Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen országba érdemes...

Milyen országba érdemes kimenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nézegettem elég sok álláshirdetést, viszont fogalmam sincs, hogy milyen országban mennyit ér az az adott fizetés.


Első pl Hollandia lenne, ahol 1650Euró lenne havonta nettóban.


Németországban betonacél-feldolgozó 500.000 forintnyi euróban (havonta 1 hetet otthon tölthetsz a családdal, ha nem kívánsz minden hónapban hazamenni akkor gondolom 600ezer forintnyi euró is lehet belőle, valamint a szállás ingyenes)

Németben kb ennyi, sajnos németbe kell a német nyelvtudás, még szakmabelinek is (festő vagyok, Csongrádi, ha Pestre felmennék szállára akkor lenne elég jó fizum, de ugy vagyok vele ha már utazom akkor biztosan másik országba utaznék, minthogy Pestre!!)


Ausztria Gyár:

1450 EUR./Hónap. (Nettó) + pótlék! 13.-14.-havi munkabér


Hiába írok több munkahelyet, mindenhol más a fizu.

A holland munka viszont eléggé érdekelne.

Fontos, hogy angolom elég jó, németem semmi nincs (amit leírtam német munka oda nemkell nyelvtudás)

Írnátok légyszi egy összeget, azokhoz az országokhoz ahova megéri kimenni, és mennyi fizetésből lehet közepesen megélni?

(Autóra gondolok leginkább, ház úgysem egyhamar lesz)


21 éves vagyok egyébként, és eléggé komolyan gondolom. Valamit lépnem kell.



2020. aug. 4. 23:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jaa légyszi olyan írjon aki kint van/volt vagy nagyon sokat konyít hozzá, hasraütéssel énis tudok írni, és annál sokkal fontosabb a kérdésem
2020. aug. 4. 23:28
 2/15 A kérdező kommentje:
Tekintve hogy angolos vagyok, olyan országot kellene gondolom választani ahol angol nyelv van
2020. aug. 4. 23:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy dologra figyelj bárhova mész. Ne állj szóba magyar munkaközvetítővel mert átver. Miért ver át ? Mert magyar.
2020. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A németeknél a kaja 350 euróból kijön. Normálisan étkezel.

A vasbetonszerelésnél, nettó 8 eurós órabér van, ha magyar cégen keresztül mész. Viszont az átlag óraszám 220-240 óra. A szállást állják.

Nyelvtudás nem kell.


Van raktári komissiózós is, ott nettó 1800 euró próbaidő után, miután átvesz a REWE vagy a LIDL. Itt viszont a szállásra, ágyra levonnak 230 eurót. Két ágyas szobák. A kaja ugyanaz. Viszont ezeknél betartják a német törvényeket. Rewe-nél elég a számokat tudni. Viszont alidl-nél kell az alapfok.


Ha a németekhez mennél, akkor csakis német közvetítőn keresztül. Lásd, Select gmbh. Sok közvetítőnél van magyar kapcsolattartó is.


Én csak Németországot ajánlom. Ott van munka bőven! Egy betanított munkával is félreteszel havi 350.000 ft-ot!


Németország az EU motorja. Nem fogják hagyni, hogy ott beálljon a gazdaság! Biztos hely!

2020. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt lépésről lépésre le van vezetve mennyibe kerül az élet Hollandiában.


[link]


Ez alapján tudsz mérlegelni

2020. aug. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Normális végzettség nélkül sehova
2020. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hollandia csak akkor éri meg ha 30%os kedvezményt megkapod, DE, SE, AU, CH országokban jobban fizetnek.


Olyasmiről szól hogy ha évi 39 ezer felett keresel akkor a fizetésed 30%ig adózol de min 39 után.


Szóval ha 45 ezret keresel is csak 39 után adózol.

2020. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ahham, értem. Az a probléma németben semmit sem találok ahova nem kell nyelvvizsga, maximum olyat ahol 1600eurot fizetnek és 300 a szállás..
2020. aug. 5. 18:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem a nyelvvizsga a lényeg. Németet nem érdekli.
2020. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez a nyelvvizsga dolog csak otthon megy nagyot. Külföldön max állami helyen.


Amúgy hollandiában is kérik, a két véglet kivételével: nagyon az alján ahova indiaiak vagy a keletiek melóznak és nagyon a tetején az irodákban.

2020. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!