Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapestre ennyi fizetés elég...

Budapestre ennyi fizetés elég hosszú távra?

Figyelt kérdés
Szobát akarok bérelni majd, a fizetés kereken 250.000 lenne nettóban. Vidékről jönnék fel és szobára mindennel együtt maximum 100 ezret szeretnék rászánni vagy kicsit többet, ha szükséges mivel a belsőbb kerületeket céloztam meg. Egyedül vagyok, a maradék 125 ezerből én úgy érzem bőven ki tudnék jönni mert nincsenek nagy igényeim. Pár tapasztalatot, tippet, akármit, ha valaki meg tudna osztani az jó lenne, hogy mekkora költségekre lehetne számítani.

2020. szept. 18. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szobában éléshez elég.


Viszont, személy szerint én a szobában lakást egy ideiglenes megoldásnak találom.

2020. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszútávon neked elég egy szoba, akkor ki lehet belőle jönni.
2020. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Egy: 1-2. Ti nem voltatok egyetemisták, fiatalok? Én 19-27 éves korom között albérleti szobában laktam. Nem nagyvárosba születtem, ezért amikor egyetemre mentem, akkor albérletbe kerültem és ott nyilván lakótársakkal laktam, mivel nem gazdag családból származom, hogy megdobjanak annyival, hogy egy egész lakást béreljek. Miután végeztem a sulival, utána is még jó néhány évig albérleti szobában éltem, mert nem akartam a pályakezdő fizetésem túl nagy részét elkölteni lakhatásra. Ja és nem kötelező full idegenekkel, vagy rossz lakótársakkal lakni. Testvérrel, régi jó barátokkal, stb szintén lehet együtt lakni. De még az idegenek közt is vannak normális lakótársak bőven.


Kettő: Kérdező, egy kérdésem van hozzád még:

100 + 125 = 250 ?

2020. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Látom azért a tipikus kötekedés megvan még mindig itt gyakorin. Azért számoltam 125-re mivel ahogy írtam 100 vagy picit többre gondoltam és mondjuk mínusz a bérlet :)
2020. szept. 18. 16:43
 5/18 A kérdező kommentje:
Másrészről pedig én is ideiglenesnek tartom, de vidékről költöznék fel és amíg nem nő a fizetés addig úgy úgy gondoltam legalább lenne megtakarításom.
2020. szept. 18. 16:45
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
250 ezer nettóért még csak meg sem fordulna a fejelmben, hogy Budapestre költözzek egy szobába. Már csak azért sem, mert vidéken nettó 450 ezer körül keresek gépkezelőként albérlet mellett és így havonta 300 ezret simán félreteszek. Nem tudom sokan miért gondolják azt, hogy Budapesten majd mesés fizetések várják.
2020. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én nem azt gondolom, hogy mesés fizetés vár, hanem csak azt, hogy munka vár.

A környéken ahol élek nincs semmi, és soha nem is volt. Én se a nagy kaland kedvéért mennék fel, hanem mert ott van lehetőség és ez ellen nem tudok mit csinálni.

2020. szept. 18. 17:51
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
3: voltam egyetemista, voltak lakótársaim, nemhogy nem nagyvárosban, de kifejezett putriban éltem gyerekkoromban. Ettől függetlenül 23 évesen már igényem volt az egyedül lakásra. De ez a határ mindenkinél más, ezért írtam a 2esben, amit.
2020. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ezt megértem, én örülnék egy kis társaságnak, főleg úgy, hogy nem lenne Bpn semmi ismerősöm :). De hosszabb távra én is sajátot akarok és így a savanyú válaszok alapján ezzel valamennyire sikerül majd talpra állni az elején.
2020. szept. 18. 22:02
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb helyen kauciót is kérnek,ezt is add hozzá a terveidhez,mondjuk ezt az elején kérik egyszer,de akkor is nagyobb tétel.
2020. szept. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!