Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan szerezzek az egyetem...

Hogyan szerezzek az egyetem alatt tapasztalatot, ha nem találok munkát?

Figyelt kérdés
Anglisztikás vagyok és elsősorban nem pénzkeresés céljából szeretnék valamit dolgozni, hanem a munkatapasztalat miatt, mert még soha nem dolgoztam (legalábbis normális, komolyan vehető és bárminemű felelősséggel járó munkakörben nem... csak ilyen közmunkaszerű, és mezőgazdasági munkán voltam, de szívesebben dolgoznék inkább emberekkel, vagy valamilyen adminisztratív, kommunikációs pozícióban). Valamint annak is örülnék, ha mondjuk gyakorolhatnám az angolt, mert amióta tanulom még soha nem használtam sulin kívül, csak úgy a mindennapok során és szerintem valahol ez még gáz is. Viszont az egyetem mellett (Pécsen) egyáltalán nem találtam olyan munkát, amit el tudtam volna vállalni a suli mellett (idő miatt) és tényleg picit jobb vagy hasznosabb. Most a nyárra pedig abszolút nem találtam és találok semmit (vidéken). Szóval nem tudom, hogy mit vagy hol keressek.
2020. jún. 17. 10:08
 1/9 A kérdező kommentje:
A nyelvtanítás és korrepetálás nem jött be, mert nem nagyon voltak jelentkezők. Elsősorban gyerekeknek szerettem volna segíteni (mert tudom magamról, hogy nem vagyok tanár, nincsen tapasztalatom stb., így az idősebbeknél nem akartam abba keveredni, hogy rögtön nyelvvizsgát akarnak stb.), viszont azt tapasztaltam, hogy a szülőknek nem tetszett, hogy még csak egyetemista vagyok, illetve nincs és nem is lesz tanári végzettségem. Volt aki még azt is kérte, hogy fotózzam le a jegyeimet és a nyelvvizsgámat... Úgyhogy ez nem volt túl működőképes.
2020. jún. 17. 10:12
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

[link]


Jelentkezz! Diploma után jó pont lesz.

2020. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát köszi, de nem :D
2020. jún. 17. 10:24
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Csak írj be valami külföldi céget az életrajzodba, 2 évre. A kutya sem tudja majd ellenőrizni. Én annó így csináltam.
2020. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a problémám. Igaz, én már fordítói szakra járok de alapszakom nyelvszak volt. Most tavasszal lett volna 1-2 jó lehetőség de akkor meg amikor még órák voltak az egyetemen, nem tudtam volna annyi órát dolgozni ahogy azt elvárták volna.

Most nyáron meg még vagy nem jeleztek vissza ahol jelentkeztem vagy pesti munkát ajánlottak maguk helyett ami meg nekem nem jó. Elég elkeserítő amúgy, hogy nem találok olyan munkát, ami biztosan tetszene is, mert olyan helyekre hiába jelentkeztem, egyszerűen nem fogadnak de nemcsak engem hanem mást sem.

2020. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az jutott eszembe hogy elmehetnél valamilyen céghez helpdeskesnek, pl lesd meg a Tata-t, ők szoktak keresni diákokat is. Oké telefonálgatás, de nem eladni kell csak segíteni, nyelvet gyakorlod, bekerülsz egy multi környezetbe. Én ha felsőfokon beszélnék valami nyelvet tuti ezt csinálnám. Persze per pillanat nem biztos hogy van Lehetőség a vírus miatt, de hát pár hónap múlva már csak visszaáll a világ rendje.
2020. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem egyébként ez egy univerzális probléma, mármint kb. mindenkitől ezt hallom vissza és nekem is az a gondom, hogy a "rugalmasnak" hirdetett diákmunkák sem rugalmasak egy cseppet sem, ha azt nézzük, hogy az embernek mellett egyetemre is kell járnia... most lehet, hogy a heti 20 óra tök jó és nem sok, de attól még a klasszikus napi 8 órás munkaidőben kell bemenni dolgozni, amikor az ember egyetemen van. Emiatt nem tudtam én sem megoldani év közben.
2020. jún. 17. 11:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Tök igazad van persze, egy gyakornoki munka rengeteg időt elvesz akkor is ha csak húsz óra. De hát oda is kell menni, van túlóra is,meg ha tényleg komolyan csinálod igencsak leszívja az agyat. Talán rugalmasabb az ahol műszakok vannak, és akkor mehetsz hétvégén, vagy mehetsz nyolc helyet 12 órát. Amúgy meg a másik nehézség hogy oké elkezdi az ember szeptemberben, belepaszírozza az órarendjébe, de aztán azt zh időszakban is csinálni kell, meg vizsgaidőszakban is. Nekem az a tapasztalat, hogy ha annyi munkát vállaltam hogy hétköznap maradt kb fél nap szabadon tanulni, akkor előbb vagy utóbb összecsapott a fejem felett. Jó nyilván nem mindegy milyen szak, meg mit csinálsz még mellete.
2020. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én sokszor azt érzem, hogy lenne kapacitásom dolgozni mellette (nálunk a legtöbb tárgyból folyamatosan kell készülni, óráról órára, de ha az ember tényleg betartja a határidőket és tartja magát a beosztásához, akkor szerintem annyira nem vészes, még talán a zh- és a vizsgaidőszak sem), csak az idővel van baj. Ha rendezettebb lenne akkor úgy érzem tudnék mellette dolgozni, csak ez sajnos nem rajtam múlik.
2020. jún. 17. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!