Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes befejeznem egy olyan...

Érdemes befejeznem egy olyan szakot ami nem is érdekel, egyáltalán nem érzem magamhoz illőnek és igazság szerint csak azért jöttem ide, mert azt hittem, sokat fogok vele keresni?

Figyelt kérdés

Gazdálkodási és menedzsment

Ez a menedzsment nem az én világom. Úgy vettem észre ez kimondottan extrovertált embereknek való, olyanoknak akik szeretnek emberekkel foglalkozni, csapatban dolgozni. Én olyat csinálnék amikor elvagyok a háttérben egymagam és nem szól hozzám senki sem. Órákon is folyton csapatos feladatok vannak, ki nem állhatom az egészet. Meg ez az egész nem is érdekel. Komolytalannak érzem ezt a szakot.



2020. aug. 17. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel, akkor hagyjad, feleslegesen hajtod magad. Mellesleg az államilag támogatott féléveid is fogynak.
2020. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A pénz nem minden, hamar ki fogsz égni. Kezdd el azt a szakot, ami érdekel.
2020. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia! Az attól függ, hogy még mennyi idő van vissza a képzésből. Gondolom nem a szakmai gyakorlat előtt akarod otthagyni. Ha másfél év van vissza akkor azt mondom, hogy csináld meg, ha több akkor hagyd abba. Én is ugyanezen a szakon voltam úgy, hogy csak néztem magam elé az előadásokon, hogy tulajdonképpen én mi a f@szt keresek itt. Plusz rengeteg ismerősöm végzett Gm-n vagy pénzügyön és sokan nem tudtak elhelyezkedni vele.(Ez nyilván attól is függ, hogy hova jársz. Főváros vagy vidék.)


"Órákon is folyton csapatos feladatok vannak, ki nem állhatom az egészet. Meg ez az egész nem is érdekel. Komolytalannak érzem ezt a szakot."


Nem csak te érzed annak, hanem az is, mintha általános iskolásoknak találták volna ki az egészet. Arra gondolj, hogy sokan 30-35 évesen váltanak, szóval egyáltalán nem vagy elkésve. Hajrá!

2020. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ha nem sok van hátra hagyd és keress olyat, ami érdekel.

Gazdmenen végeztem én is, valamennyire egyet tudok érteni a hármas markáns véleményével a szakról. Nem használhatatlan szak azért, de azt tudni kell, hogy ez nagyon sok gazdasági területet érint, gyakorlatilag arra jó, hogy ha csak annyit tudsz, hogy gazdasági területen akarsz dolgozni, akkor megtalálhatod aton belül a specializációt (marketing, logisztika, számvitel, anyámkínja).

Na ebből kifolyólag az alapdiploma olyan rohadt sokat nem ér, mert igazából egy területről se kapsz komoly ismereteket. Szóval legkésőbb a szakmai gyakorkatod idején jó lenne eldönteni melyik területen akarsz tevékenykedni és az alapján válassz munkahelyet, szakdoga témát. Aztán ott vagy felvesz a cég vagy legalább lesz egy fél éved amit eladhatsz mint "tapasztalat". Vagy mész egy mesterre, ami elmélyíti a tudást.


De ha az egész nem érdekel, nincs speckó terület amire építeni tudsz, csak letudod a kötelező gyakot bárhol csak legyen meg, akkor a gazdmen alapképzéssel tényleg kb a s...edet törölheted ki, mert max irodai adminisztrátornak fogsz kelleni pályakezdőként. Ahhoz meg diploma se kell egyébként.

2020. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!