Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérjek fizetésemelést?

Kérjek fizetésemelést?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Számítástrchnikai helyen dolgozok gyári meló, de nem olyan ahova 2 nap alatt betanulnaz ember. Általában 6 hónap után használható valaki és 1 év mire önállóan tud valaki dolgozni.


Az a helyzet, hogy eddig hatan voltunk, de a héten egyik nôt kiírta az orvos, mert veszélyeztetett terhes elvileg. Tehát már csak ötrn vagyunk. Az öt emberbôl kettô céges dolgozó, ôket hagyjuk, mert nem tudom mennyit keresnek. Mi hárman külsôsök vagyunk, ugyanannyi az órabérünk, viszont én vagyok az aki a legprecízebben, leggyorsabban dolgozik, illetve tényleg minden téren jobb vagyok a másik két srácnál. Nemrég 2 nagy fônök is köszönetet mondott, mert észrevettem a rendszerben egy hibát, kérdezték ki találta meg, a kis fônök azt mondta, hogy mi, holott egyedül nekem volt hozzá közöm. Hármunk közül az egyik srác nagyon béna, nem tud egyedül csinálni semmit, pedig régóta itt van, ráadásul csúnyán összevesztünk, mert nekem többet kell megcsinálnom egy adott dologból, mint neki holott a papírmunkát, a telefonokat és az egyéb dolgokat is nekem kell csinálni ugyanazért az órabérért.


Senki nem pótolhatatlan, de nagy bajban lenné ek, ha eljönnék. Szerintetek érdemes lenne kérnem fizetésemelést? Most netto 1000 ehelyett kérnél 1200-at.


Szeretem a munkám, de egyre többször nekem teszik szóvá, ha a béna srác elront valamit, holott ugyanaz a beosztásunk is és az órabérünk is, igazságtalannak érzem a dolgot, de picit több pénzért elviselném.


Ha nem adják meg akkor aznap már vagy nem megyek be, vagy ha azért szólnának, akkor mindent csak és kizárólag az összes szabály betartásával csinálnék. (olyan lassú lenne, hogy inkább mondanák, hogy jóvan ne csináld inkább), bocsánat a helyesírási hibákért.



2020. jún. 20. 19:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%

Kicsit ellentmondasos, hogy mikozben egy 1000-1200 nettos oraberes gyari munkat csinalsz, azt allitod, hogy 6 (!) honap betanulas utan hasznalhato uj kollega es 1 (!) ev utan tud csak onalloan dolgozni.

Az ilyen munkakra szoktak azt mondani, hogy (mondjuk) kozepes hozzaadott erteku, erre nem netto 160k korul szoktak adni, amikor egy utcarol beeso arupakolo is 250k-et megkap.


Szerintem te kicsit elnezed a munkad erteket. Ha igy van, es eloallsz ezzel a keressel, siman kivagnak.

Ha viszont jol latod, akkor kesz rejtely, hogy nalatok miert vannak emberek, akik mas helyen ennel siman sokkal tobber kapnanak.

2020. jún. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
38%

11.-nek.


Nem érted? Őt sok helyre hívták, profi szakember!!!

2020. jún. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

Borzalmas a netto 1000ft os órabér. Én nagyon könnyü munkát végzek annyiért egy érettségivel,nincs rajtam felelösség és nem szakadok meg illetve bármikor potolható lennék, max annyi hogy ennyi pénzért nehéz lenne mást találni.


Szóval kérdezö tévedsz,nem érhet sokat a tudásod

2020. jún. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A vezetôség is megnondta, hogy itt 6 hónap a betanulás, utána várható el, hogy valaki önállóan dolgozzon, de a tapasztalat az, hogy folyamatosan kérdezgetnek mindent a 6 hónap lejárta után is.


Miért csak ennyi? Azért, mert egy hónap elsô két hetében gyakorlatilag csak bent vagyunk, nem kell csinálni abszolút semmit, a hónap másik felében pedig rengeteg munka van, tehát érthetô, hogy nem adnak nagyon sokat mikor 2 hétig csak verjük. Nem fogok gyôzködni senkit minden igaz amit leírtam mi a f ért írkálnék valótlant, ha mások véleménye érdekel? Igen tényleg ennyi idô mire hasznos lesz valaki. Nem becsülöm túl, dolgoztam én is csomó helyen ahol semmi észre nem volt szükség, csak tedd ide azt, tedd oda az, ez nem olyan.



Annak aki meg itt bassza el a szabadidejét arra, hogy szakemberezget, van egy tippem: dagadt munkanélküli és max 8 osztály? Mit ártottam én neked? Egyszer sem állítottam, hogy szakember vagyok, azt igen, hogy jobb vagyok a többieknél, de ezt neked miért nehéz elhinni?

