Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme orvosnak tanulni...

Mi értelme orvosnak tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tudom hogy aki orvos az nem feltétlen a pénzért csinálja.


Viszont


Az ember tanul 9-10-12 évig, hatalmas felelősség, aztán a fizetése még a nettó 200-at se éri el.


Persze tudom hogy lehet magánpraxist csinálni, de az egyrészt komoly indulótőkét igényel, másrészt nem minden orvosi szak alkalmas erre.



2020. szept. 27. 11:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
83%

"Lehet, hogy otthon parkol 3 autó, de alig látod a családodat."

Azért ez is sokat elmond egyes orvosok hozzáállásáról a pénzhez. Senkinek sincs szüksége 3 autóra. Akinek ennyire fontosabb a pénz minden másnál, azt nem fogom sajnálgatni, hogy kevesebbet van otthon.

Persze nemcsak az orvosok ilyenek, de itt most róluk volt szó. De senkinél sem értem a nagy "felhalmozást". Tényleg, mintha azt hinnék, hogy majd magukkal vihetik a túlvilágra is :D

2020. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
46%

Azért mondtam a 3 autót, mert a

felszínes magyarnak tipikusan ez jelenti azt, hogy valaki jól él és boldog. De nyilván a lényegbe kellett belekötni, ez meg a te mentalitásodat tükrözi.

2020. szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
46%
22: Bocsánat, hogy nem vagyok gondolatolvasó :D
2020. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
38%
Az orvosokat, tanárokat, egyetemi oktatókat kéne sokkal jobban megfozetni, az Ő munkájuk nélkül az ország egy összeszerelő műhely marad, mert most nem más, betanított munkások gyülekezte.
2020. szept. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
74%
Most lehet ilyenekkel dobálózni, hogy hát igen a pályakezdő még nyilván nem kap annyit, de pár év és rongyosra keresi magát. Ez a 25 éves fiatalt szerintetek hol érdekli? Amikor Európa országai közül a magyar van a legszarabbul megfizetve? Egy fiatal magyar orvos kimegy külföldre, a fizetésének a hatszorosát megkeresi, fele annyi beteggel, korszerű munkakörülmények mellett, és még a beteg se köpi szembe, ha vérnyomáscsökkentőt ír fel, és nem sajnálják tőle a fizetést. Én pl. nagyon is támogatom, hogy a tanári béreket kezdjék el sürgősen rendezni, mert nem igaz, hogy ennyivel kell kiszúrni egy oktatásban dolgozó ember szemét. De ha én meg merek szólalni, hogy ugyan már, egy kezdő orvos keressen már egy kicsit jobban, mint egy gyorséttermi dolgozó, akkor meg fogjam be a pofámat, mert ő még nem látott szegény orvost. Tipikus dögöljön meg a szomszéd tehene is magyar felfogás.
2020. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Kérdező! Meg is válaszoltad a saját kérdésedet! Semmi!
2021. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!