Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet e még változtatni...

Lehet e még változtatni anyagi helyzetemen 32 évesen vagy már túl késő?

Figyelt kérdés

Mindig is a kényelemre törekedtem, hogy a lehető legkevesebb energiabefektetéssel túléljem a dolgokat.

Érettségi után 4 évet töltöttem üresben, aztán mivel volt rokonom, így közalkalmazott lettem. Már 10 éve vagyok ugyanott, és nincs előrelépési lehetőség, azon kivül hogy kényelmes és könnyü a munka nem sok más előnye van. A fizetés is alig több mint a szakmunkás minimálbér +15-20%.

Eddig élveztem hogy rengeteg a szabadidőm és rengeteget pihenhetek játszhatok stb.

De már most kezd elegem lenni a kevés pénzből. Persze takarítottam meg amennyit tudtam, de ahogy látom így sosem fogok igazán jól élni.


Szóval szeretnék sokkal jobban keresni. Viszont 32 éves vagyok érettségim van csak és semmi szakmai tapasztalatom , se diplomám, se szakmám. Így nem tudom hogyan kezdjek neki. Egyáltalán van ebből a helyzetből kiút.


Észrevettem hogy mintha tanulási képességeim is romlottak volna, hogy 10 éve ingerszegényen kihivások nélkül élek és nem kellett semmi újat tanulnom, se gondolkoznom.


De független vagyok, naponta 8+ óra szabadidővel. Ha nem dolgozom akkor 16+ órával. Nem létezik hogy ennyi időt felhasználva ne tudnék többet elérni tanulni vagy vmit kezdeni magammal.


Sajnos sokszor azon kapom magam hogy kényelmesebb nem csinálni semmit, vagy játszani vmi multis játékot, esetleg nézni vmit stb és már el is ment az egésznap a semmivel. Ha meg munkában unatkozom akkor gyakorizni szoktam azzal is gyorsan megy az idő.


Szeretnék sokkal többet elérni, ami legfontosabb hogy sokkal több pénzt keresni úgy érzem amig ez nincs meg nem lehetek igazán boldog.


Nem tudom mit csináljak talán már lehetetlen hogy ennyi időt elvesztegettem, megelkényelmesedtem.



2020. júl. 30. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Lehet a gazdagság nem elérhetetlen
Nem lehet változtatni,túl késő
Lehet változtatni, legalábbis javítani egy kicsit
Nem tudni, de megpróbálni érdemes
Egyéb..
36 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%
Lehet.
2020. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
97%

Hozzáállás és elhatározás kérdése. A beismerés legalább már megtörtént részedről. Ha megfelel az estig multizgatás, akkor oké. Ha lépni szeretnél, az viszont már nagyobb energiabefektetést igényel. Azt ajánlom, keress egy szakmát, amiben el tudnád képzelni magad és szívesen csinálnád. Ha nyelvet is tanulsz mellé, az már egész korrekt párosítás, egész jó nyelvtanuló appok vannak ma már, melóhelyen gyakorizás helyett is lehet őket használni. Alakíts a napirendeden, mert már napi 20 perc tanulással nagy eredményeket érhetsz el, és az internet korában már nincs akadálya az önálló tanulásnak. Elég sok kifogást érzek a kifejtésedben (eltompult az agyad stb.), legfőképpen ezen kéne változtatni. "Vicces", ahogy ezen az oldalon 25-35 éves "öregemberek" akarják folyton eltemetni magukat, mintha már a végnapjaikat élnék.

Azt nem tudom, nem tudhatom, hogy végül sikerrel jársz-e. Ha meg se próbálod, akkor biztos nem. Semmivel nem vagy elkésve. Saját példa, én kimaradtam a középsuliból, majd évekig otthon ültem és napestig játszottam, mert az úgy volt jó nekem. Aztán 10 év szobanövény-életmód után jött a felismerés, hogy ez így talán mégse oké, 25 évesen leérettségiztem, pár évvel később nyelvvizsga, elkezdtem falni a szakkönyveket, szakirodalmat (megtanultam fotózni stb.), most 33 évesen letettem egy okj-t, és a versenyszférában egy egész jó munkahelyen sikerült elhelyezkednem. Neked is van még 33 éved a nyugdíjig, szóval sok sikert előre is!

2020. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
72%
A magyar átlag 25 évesen meghal, 75 évesen pedig eltemetik.
2020. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem soha nem késő változtatni. Én 41 éves koromban vágtam bele egy új dologba, amivel el akarom érni a céljaimat.

A "sokkal több pénzt keresni" az nem egy hatékony cél. Tűzz ki valami konkrétabbat és tűzz ki egy konkrét határidőt.

A másik dolog, hogy ameddig biztonságban érzed magad a jelenlegi helyzetedben, addig úgysem fogsz akarni változtatni. Így működnek az emberek.

A legdrasztikusabb és leghatásosabb az lenne, ha otthagynád a jelenlegi munkahelyedet. Akkor rá lennél kényszerítve, hogy előre lépj. Van félretett pénzed is. Viszont ilyesmit ugye nem illik itt javasolni.

Ehelyett megpróbálhatod azt, hogy emelsz egy kicsit az életszínvonaladon. Mondjuk valami hobbi, utazás. Talán ez már motiválni fog, hogy nekiállj valaminek.

2020. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
97%

Nem biztos, hogy elvesztegetted. Ez is egyfajta kiélés, amit csináltál.


Látnod kell, hogy szabad vagy. Se kutyád, se macskád. Család mellett nagyon nehéz tanulni, mikor már gyerek is van.


Nem csak szakma vagy diploma létezik, ötletelhetsz vállalkozáson is. Nem is biztos, hogy neked való az alkalmazotti lét.


