voltak időszakok, amikor backend fejlesztő vagy vágó-operatőr szerettem volna lenni, de mára szinte biztosan kialakult, hogy frontend fejlesztő szeretnék lenni.
2020. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Majd amikor hagyják, hogy meglásd a valóságot.

Addig ugyanis nem igazán látsz tisztán, és a látásmódod sincs meg hozzá, hogy átlásd a jeleket, és az értelmüket.


Egyrészt addig tanulj a kis számotokra megcsinált oktatási rendszerben, a követelményszint szerint, másrészt olvasd a valóságot a fórumokon, és sokat használd a google-t és a wikipédiát, hogy megértsd a dolgokat, a véleményeket, mások tapasztalatait, mások útját, történetét.


Mert te sem fogsz passzátszelet fingani, ez nem az a kontinens, és főleg nem az a társadalmi berendezkedés.


A legjobb ha nyelveket tanulsz akkor megértheted távoli emberek véleményét, tapasztalatait is.

2020. jún. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erről ennyit...


[link]


Előző voltam..

2020. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Már a gimiben tudtam, mi akarok lenni. Az egyetem után is dolgoztam benne három évig, aztán inkább ITs lettem.
2020. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az első sz@r munkahelyemen gondolkodtam el, hogy még ezt akarom e csinálni 40 évig?
2020. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amiben jó vagy, azt érdemes erőltetni. Meg általában kell is egy jó darabig, de megéri.
2020. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyolcadikban jó lenne tudni, hogy mire vágysz, de persze később alakul ki a személyiséged.

Viszont sok mindenhez meg késő, ha nem jól döntöttél 14 évesen.

Pl. ha elmész egy építőipari szakközépbe, ahol egyáltalán nem tanulsz biológiát, akkor elég necces 18 évesen úgy dönteni, hogy biológus akarsz lenni, mert nem nagyon fogsz tudni felvételizni.

Lehet otthon is tanulgatni, vagy különórára járni, de az csak nem olyan, mint mikor 4-5 évig iskolarendszerben tanulsz valamit, heti több órában.

Ha olyasmi, amit nem kell alapozni, akkor viszont olyan 18-20 éves korod körül lenne reális.

De ez sincs kőbe vésve, sokan 40 évesen képzik át magukat, mert nem szeretik, amit csinálnak.

2020. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

13 évesen kaptam az első számítógépem. Fél évig csak játékra használtam, utána valamiért beszippantott a programozás és egyértelmű lett, hogy ezzel fogok foglalkozni. Így is történt, szeptemberben lesz 10 éve, hogy szoftverfejlesztésből élek.


Az van szerencsés helyzetben, akiben minél előbb kialakul, hogy mivel akar foglalkozni. Diákként valójában rengeteg szabadideje van az embernek és ha ennek egy részét önképzésre tudja fordítani, akkor az nagy előny.


Csak hát ehhez fiatalon kellene tudni, hogy milyen lehetőségek vannak. Bevallom én úgy jelentkeztem egyetemre, hogy fogalmam sem volt mit csinálnak majd munkahelyen azok, akik pénzügy-számvitel vagy villamosmérnök szakokon tanulnak tovább. Simán lehet, hogy villamosmérnök lennék, ha valaki középiskolás koromban elmondja, hogy mivel is lehet foglalkozni ilyen végzettséggel.


Egy csomó olyan középiskolai évfolyamtársam volt, akik úgy mentek közgazdasági szakra, hogy előtte az életben nem tanultak közgazdaságtant, csak tudták, hogy a matek-töri érettségi fog jól sikerülni és ezzel kellett keresni valami random szakot a felsőoktatásban.


Szerintem az az ideális, ha legkésőbb 14 évesen tudja valaki, hogy melyik 1-2 szakon akar majd továbbtanulni.

2020. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából a gimi felénél kezdett el komolyan foglalkoztatni a dolog, hogy merre tovább. Persze előtte is ábrándoztam, de a konkrét elképzelésem szinte sosem volt.
2020. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!