Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérfeszültség: hogyan viselhet...

Bérfeszültség: hogyan viselhető el?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen a pozíciómban 2 kategória van, tapasztalat, interjúbeszélgetés stb alapján sorolják be az alkalmazottakat. Engem anno évekkel ezelőtt az alacsonyabb kategóriába vettek fel. Mindig volt feszültség abból, hogy ugyanazt csináljuk, ugyanúgy, ugyanúgy felelősségre vonnak, de a bérünk között 100 ezer a különbség. Mára már eléggé eldurvult a helyzet, most pl 4 új ember jött, abból 3 egy százassal azonnal többet keres, pedig én ott vagyok évek óta. És még tanítanom is kell őket. Ez nem csak engem bánt. Próbáltam beszélni a vezetőséggel, hogy évek után minket miért nem lehet átsorolni más kategóriába, hiszen mindent tudunk, mi tanítjuk az újakat, stb. Egy kisebb vita után finoman megkaptam, hogy az állásommal játszom, ha ezt feszegetem. Nem kapunk semmit, ahogy felvettek, úgy maradunk... Egy kis szemléltetés: Minden évben van egy automatikus kisebb béremelés, amit mindenki megkap, mindegy ki mennyit keres, ugyanazt kapja. Ha ezzel az évenkénti emeléssel számolok, akkor még 5 év, mire annyit kereshetek, akik most jöttek. Mármint amit most keresnek... de az övék is automatikusan emelkedik, szóval sosem érném utol.Engem minden nap bosszant. Pláne, amikor tanítom az újakat és némelyik legalapvetőbb ismeretekkel is bajban van, de így is sokkal többet keres, mint én. Nagyobb a különbség a fizetésünk közt, mint amennyibe pl az albérleti szobám kerül, tehát esetemben egy lakhatásnyi különbség. Nem igazságtalan ez? Hogy kezelitek, ha bérfeszültség van nálatok? Miért nem érdeke a cégeknek, hogy egyenlően kezelje az alkalmazottakat? Mi ebben a logika?

2020. jún. 29. 16:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
ez valóban igazságtalan, nem véletlenül zavar ennyire. viszont ebben idővel felörlődsz (nem beszélve arról, hogy nem is vagy tisztességesen megfizetve a munkádért), szóval ha van lehetőséged, akkor lépj innen minél előbb.
2020. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Igazságtalan, keress másik munkát és mondj fel.
2020. jún. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Keress másik munkahelyet, de csak akkor mondj fel ha már biztosan felvettek máshova. Én azt mondom, hogy az ilyen cégtől még akkor is menni kell, ha az új helyen esetleg rosszabb a kezdőbér és/vagy a pozíció, DE van lehetőség fejlődni és feljebb lépni fizetés terén is.
2020. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot fogadj el: Normális fizetésemelést az esetek 90%-ában csak munkahelyváltással lehet elérni, mert ott piaci bért kapsz.

Házon belül nem szeretnek emelni mert akkor mindenki tartja a markát, az is aki nem érdemelné meg...

2020. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazságtalan és elég furcsa megoldás, de nem illegális. Szóval eldöntheted, hogy maradsz így, vagy eljössz.

Egyébként engem is zavarna, szóval maximálisan megértem.

2020. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nagyon ostobák, abban a pillanatban kiléptem volna, méltók minden szivatásra, csak hogy érezni lehessen, mennyire pénzüknél lesznek így.
2020. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Mint HR-es írom: akik régóta vannak a cégnél és nem váltanak, ott egyszerűen kicsi a kockázat, hogy elhagyja a céget, ezért mindig csak a kötelező minimum emelést adják meg.

Ezzel szemben akit újonnan a piacról kell felvenni, azt mindig a piac aktuális állapota árazza be, ami többnyire magasabb fizetést eredményez. Bérköltség szempontjából ez nem fájdalmas, mert eleve van egy összeg, amivel tervezve van az a létszám, és azzal az összeggel ha találnak vkit, az jó. Arra viszont már nem jut, hogy egy komolyabb bérrendezést kapjanak a régi kollégák, mert többnyire 30-50%-os emeléseket kellene végrehajtani, az meg semmilyen budgetbe nem fér bele egyszerre. Erre az a megoldás jobb cégeknél, hogy több lépcsőben emelnek, illetve ami még fontosabb, hogy folyamatot optimalizálnak és hatékonyságot javítanak, hogy ugyanazt a munkát kevesebben is el tudják látni.