2020. jún. 21. 06:12
 15/22 anonim ***** válasza:
67%
Kérjél fizetésemelést, ezt a kérdést pedig felejtsd el, mert ebből a veszekedésből csak kizárás lesz az moderátorok által. Ne írjon senki többet.
2020. jún. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
Nettó 1000 ft, mit csinálsz, takaritasz?
2020. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%
Nettó ezer forint semmi, ha tényleg hát hónap betanulás után lehet csak rendesen elvégezni a feladatot. Az, hogy két hétig álltok legyen a főnököd gondja, állásidőt is kell fizetni...
2020. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

Nyugodtan kérj, de ne fenyegetőzve és azt hangsúlyozva, hogy milyen szar lenne a cégnek, ha kilépnél, mert arra biztos nem fognak adni (inkább elkezdenek mást keresni a helyedre a hátad mögött). Azzal érvelj, hogy mennyit nőtt a feladataid mennyisége, mennyit fejlődtél, mennyivel több felelősség van a válladon stb.

Ha ennek ellenére mégsem kapsz, ne sértődj meg, nyugodtan köszönd meg a lehetőséget, hogy beszéltetek, majd dolgozz tovább. Megszakadni persze nem kell ezután, de ne is lébecolj. Közben kezdj el nézelődni más állások után, menj el interjúra és ha máshol többet adnak, akkor fogadd el, jelenlegi helyeden mondj fel.

Csak akkor ér többet a munkád a jelenlegi fizetésednél, ha máshol többet fizetnek érte. Ha máshol is csak ennyit kapsz, akkor ez az így jártál kategória, el kell gondolkodni, hogy milyen munkakörben tudnál többet keresni és azt megcélozni (+tanulás, certifikátok megszerzése stb), majd újra pályázni.

A lényeg, hogy ne durcáskodj, mert az a későbbi munkádra is hatással lehet, lehet, hogy máshova majd emiatt nem fognak felvenni, mert eljut a döntéshozók füléig az infó. Az is lehet, hogy ha a főnököd egy ellenajánlattal megpróbál majd megtartani, de ez is csak akkor lehetséges és akkor tudsz belőle jól kijönni, ha előtte nem vesztetek össze és nem zsaroltad meg őket.

2020. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%

Nem ez a kérdés, hanem az hogy hol( melyik megye-és hogy nagyváros e...az se mindegy) laksz, és a munkaszerződésedre milyen munkakört írtak... és hogy azt csinálod e?!?

Informatikusnak vettek fel és azt is csinálod?

Nyugaton 2,5*annyit is képesek kifizetni mint Kelet-Mo-on ugyanolyan munkáért...

Irritáló és igazságtalan ez a hatalmas eltérés csak mert közelebb Ausztria, stb, mert ezért van, nem jobbak-rosszabbak, ugyanolyanok, és 2-3*fizu..


Arcból célszerű visszavenni és a főnököd főnökével beszélni...ha van ilyen.. Ne fenyegető módba, hogy lelépsz, mert ő telibesz*arja és kitesz.... hidd el talál mást ,még ki is röhög... kabátot is rádadja, aztán bever egy whiskeyt..

Tervezetten, nyugisan...

Ha nem jön be akkor csökkentsd a felére-negyedére(!!) a tempód, akkor van időd KÖZBEN keresgélni melót... átmehetsz ahova hívtak, de minek? Uannyi pénzért ugráltatnak csicskába egy új helyen... itt meg röhögve megcsinálod a melót, és profi önéletrajzot szerkesztve magasabb állásokat pályázgass, előbb utóbb bejön..idő neked dolgozik, amíg van melód.

Bent ne tudják lehetőleg.

Ugyanolyan szopacs apacs munkakört/céget, ahol 1000huf pengetnek, CSAK akkor vedd igénybe ha eminnen kibaxnak... amit amúgy is leetojsz az írottakból itélve.


Tévhit, hogy ha sokat dolgozol kiemelnek.....fordítva, akkor hiányzol jobban a termelésből.... elgondolkodtató... Nem? Azt a lovat ütik, amelyik hajt... Tudod.


A munkatársaid lehet nem hülyébbek nálad, csak nem buzgómócsingoskodnak, hanem ennyiért teliberottyantják és keresgélnek.

Te meg csak gályázol... helyettük is.... Miért akarna ezen a főnök változtatni?

Próbáld meg, de nagyobb az esély a nemre, csak akkor többször is érdemes szóba hozni a dolgot, mert ha normálisan odamész ezzel megindokolva, hajlamosak lepattintani, hogy majd gyere vissza... stb... Több körös a dolog.

Első körben csak annyit akarj elérni, hogy ne élesen utasítsanak el... Ha idegbe nyomod akkor az lesz...

2020. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

20% béremelés jelenleg, csak azért, mert összevesztél valakivel és szerinted ő béna?

Szerintem ez édeskevés.

Ha főnököd is egyformán kezel hármatokat (lásd az elismerés a talált hibáért)

Inkább azon pedálozz, hogy átvegyenek saját alkalmazásba, akkor sejthetően a bér is több lesz.

2020. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!