Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van átjárás az ügyvédi és a...

Van átjárás az ügyvédi és a jogtanácsosi munka között?

Figyelt kérdés

Ha én a szakvizsga előtti 3 évemet jogi előadóként töltöm egy cégnél, de a szakvizsga után úgy döntök, hogy én inkább ügyvéd leszek, akkor újra 3 évig ügyvédjelöltösködnöm kell?

Sehol nincs erről semmi info és jelenleg még nem tudom pályakezdőként megmondani, hogy melyik pozició érdekel jobban, mindkettőt ki szeretném próbálni, csak nehéz lenne ha ennyire be lenne skatulyázva.



2020. aug. 18. 22:29
 1/1 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen mindegy, mit csinálsz szakvizsga előtt: az összes szakvizsgához kötött jogi szakma átjárható. Más kérdés, hogy elvárnak-e valami plusz dolgot (pl. bíróságon mindenképp kell egy évet titkárkánt dolgozni), de a szakvizsga maga mindenre jó, mert egységes.


A jogtanácsos és az ügyvéd az meg ráadásul gyakorlatilag ugyanaz, csak abban van különbség, hogy egy cégnél munkaviszonyban csak az ő ügyeiket látod-e el, vagy pedig függetlenül, több ügyfélnek is dolgozol-e. Ezek között minden egyéb megkötés nélkül van átjárás; főleg, amióta a jogtanácsosok is kamarai tagok. Most már tényleg semmi különbség. (Csak annyi, hogy egyelőre jogtanácsosoknak még mindig nem kötelező a talár a bíróságon, míg az ügyvédeknek igen.)

2020. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!