Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tapasztaltok, milyen...

Mit tapasztaltok, milyen hatása volt a vírusnak a munkátokra?

Figyelt kérdés
Most csak a válaszoló konkrèt helyzetére vagyok kiváncsi, és nem arra hogy ismerősével mi lett.

2020. júl. 11. 11:41
A kérdező szavazást indított:
Jobbak lettek a lehetőségek (pl. több meghirdetett állás, magasabb fizetés, kvesebbet kell bejárni)
nem változott semmi
Rosszabbak lettek a lehetőségek (elbocsátàs, kevesebb meghirdetett állás, elmaradt bónusz, több macera)
42 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Március óta home office. Hosszabbításról döntés ősszel.

Sokkal rugalmasabban tudok dolgozni.

2020. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is március vége óta home office van hála a jó istennek. Egyelőre határozatlan időre. Amerikaiakkal dolgozunk. Ők nem nagyon tudják mi van amerikán kívül és mivel náluk helyzet van, úgy gondolják, hogy az egész világon helyzet van, így fel sem merült, hogy vissza kellene menni irodába. Napi 1,5-2 óra utazást spórolok ezzel. Ennek köszönhetően végre 6 helyett 7.5-8 órát alszok.


Közben a cég meg lemondta a legtöbb iroda bérlését. Korábban 3 épületben voltunk, most egy épület áll rendelkezésre azoknak, akik maguktól vissza akarnak menni irodába, például mert nem tudnak otthon a gyerektől dolgozni rendesen.


Fizetésben, meghirdetett állások számában nem látok változást. A legnagyobb korlátozások idején is váltottak kollégák más céghez.

2020. júl. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szerződtem egy céggel, természetesen sajnos katásként. Ők kiközvetítenek egy másikhoz.


Akikhez ki vagyok közvetítve, ők leállították a fejlesztéseket, engem 25 órában foglalkoztatnak, csak helpdeskre.

Az a cég, akivel szerződtem, próbál adni ilyen-olyan feladatokat, úgy, hogy igazából nem is lenne miből. Persze nagy része nem is szakmai, nem is értek hozzá és a kerek 40 óra így sincs meg.


A június után kapott fizetésem 85 ezerrel kevesebb, mint az eddigi legjobb, márciusi és kb 60 ezerrel kevesebb, mint az átlagos lenne (ugye katánál nem fix, függ a hónap hosszától).


Sajnos vissza kellett menni az irodába. Napi 2 x 50 perc utazás, plusz a reggeli készülődés plusz már az első nap ötöde hatékony voltam a zaj, dumálás, vihogás, járkálás miatt.


Persze így a 25 órát tömbösítem 3 napra.

Amikor bent vagyok az irodában, néha akkor is keres a másik cég és el kell vonulnom, amikor nem vagypk bent, akkor is kell nekik is dolgozni. Így, hogy 25 órát dolgozom emide és 5-15-öt amoda, sokkal rugalmasabb volt a home office. Ráadásul ahova ki vagyok közvetítve, az a cég eléggé zsarnok és úgy kell ugranom, ahogy fütyülnek.



Szóval ennyiből érint a vírus.



Mivel nem igazán fejlődöm szakmaiag és a cég hozzáállása se tetszik, konkrétan állást keresek.

Junior fejlesztőként.

Hát, 2 hetente nézem csak a portálokat és konkrétan beadni sincs hova. Nyár + válság.

Másfél hónapja volt vagy 5 jelentkezésem, az is izzadságszagú próbálkozás.

2020. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Építőiparban dolgozom, egész májusig jól ment a munka, június az nagyon gáz volt, csak 122 órát dolgoztam. Úgy néz ki a nyár további részében és ősszel is kevesebb munkánk lesz, sajnos így kevesebb lesz a pénz is. Persze ez nem csak a vírus miatt van, hanem a januárban megemelt lakásáfa miatt is.
2020. júl. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Home office volt hónapokig, amit imáááááádtam, visszasírom.

Másban nem volt változás (munka mennyisége, munkaidő, fizu stb.)

2020. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!