Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik opció lehet a legideáli...

Melyik opció lehet a legideálisabb a jövőnket nézve?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel jövőre szeptember környékén össze szeretnénk költözni, de ő még nem tudna munkába állni mivel egyetemre fog járni és java részt én fogom kitenni a bevétel és kiadás részét az együttlétünknek mielőtt ő is munkába áll. Jelenleg egy korrekt munkahellyel rendelkezem Budapesten minden hónalban legalább fix 270.000ftos fizetéssel alsó hangon (túlórától eltekintve). Most az lenne a kérdésem, hogy vajon bevállhat-e az a módszer, hogy Sopronba költözünk és kibérelünk egy lakást ahonnan ki tudnék járni Ausztriába dolgozni mindennap és tudnánk is félre rakni a jövőben egy közös lakásra meg mellette normálisan is megélünk vagy maradjunk Pesten és a java rész fizetésem öljem bele egy albérletbe ami mellett még meg is élünk de félre rakni már nem biztos hogy tudunk egy lakásra? A véleményetekre lennek kívancsi, hogy vajon a Sopronos megoldás megvalósítható lenne-e? Jogositványom van németül egész jól tudok és szakmám is van szóval gyári munkásként megállnám a helyem.

2020. szept. 29. 02:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?
2020. szept. 29. 02:19
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Koronavirus alatt ingaznal?

Majd ha egyszer kivesznek a hatarorok es bevagnak 2 hetes karantenba oda is a munka...


Hova jar egyetemre, hogy Sopron meg Budapest is jo?


Nem eleg egy szobaberles?

Minek egy egesz lakast? Nincs gyerek, nem kell verni a penzt.

En igy oldanam meg.

2020. szept. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
En Budapesten maradnek, a baratnod helyeben pedig keresnek valami rugalmas, reszmunkaidos allast, ami meg belefer (pl heti 2-3 napot dolgozik), es azt a penzt felre tudnatok tenni.
2020. szept. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1. hozzaszóló. Ahogy írtam jövő szeptemberre lenne ez tervben addig bármi lehet. Jövőre fogja elkezdeni az egyetemet szóval még nincs kivalasztva neki, hogy pontosan hova fog jelentkezni ez is a jövő év zenéje még ez is csak opció ha az előbbit választjuk.

A lakás bérlésre pedig egy egyszerű garzonlakást céloztam meg.


2. Ez nem is rossz ötlet csak félek, hogy elég sok év lesz mire abbol a kevesbol felre tudunk rakni egy lakásra

2020. szept. 29. 04:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom Ausztria meg úgy egyáltalán ez a külföld dolog a vírus idején szerintem bizonytalan. És oké hogy jövő ősz... De van egy olyan érzésem ez nem fog rendeződni addig.


Én is haza kényszerültem Ausztriabol mert a vírus beköszönte után sokkal nehezebben találtam munkát szinte sehogy konkrétan. Szóval én most maradnék Pesten.


Vagy a másik opció hogy vartok még az össze költözéssel. Nem tudom eredetileg hova valósiak vagytok.

2020. szept. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első probléma, vírus van. Ingázás, munkatalálás minden tekintetben problémás.

Második. Ha beszélsz németül, meg tudod nézni az osztrák álláshirdetéseket és a soproni albérletárakat is. Innentől már matek.

Csajod hogy diplomáznak, ha elköltöznétek?

Ha Budapesten van lakhatásod, ami kevesebbe kerül, mint a piaci albérlet, akkor nem mennék sehova. Dolgoznék azon, hogy rövid úton többet keressek, majd a barátnő munkábaállásával már komoly jövedelmetek lenne, amivel lehet spórolni, majd hitelezni saját lakást/házat.

2020. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez az Ausztriába ingázós dolog csak akkor éri meg, ha van saját lakásod a határ mellett, nem pedig akkor, ha lakást bérelsz.
2020. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Szakítsatok.
2020. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!