Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet úgy elhelyezkedni,...

Hogy lehet úgy elhelyezkedni, ha nem jeleznek sehonnan vissza? Meddig lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés
Eddig kb. kettő helyről hívtak vissza, az egyik 8 órás lett volna 4 órás bejelentéssel, a másik meg határozott idejű (pár napos) munkák lettek volna, ők nagyon hamar megkerestek, gondolom nagyon nincs ezekre ember ami em is csoda, a többi hely amikre jelentkeztem sokkal korrektebb ajánlatok voltak és sehonnan nincs visszajelzés :( két és fél hónapja keresek a munkát, napi szinten böngészek és küldöm az önéletrajzokat. Nincs sehol elérhetőség, felhívni senkit nem tudok :( Ti ezt hogy bírjátok?

2020. szept. 13. 19:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Keresd fel a régi helyeket ahol dolgoztál, hátha van valahol üresedés. Valamint pl a xv. kerületben az önkormányzati cégek folyamatosan hirdetnek. Tudom nem túl jó a pénz ezeknél, viszont biztos munkahely.
2020. szept. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
42%
Oké :) AKkor én értelmetlenül tanulok ;) Nyugtasd magad azzal, hogy kettőnk közül én vagyok a hülye, informatika szakon :D
2020. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%
Annyit még hozzátennék, hogy nem fogok állást keresni, hanem vállalkozó leszek (igazából már vagyok) és én teremtem a magam állását. De idáig el kell jutni. Még pár hónapig küzdesz, aztán tekerj ide vissza és írj privit, ha beszélgetnél! Addig is jó tagadást!
2020. szept. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Sok sikert! Belőlem a büdös életbe nem volna jó informatikus, mert alapból nem is érdekel, vállalkozásra meg pénzem sincs... Aki tudja mit akar és hogyan és van már lehetősége benne keresnie annak szerencséje van, ügyes, de nem mindenki képes erre. Nekem közöm sincs az informatika világához, olyan távol áll tőlem, hogy ihajla.
2020. szept. 14. 08:41
 15/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen releváns munka tapasztalatod és milyen végzettséged van?
2020. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Főleg vagyonőrködtem, mert nem volt soha semmire lehetőségem akkoriban sem, mert mindenhol a több éves gyakorlatot várták el, vagy bevoltak telítve a munkák, kapcsolat nélkül ez van. A vagyonőrködés is bizony kapcsolati úton jött össze és hozzáteszem az is feketén! mindig csak a szemét maradt, az ismerőseim nagy része is vergődött a munkakereséssel, akiket nem nyomtak be sehová, azoknak mindig a fekete, meg az alul fizetett fas.zságok jutottak, én is ebbe a kategóriába tartoztam, tartozom. Egyetlen szak ha lehet annak nevezni az a vagyonőri volt, amiben lehetett valamit kezdeni, mert oda nem várnak él éveket. A többi szakmám meg elavult, mindenhonnan elzavartak csak, minden sza.rságba bele kötöttek. Akkor kerültem ki a nappaliról és azt kérdezték eddig hol dolgoztam? vagy abba kötöttek bele, ha nem volt más hogy de én úgy is családot akarok majd, meg van e férjem, vagy párom. Ilyeneket beszéltek egyes munkaadók. Mi közük volt ahhoz, hogy van e párom, férjem, meg akarok e gyereket? Hü.lyék ezek? Nőként? Mit gondolnak? Vagy azt kellett volna hazudnom, hogy legyen végre munkám, hogy meddő vagyok? nem is értettem. Eladói ér még valamit amim van, de sok helyen elképesztő elvárások vannak 150 ezer nettóért, elmebeteg óraszámokban, azért van egyes helyeken felvétel meg azért hívnak fel, mert senki nem megy oda, annyira rosszak a körülmények, az ajánlatuk. Nem a habokra beszélek, tudnék mesélni...
2020. szept. 14. 10:18
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Értem.