Én vállalkozás felé haladok. Ötlet is megvan. Azt is látnod kell, hogy az átlagember, 40 éves korára, kiég a szakmájában. Ez igaz a diplomásokra is. Saját szememmel láttam.

De elismerem, nem mindenkinek való a vállalkozás.

2020. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
80%

"Mindig is a kényelemre törekedtem, hogy a lehető legkevesebb energiabefektetéssel túléljem a dolgokat."


hát bocs, én csak eddig olvastam. és amíg ez így van, addig a válasz: nem lehet.

2020. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Szakmákkal szemben van egy kisebb fenntartásom, hogy az ország nagyrészén egész egyszerüen mint alkalmazott nem fizetik meg őket(egyszinten vannak kezelve egy segédmunkással), ha már szakma akkor leginkább azt látom hogy vállalkozás lehet járható út.


Alkalmazottként meg azt hiszem hogy a felsőfokú végzettség nélkül megevett a fene csúnyán írva. A környékemen azt hiszem mérnökökön kivül nincsenek is nagyon megfizetve, vagy keresve.


Amúgy van pár okj-m de mondjuk úgy hogy egyik sem piacképes a jelenlegi helyzetben: élelmezésvezető, szakács, diétás szakács...

Magyarországon kivül meg semmiképpen sem szeretnék élni vagy dolgozni.


Több pénzre vágyom, nem tudom, semmivel sem sincs jobb érzés mintahogy megtakarításaim nőnek, és szépen biztosba fektetve meg van az évi 4-5% ék is. Viszont ebből én nem leszek gazdag, és karrierem sem lesz. Olyasmire van szükségem amivel lehetőségem lenne jóval több pénzt megkeresni. Nagyon szeretnék jobban keresni.


Nyilván a biztonságot kedvelem és úgy érzem őrültség lenne kilépnem a munkahelyemről amíg nincs biztos alternativa. Miért is kellene kilépnem? Bent vagyok 8 órából 3-7 órát dolgozom. Nem fáradom el, nem erőltett, nem stresszel, megkapom a biztos pénzt, nem rúgnak ki a közeljövőben nem várható semmi gond. A lényeg hogy nem akadályoz mást elkezdeni. Ami legfontosabb így nem veszíthetek, ha jelenleg nem változik az életem akkor is megfogok tudni élni, de nem úgy ahogy szeretnék és nem annyi pénzzel amennyivel szeretném. Nem kell utazás és hobbi, csak láttam hogy pár dolgot amivel tudom hogy jelenlegi pénzemmel sohasem érhetem el. Ez nagyon bánt és zavar.


Szerintem sem vesztegettem el az életem, csak lehettem volna bölcsebb fiatalon hogy tovább tanulok és szerzek egy piacképes diplomát. Tapasztalatnak és kiélésnek fogom fel, a múltat.

A szabadságot hatalmas értéknek tartom de nem jelenthetem hogy ki teljesen szabad vagyok , hiszen szüleimtől függöm akárhogy is velük élve vagy lakásukban élve(heti szintü ellenőrzés) átmenetileg, alkalmazkodnom kell és utálom ezt az érzést. De alapjában véve igazad van, szabad vagyok,se társ, se gyerek, se háziállat, se szociális kör aminek meg kell felelnem.


Az én fejemben a vállalkozók nagyon talpraesett emberek, mindent megtudnak oldani és nagyon 'okosban' elsősorban. Ez ami nem illik rám. Mármint oké, elértem amit akartam eddig, kényelmes stresszmentes meló,semmi felelőség, sok sok idő. De mostmár nem elég ez, rájöttem hogy mit akarok.



6-os

Hajlandó lennék áldozni a kényelemből és a könnyüből ha jelentős jobban élhetnék később.

2020. júl. 30. 19:46
 8/43 anonim ***** válasza:
11%
Kb. végzettségben úgy állok, mint te kérdező mégis 450-500 ezreket keresek nettóban egy gyárban gépkezelőként. Ritka kevés hely van, ahol egy betanított munkáért ennyit fizetnek Magyarországon vidéken. Ha nyitott szemmel jársz te is találsz hasonló lehetőséget érettségi is elég hozzá.
2020. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Utolsó ilyen nem létezik szerintem,soha az életben nem hallottam vagy láttam ilyet. Az oké hogy rohadt sok túlórával hallottam 8 általánosokat is jobban keresni tehát nettó 300 at, de a dolog úgynézett ki hogy 4 órában voltak csak bejelentve és arra kapták a minimálbér felét. A többi boritékban ment.


Szóval a tiédet is hasonlóan képzelem van egy bejelentett rész ami minálbér, többi zsebbe megy gondolom.

Mert én ilyet nem tudok elképzelni hogy érettségivel, ennyit adnak egy betanított gépkezelőnek. Lehetetlen képtelenség.

Villanyszerelőt már hallottam nettó 300 at gyárban azt is túlórával rendesen bejelentve. Viszont érettségis szakma nélkülit, nonszensz.


Persze lehet megnyerted a lottót, és az egymillió munkalehetőségből megkaptad az 1-et ami tényleg ennyit fizet.

Nyitott szem így elég érdekesnek gonodlom.

2020. júl. 30. 20:42
 10/43 A kérdező kommentje:

Még elfelejtettem van kettő másik akikröl tudok, audiban dolgoznak és úgy nettó 300 is megvan, de szakma van, nem érettségis operátorok/gépkezelők.

Plussz audi nem jó, elég túlértékelt, rengeteget kell dolgozni ahhoz képest nem sok a 300 , hogy túlóra több müszak, stb.

A 450-500 az amit már írsz más kategória megérheti.

2020. júl. 30. 20:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!