A tanácsom nekem is az lenne, hogy válts munkahelyet, vagy ha szeretnél maradni, ülj le a főnököddel és beszéljetek a fejlődésedről, vállalj be akar egy tanfolyamot, stb és hátha összejön egy nagyobb emelés.

2020. jún. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

#7 Hát igen, az esetek többségében azok panaszkodnak leginkább, akik már kevésbé hajlandóak váltani, kisebb a motivációjuk, annak pedig minek fizetnének többet? Úgyse fog lépni, ha addig se tette. Itt nyilván nem a kulcsfontosságú emberekről van szó, hanem olyanokról, akik tapasztaltak, jól végzik a munkájukat, de nem lenne óriási érvágás, ha felmondanának.


Aki fejlődni akar, az nem fog könyörögni, szépen keres egy olyan helyet, ahol jobban megbecsülik és vissza se néz.

2020. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Gondolkodom a váltáson, de sajnos nem ilyen egyszerű. A bérfeszültségen kívül nincs gond a munkahelyemmel. Világszínvonalú munkakörnyezet és technológia, a szakmában neves vállalat, stabil, "nyugdíjas" munka. Ez az első munkahelyem, ahol normálisan bejelentenek, van szabi, van táppénz, túlóra fizetve. Azt hiszik sokan, hogy ezek alap dolgok, de sajnos nem, nagyon sok helyen machinálnak ezzel. A munka érdekes és kihívásokkal teli. Ha a bért nem nézem, akkor ez az eddigi legjobb munkahelyem. A bér viszont állandó felháborodást kelt, nem csak bennem, egyfolytában téma, durva, hogy nem kezelik a helyzetet. Felvesznek jóval több pénzért olyanokat, akik valami hasonló helyen valamilyen pozícióban csináltak valamit, de általában a nulláról kezdjük velük. Érthetetlen, hogy az ő "tudásuk" miért ér többet, mint a miénk... Nagyon ritka az, hogy valaki azonnal a hasznunkra lesz, általában hónapok kellenek ehhez. Addig csak terhelnek minket, engem, aki egy minimálbérrel kevesebbet kapok, mint ők és amúgy nem is feladatom, hogy képzést tartsak, ez a felettesek dolga, csak ránk tolják.


Felmondás lesz belőle előbb-utóbb, de nem fogok akármiért elmenni, csak akkor, ha tényleg olyat találok.

2020. jún. 29. 20:38
 10/26 anonim ***** válasza:
60%

Nem ér többet a frissen érkezők munkája, hanem magasabb áron lehet csak hozzájutni, mint amennyit te keresel. Egyszerű kereslet-kínálat dinamika, veled ez a képlet nem számol. Természetesen értem, hogy ez önmagában is bántó, de tartsd észben, hogy nem ellened irányul az újoncok "felárazása". Azt is, hogy nem emelhetnek neked fizetést, mert neked még csak ki tudnák gazdálkodni, de ha híre megy, özönlene a többi is fizetésemelésért, és arra tényleg nincs pénzük.

Szóval ha szeretnél a jelenlegi piaci viszonyoknak megfelelő bérezést kapni, a piacra kell menned. Nem bármilyen, hanem jobb állás felé célozva, kényszer nincs, várd ki a tényleg jó lehetőséget.

Annyi, hogy lelépni korrektül célszerű. Exit interjún simán meg lehet mondani, hogy azért mész, mert nagyon zavart a bérkülönbség, úgy érzed, kevesebbre becsültek, mint a zöldfülűeket, nem becsülték meg a hozzáadott munkád, tapasztalatod, rutinod. Ahogy azt is, hogy sokat fejlődtél náluk, fontos része volt a szakmai életednek, amit velük töltöttél. Váljatok el mosollyal, jókívánságokkal. (Lehet, hogy fél éven belül ismét dolgozol...)

2020. jún. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!