Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatalok akik nem tanultak...

Fiatalok akik nem tanultak tovább: mit dolgoztok most (ha dolgoztok) mit csináltok? Megbántátok, hogy nem mentetek egyetemre?

Figyelt kérdés

Én sem mentem.

Nem érzem magam elég okosnak hozzá és féltem sajnos..

Most meg egy gyárban kínlódok és szidom magam mekkora lúzer vagyok, hogy ennyire félek az újtól, a változástól és emiatt nem lépek..



2020. aug. 13. 14:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

A felelem megbenit.

A hulyeke a vilag, mert azok nem felnek, hogy nem eleg jok.


Amugy meg sose keso.

Na jo, max. a halalos agyadon mar eleg keso.


De 20-30 evesen meg siman csinalhatsz egy diplomat vagy szakmai OKJ-t.


Anyam 40+ csinalt apolokepzest pedig volt diplomaja is. Csak fos volt a munkahelye es allandoan pattogtattak nem emberhez melto modon. “Ha nem tetszik el lehet menni, van 100 masik a helyedre.”


En mondtam neki csinalja meg az apolo kepzest, mert az mindenhol hianyszakma.

Kijott az Egyesult Kiralysagba, aztan most vigan valogat a munkak kozott - nincs xartorles, csak gyogyszereles, megfigyeles, dokumentacio.

Kezdo fizetes £30000/ev

Beugros munkak £25-50/ora

2020. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

Én se akartam soha menni egyetemre mert tudom, hogy úgyis elaludtam volna minden órán ha megyek. :p

Elvégeztem egy biztonság őri okj -s szakmát és most tök jól elvagyok. Elég az a pénz és nem is olyan kevés de a meló is egész kényelmes.

Keresetem egy részét még be is fektetem a saját vállalkozásomba így pár éven belül már biztos megélhetésem lesz belőle.


Diákmelóban voltam gyárban de 3 alkalomnál nem bírtam többet menni. :$

Nagyon rossz szerintem. Lányokat is felvesznek biztonsági őrnek, portásnak ilyesmiknek. Szerintem sokkal jobban járnál vele és csak 3 hónapos a képzés. Heti kétszer kell menni délután. Legalábbis ahol én voltam tehát dolgozni is tudsz mellette addig.

2020. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mehettem volna... nem bántam meg :)


Tőlünk 2-en mentek egyetemre, egyik buszjegyet árul, másik faiskolában dolgozik... Én meg jól menő vállalkozó lettem.

30/F

2020. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13-as válaszoló: Gratulálok!

Megtudhatom mivel foglalkozol, milyen vállalkozást csináltál?

2020. aug. 30. 19:46
 15/15 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.


Köszönöm! :)

Középsuli után (sima érettségi) a neten kezdtem árulni a felesleges cuccainkat, majd híre ment, és a szomszédok cuccait, aztán hagyaték felvásárlások... Később NAV árverésen vettem kisebb értékű ingatlanokat, és azt adtam el némi haszonnal (ez inkább jogi tanulásnak volt jó), aztán a szomszédban vettem egy romos házat, felújítottam (vakolás, festés, csempézés, stb. amit a neten néztem meg hogy kell), ezen már jókora haszon volt... Utána már volt segítségem, így gyorsabban ment, és jelenleg is ezt csinálom :)


Az az ironikus benne, hogy sima érettségivel, 0 anyagi háttérrel 11 év alatt többre vittem, mint bármelyik osztálytársam, illetve évfolyamtársam... szóval én nem hiszek a tanulásban meg a képzettségben. Amellett munkahelyen soha egyetlen napos sem dolgoztam, így főnököm sem volt soha.

2020. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!