Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jogi diploma manapság már...

A jogi diploma manapság már tényleg nem sokat ér?

Figyelt kérdés
Engem érdekel a jog, de igazából mit lehet vele kezdeni? El lehet vele menni a közigazgatásba bérminimumért? Ügyvéd nem akarnék lenni.

2020. júl. 6. 01:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%

Hülyeség, hogy nem sokat ér.

A jogi diploma komoly presztízs.


Több területre is jó.

2020. júl. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%

Mezei felhasználónak tényleg nem sokat ér, de ha a családban van ügyvéd, van protekció, praxis, akkor nem csak minimálbérért fogsz gályázni egy irodán.


De ha nem akarsz ügyvéd lenni, hanem csak közszolga, hát arra is van esély - bár én nem áldoznék arra ennyit, az tuti!

2020. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az volt a tervem, hogy elvégzem a jogot és bíró leszek. Mivel bíró mellett voltam jegyző ezért egy kicsit beleláttam a bíró munkájába és megtetszett a dolog de végül más szakra mentem. Viszont amit ezek hisztiznek össze-vissza hogy mennyire sz*r nekik, hogy nettó 450 ezret keres és az csak éhen halni elég + ugye ott vannak a több százezres jutalmak is, én meg ott vagyok nettó 140-ért és hazahordom a munkát miközben ő egész nap csak dumcsizik a többiekkel meg fekszik a kanapén. Na kb. itt undorodtam meg az egésztől. Egyébként nem csak ilyen vonalon tudsz mozogni. Anyósom pl. jogi diplomával soha nem végzett ehhez kapcsolódó munkát, most is teljesen más munkakörben dolgozik de eddig mindenhol jól jött az a jogi diploma.
2020. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
60%
Jogom tanultam, de egy multihoz mentem olyan területre aminek köze se volt a joghoz. Ha van egy felsőfokú angol és németed, a jogot kb elfogadják egy nemzetközi tanulmányoknak, legalábbis az értékét tekintve. A bérem változó, de a bruttója, mindig 5össel szokott kezdődni,és 25 éves se vagyok. Egyéni készségnek is jó, meg meglátod a jogi szövegeket, nem fogsz megijedni ;)
2020. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
17%
Jogon*
2020. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
23%

"meglátod a jogi szövegeket, nem fogsz megijedni ;)"

Ennek a célnak a bölcsészkar is megfelel.

2020. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%
Úgy húsz éve megy jogra mindenki, aki hülye a matekhoz, szóval annyit is ér.
2020. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%
Jogi diplomával tudok Sales-est. 120 körül kapott volna Ügyvédi Irodában gyakornokként, és inkább elment a Logisztikába 3-350 ezerért netto.
2020. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

De akkor ők sem a jogi területen helyezkedtek el..

Ennyi erővel bármilyen diploma jó, nem?

2020. júl. 7. 01:05
 10/32 anonim ***** válasza:
30%
De!
2020. júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!