Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 120-130 nettókért mi értelme...

120-130 nettókért mi értelme elmenni dolgozni? Ki engedheto meg magának hogy ilyen pénzekért dolgozzon Pesten?

Figyelt kérdés

Pesti cég kinek hirdet ilyen bruttó 200-as állásokat ami nettóban olyan 120-130? Ki engedheti meg magának hogy nettó 120-ért főállásban Pesten melózzon? Az miből él, fényből és levegőből? mert 120 nettó a hideg vízre se elég Pesten.

Komolyan nem értem aki elmegy iylen trágya állásokra az még is miből él? Mert hogy nem ebből amit kap az egyszer biztos.


2020. szept. 30. 07:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Lehet annyira el van keseredve és régóta nincs munkája, hogy ez is jobb, mint a semmi.
2020. szept. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha valaki 120-130 ezer Ft-ot kap, az még mindig 120-130 ezerrel több, mintha semmit sem keres!
2020. szept. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha az embernek megvan mindene, akkor igazából el lehet vegetálni belőle. Átmenetileg még én is bevállalnám, mert ahogy írták is, én is azt az elvet vallom, hogy a családi kasszában a 120-130 ezer forint is pont 120-130 ezerrel több, mint a nulla.
2020. szept. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
Balázska, munkaügyi troll, őket kérdezd
2020. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

1.kisgyereke van, muszáj vmit dolgozni, lehet h amúgy meg van lakása

2.kisgyereke van és csak ez munka olyan idő beosztású, h a gyereket tudja hozni - vinni

3.nem akar stresszes munkát így inkább elfogad egy kevesebb fizetésű munkát

4.párja jól keres és ezért neki nem szükséges a nagyobb fizetés

5 régóta keres munkát és ennek is örül, h összejött

6.rokonról gondoskodik így lehet ez van közelebb hozzá

2020. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Azon kívül, hogfy kérdés provokatív és rendszeresen fel van téve, mégis megválaszolom:

Lássuk csak: van egy lakásom, mert eddig jól ment az életem, de elvesztettem - vmi miatt - a munkámat.

Tegyük fel nem vagyok már fiatal, nehezen vesznek fel.

Munkám nincs, az álláskeresési lejárt.

A számlák meg csak jönnek, a villanyomat mindjárt kikapcsolják.

Éhes is vagyok, mert az aktív korúak 28 ezres támogatásából nem tudok megélni.

Hoppá, találtam egy garantált bérminimumos állást, nettó 130 ezer ft-ért, fel is vesznek.

Nahát, ez pont 100 ezer ft-al több, mint amennyit most kapok - ez maga a kánaán!!! :-)

Rezsim 40 ezer ft, marad még 90 ezer minden másra, de jó!!


Nos, kérdező, bár a fenti kitalált egy kitalált történet, de nem a földtől elrugaszkodott - hiszem, hogy jó páran járnak ebben a cipőben.

2020. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki lakik albérletben Pesten. Nem tudhatod kinek milyen élethelyzete van. Ha van egy kis tehermentes lakás el lehet belőle lenni. Igaz megtakarítás nem nagyon van belőle, de egyedül is megvan az ember, de ha van egy párja, aki esetleg jobban keres már előrébb vannak.

De lehet akár egy mamahoteles fiatal is, akinek kezdetnek ennyi elég. Nem tudhatod.

2020. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Fiatal, aki szülőkkel él és kezdésnek jó

2. Nő, akinek a férje jól keres és elég neki

3. Munkanélküli, akinek ez is több mint a 0

4. Ismerek én is olyat, aki örökölt lakásban él, és semmi sem érdekli, keres kb 140 ezret, kifizeti a rezsit kajat aztán ennyi az élete, neki ennyi elég.

2020. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Akkor mást kérdezek. Ugyanazt csak más oldalról.

Vannak élethelyzetek, amik olyan dolgokra szorítják rá a melóst, hogy még egy ilyen szarnak is örülnie kell.

Oké.

A cég meg kihasználja a szorult helyzetű embert, és olyan keveset fizet neki amit nem szégyell. Oké.



Kérdésem: miért jó egy cégnek, hogy egy szükséghelyzetben levő, motiválatlan embert alkalmaz, aki csak azért van ott mert épp semmi mást nem talált és a semminél ez is jobb (nyilván a hozzáállása is olyan lesz) és csak azt nézi hova léphet le ahol 5 ft-tal többet adnak?


Ebben mi a biznisz a cégnek?

2020. szept. 30. 10:06
 10/24 A kérdező kommentje:
Én azért ha vezető lennék, inkább mélyebben a zsebembe nyúlnék hogy jobb embert kapjak, és nem a legolcsóbb nulla motivációjú trógert, aki csak azért van ott hogy legyen valahol...
2020. szept. 30. 10:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!