Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet e még változtatni...

Lehet e még változtatni anyagi helyzetemen 32 évesen vagy már túl késő?

Mindig is a kényelemre törekedtem, hogy a lehető legkevesebb energiabefektetéssel túléljem a dolgokat.

Érettségi után 4 évet töltöttem üresben, aztán mivel volt rokonom, így közalkalmazott lettem. Már 10 éve vagyok ugyanott, és nincs előrelépési lehetőség, azon kivül hogy kényelmes és könnyü a munka nem sok más előnye van. A fizetés is alig több mint a szakmunkás minimálbér +15-20%.

Eddig élveztem hogy rengeteg a szabadidőm és rengeteget pihenhetek játszhatok stb.

De már most kezd elegem lenni a kevés pénzből. Persze takarítottam meg amennyit tudtam, de ahogy látom így sosem fogok igazán jól élni.

Szóval szeretnék sokkal jobban keresni. Viszont 32 éves vagyok érettségim van csak és semmi szakmai tapasztalatom , se diplomám, se szakmám. Így nem tudom hogyan kezdjek neki. Egyáltalán van ebből a helyzetből kiút.

Észrevettem hogy mintha tanulási képességeim is romlottak volna, hogy 10 éve ingerszegényen kihivások nélkül élek és nem kellett semmi újat tanulnom, se gondolkoznom.

De független vagyok, naponta 8+ óra szabadidővel. Ha nem dolgozom akkor 16+ órával. Nem létezik hogy ennyi időt felhasználva ne tudnék többet elérni tanulni vagy vmit kezdeni magammal.

Sajnos sokszor azon kapom magam hogy kényelmesebb nem csinálni semmit, vagy játszani vmi multis játékot, esetleg nézni vmit stb és már el is ment az egésznap a semmivel. Ha meg munkában unatkozom akkor gyakorizni szoktam azzal is gyorsan megy az idő.

Szeretnék sokkal többet elérni, ami legfontosabb hogy sokkal több pénzt keresni úgy érzem amig ez nincs meg nem lehetek igazán boldog.

Nem tudom mit csináljak talán már lehetetlen hogy ennyi időt elvesztegettem, megelkényelmesedtem.

2020. júl. 30. 18:01
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Én audiban vagyok gépkezelő muszakpotlekkal tuloraval volt már 600 fölött is a netről nem egyszer, az aki 500 át keres őt inkább szánni kell mert kb az egész cégnél a legalulfizetettebb, van gépkezelő kollégám aki volt hogy 800 nettó kapott
2020. júl. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Így van utolsó válaszoló. Látod, mikor kértem, hogy bizonyítsa, akkor már csak a csend maradt.
2020. júl. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Értem már, miért ilyen qrva drága egy audi...... 😁

Mondjuk főleg nem is hazai piacra gyártanak.

2020. júl. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Arra készülj fel, hogy ha elmész a versenyszférába dolgozni akkor pár hónap után megint kérdést fogsz kiírni csak arról, hogy hogyan is mehetnél vissza a kényelmes léhűtő munkahelyre.

Ahol rendesen fizetnek ott keményen kell dolgozni, teljesen más világ mint amit megszoktál eddig.

2020. júl. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 évesen változtattam nagyon nagyot, szabadúszó lettem, így kb megháromszoroztam a bevételemet néhány hónap alatt, két kisgyerek mellett (nő vagyok, én vagyok otthon velük). De nekem ehhez volt végzettségem meg sok év tapasztalatom már, volt mire alapozni. Nálad első körben egy piacképes végzettség megszerzését javasolnám, mert a semmire nem lehet építeni. Ahogy írod nincs családod, barátnőd, ezért időd, mint a tenger, hajrá.
2020. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
24-es mennyivel keményebb munka?
2020. júl. 31. 16:11
 27/43 anonim ***** válasza:
És mégis hogyan bizonyítsam? :D Küldjem el a bérlapom vagy mi? Mégis mit képzelsz te? Menj be a céghez aztán felvételizz!
2020. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező: Semmivel sem keményebb. Meg kell csinálni a minimális elvárásokat és kész.
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

27-es

Mi a cégneve?

Milyen munkakör?

2020. júl. 31. 16:29
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Például, az is egyfajta bizonyítás 27-es válaszoló. Nem kell közölni a neved.
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5