Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérnek mindenhol fénykép...

Miért kérnek mindenhol fényképes önéletrajzot?

Figyelt kérdés
Ez annyira zavar engem, hogy nem tudom elmondani. Nem vagyok ogre, semmi baj a kinézetemmel természetesen. Csinos vagyok meg minden, de nagyon zavaró számomra, mert az az érzésem, hogy ránéznek a fotóra és egyből levonnak egy következtetést. Esetleg olyan az arcom, hogy emlékezteti az interjúztatót egy kellemetlen személyre, akit nem kedvel mondjuk és így már alapból lesz egy rossz szájíze az irányomba, pedig még nem is beszélt velem és nem is ismer. Vagy bármi... Dolgoztam egyszer egy helyen gyakornokként, ahol kinevették a jelentkezőket. Nem is leplezték, ott a gyakornok előtt (előttem) az irodában kifigurázták szegény jelentkezőt, rákerestek a közösségi oldalon, pedig nem is ismerték még akkor. Képzelem, hogy akkor velem is azt tették, mielőtt felvettek. Akárhány álláshirdetést látok, mindenhol az van kiemelve, hogy fényképes önéletrajz. Nekem van egy teljesen jó CV-m, de nem vagyok hajlandó fotót tenni rá. Vannak országok, ahol nem is szabad, pont emiatt az ítélkezés miatt. Utálom Magyarországon, hogy itt meg ezt kérik.

2020. aug. 10. 22:24
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
15%

Akkor csinálj olyan fotót amiből azt vonják le, hogy alkalmas vagy az állásra.

Amúgy meg kit érdekel, ha kinevetnek? Azt hiszed az utcán vagy Facebookon nem? Hagyjuk már. Te csak tedd a dolgod keress állást jó kiállással, nem szégsellős, szűzies mimózaként, aki egy igazolványképet is ekkora atrocitásnak él meg és nyomasd.

2020. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
28%
Mert látni akarjuk, hogy nem vagy C, fullos csaj vagy-e,...
2020. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
22%

Profi kép legyen.

Ne szelfi.

Legyél ápolt.

Legyen semleges.

Ruha legyen olyan, amiben dolfozni mennél, amikor jön a nagy főnök látogatni.



KB ennyi. Ezt egy telefonnal meg lehet otthon csinálni egy semleges háttérrel (egy lepedő, fehér fal, stb)

2020. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%
Nem aktfotót kérnek bakker, hogy így kiakadj. Ha elmész interjúra ott is látják az arcodat nem? Ugyanúgy megitélhetnek mielőtt egy szót is szólnál. Közösségi oldalakat meg kell tanulni használni, akkor rádkereshetnek, nem lesz gond.
2020. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

1-es

Nem gondolnám, hogy egy arcból a fotón megtudják ítélni, mennyire alkalmas vagyok. A munkatapasztalat, a végzettség mind le van írva az önéletrajzban, ehhez jön egy személyes beszélgetés és tádáám.

Szerintem igenis sértő az, ha valakit így kinevetnek. Akkor is ha nem tud róla az illető, ez nagyon primitív dolog egy munkáltatótól. Neki nagy elvárásai vannak felém, mint jelentkezőtől, ő meg egy paraszt fordítva és nem adja meg a tiszteletet egy idegen embernek, akiről szart se tud.

Mondjuk a válaszodból ítélve te is egy jó nagy primitív alak lehetsz. Inkább leszek egy szűzies mimóza, mint akkora bunkó, mint te.


2-es, inkább szóra se méltatlak. Egy normális munkához, amihez agy kell, nem szükséges fullos csajnak lenni. Nem sztriptíz táncos munkáról van szó.

Oda meg is értem, ha kell fotó, de normális munkahelyre nem kellene fotó alapján ítélni.

Az hogy valaki cigány, szerintem a névből felismerhető a legtöbbször. De amúgy ha egy cigány egyetemet végez, akkor már pont hogy illik egy esélyt adni. Valljuk be a 99%-a a 8 osztályra sem képes.

2020. aug. 10. 22:50
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk nem kérnek fényképes cv-t. Sőt! Nálunk cég policy, hogy letakarják.


Máris van egy eset, ami bizonyítja, hogy túlzás van a kérdésben. :)

2020. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%
A világ felszínes. Ez ilyen egyszerű. Egyszer beraktak az irodába, segíteni. Ott is kb. úgy nézett ki az önéletrajzok átnézése, hogy a kép alapján kidobálták az emberek felét. Nem volt semmiféle extra szempont, csak simán a 2 csaj átbeszélte, hogy kik néznek ki jól és kik szimpatikusak.
2020. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
54%

Felszínes? Neked mi a bajod?


Azért kérnék képet néhány helyen, mert személyessé akarják tenni. Egy névre nehezebb asszociálni, mint egy arcra. Az arcot könnyebb a személyhez kapcsolni. Pszichológia 1.0

2020. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

#8: Leírtam a példát. De, ha annyira a pszichológiát akarod, akkor a pszichológia már rég kimutatta, hogy egy jobb kinézetű ember, jobb eredményeket ér el az álláskeresésben, akár hasonló vagy kevésbé jó végzettséggel is.

Pszichológia sok pont nulla.

És nem, egyáltalán nem kapcsolják különösebben az arcot semmihez utána. Tök jó példa erre, amit én is tapasztaltam: Bementem interjúra és akkor nézegették, hogy én amúgy ki a tököm vagyok...

2020. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9%
hogy megnézzék fehér vagy-e. egyes államokban ezért tilos fényképet kérni az önéletrajzhoz.
2020. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!