Az a helyzet, hogy ez a szituáció, amibe bele kerültél, nem lesz jobb az évek előre haladásával, csak egyre rosszabb és rosszabb. Ha már 40 évesen nehezen találsz munkát, akkor ez 50 évesen csak még nehezebb lesz. Főleg, hogy feketén dolgoztál sokat, így a nyugdíjad se lesz egy nagy összeg és nagyon keserves lesz, mikor mennél nyugdíjba, de csak filléreket fogsz kapni. A tb-d rendezve van?


Anyukám is hasonló cipőben jár, bár ő 55 éves. Tanult egy bizonyos szakmát, amiben dolgozott egy keveset régen (ma már nem tudna elhelyezkedni a szakmában, mert nagyon elavult a tudása, nem foglalkozott vele). Kis túlzással, de végig szórakozta a 20 és 30 közötti életét. Drága hobbijai voltak és egyáltalán nem képezte magát. Nem tanult semmit. Aztán megszülettünk mi (tesóim és én). Akkor azért nem képezte magát (persze, tudom, nem egyszerű gyerekek mellett, de van, aki akkor esti érettségizik, vagy idegen nyelvet tanul, ha már úgyis otthon van alapon). Azután elment kereskedelembe dolgozni (több, mint 10 évet). Abból elege lett és ő is szenvedett rendesen a munkakereséssel és szenved most is. Van munkája ugyan, de nem rendes bejelentéssel. Akármikor elküldhetik, ha rosszul alakul a bolt helyzete. Ugye, ilyenkor tp se jár. Még beteg se lehetsz. Borzasztó kiszolgáltatott helyzet. Időskorában nem tudom, hogy lesz ez az öngondoskodás téma... Nem merek belegondolni.


Amit mondani akarok ezzel, hogy az ember vagy változtat, össze szedi magát és erőfeszítéseket tesz a megfelelő időben és nem várja meg, míg élhetetlen lesz az élete. Vagy úgy jár, mint anyukám.


Azt mondod, hogy nem akarsz tanulni és korlátozottak a lehetőségeid. Oké, sokan küzdenek ezzel. De most van az, hogy az ember megnyeri a lottót és akkor nem kell ezzel a témával foglalkoznia (elég kicsi az esélye). Vagy tanul valamit, tovább képzi magát, amivel el tud helyezkedni más területeken, megpróbálja magát nélkülözhetettlenné tenni a munkahelyén. Szóval én a helyedben meggondolnám ezt a tanulás dolgot.


A múltat meg engedd el. Sokszor vannak igazságtalanságok, de ne ez határozta meg a további életedet.

2020. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Sok támogató választ, jótanácsot kaptál, hidd el, hogy nem kell leírnod magad. Látszik a válaszaidból is, hogy értelmes ember vagy, csak az elkeseredettség miatt látod ilyen negatívan a helyzetedet. Amit nem írtál, de még szétnézhetnél ott, azok a Facebook csoportok. Konkrétan erre gondolok:

[link]

2020. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Rakodoi munka nem erdekel? Peldaul tuti felvennenek a Pepco logisztikai kozpontjaba ami Gyalon van de megy ki ceges busz kontener rakodonak. Azt jelenti hogy van egy alapber es erre jon teljesitmenyber aszem minden egyes kontener utan 2000ft+ban az alapber meg netto 160 ezer korul van es bejelentett vegzettseget sem igenyel. En voltam nyar elejen allasinterjun es fel us vettek volna csak nem tudtam elvallalni mert en egyetemista vagyok meg de a semminel tobb.
2020. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Én is sokáig kerestem állást, miután pedig regisztráltam a linkedin-re, azóta elég gyakran keresnek meg cégek. Próbáld ki Te is.


Egyébként ajánlom én is a programozást (addig áll távol tőled szerintem, amíg ki nem próbálod) vagy akármit tanulni, nem kötelező suliban, ha elég kitartó vagy magad is megtanulod az alapokat netről (programozást), a többit meg majd a munkahelyen. Én is így csináltam, mert utáltam az eredeti szakmám.


Na de nem akarlak rábeszélni, csak még annyit a programozásról, hogy nagyon érdekes meló, mert te alkothatsz és tök izgalmas dolgokat lehet összehozni és azért a fizetések se rosszak ezen a pályán.


De ez csak egy tipp, Te döntesz.

2020. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!