Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Baj, ha egy önéletrajzban...

Baj, ha egy önéletrajzban nincsenek pontos dátumok, csak évek?

Figyelt kérdés
Állást szeretnék váltani, már 4 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, de az a helyzet, hogy fogalmas sincs, hogy az előző két munkahelyemen pontosan mikor kezdtem és mikor fejeztem be, de az éveket meg tudom mondani, a hónapokat nem tudom. Tudom buta kérdés, de nem akarom ilyennel elrontani az esélyeimet.

2020. aug. 22. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

A szerződéseket meg kell keresned, de kikérheted az előző munkahelyedről.

Nyilván nem olyan sok helyen dolgozhattál.

Ha hiányos az önéletrajzod, az nem jó fényt vet rád, ha például

olyan munkakörben várnak jelentkezőt, melynek az ellátásához fokozottan fontos a pontosság, gondosság, a memória, a hiánytalan adatrögzítés.

2020. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint közel 10 év tapasztalatod van, ha nem több. Nem lesz belőle semmi probléma, ha nem napra pontosan adod meg a munkaviszonyokat az önéletrajzban
2020. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak éveket adtam meg mindig, hónapra napra nem emlékszem.
2020. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es hülyeséget beszél.


Csak évet kell megadni.

2020. aug. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Én is csak éveket adtam meg.

Relatív nem az fogja érdekelni, hogy májusban vagy októberben kezdtél hanem alkalmas vagy-e arra a munkára. Ne feszülj rá.

Profession-on van önéletrajz minta meg " generátor" kép+ adatfeltöltés és megszerkesztve pdf-ben tudod küldeni, nekem is úgy volt anno, mert nem volt erősségem a word.

2020. aug. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
25%

5-össel annyiban nem értenék egyet, hogy szerintem igenis kell egy saját kreatív önéletrajz. Rengeteg minta van hozzá. Betűtípusokat a dafont.com-ról csomót le lehet szedni, nem kell ehhez nagy word tudás.


hr-es lakótársam mondta, hogy a sablon, pl. profession.hu-s önéletrajzokat nem szeretik, saját, kreatív CV kell. Szerintem legalábbis.

2020. aug. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
#6: kreatív cv-t inkább csak kreatív munkakörben ajánlanék. Az emberek többségének nincs kifinomult szépérzèke (a dafont pont jó példa erre), nagyon csúnya "balesetek" tudnak ilyenből születni önéletrajz címen. Én még kiadványszerkesztőként is inkább napokig tördeltem a szöveget, eszem ágában nem volt semmi kreatív bizbaszt a cv-mre erőltetni. A nyomtatók se szeretik az ilyet.
2020. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kreatív lett, azzal nincs gond, csak már rég csináltam önéletrajzot :)
2020. szept. 1. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!