Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel magyarázzam, hogy pár...

Mivel magyarázzam, hogy pár hónapig nem a szakmámban dolgoztam?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy besokalltam, felmondtam és külföldre mentem dolgozni teljesen más területre. Most viszont szeretnék újra elhelyezkedni a végzettségemmel Magyarországon. Hogyan lehetne fogalmazni ha rákérdeznek az interjún, hogy ne jöjjek ki rosszul a szituációból?

2020. jún. 17. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem simán elmondhatod a valódi okát, nehezen tudok elképzelni olyan szituációt, ahol ez probléma lenne.


Esetleg ha zavar amit kint csináltál (pl sztriptíztáncos voltál vagy mosogattál) akkor egyszerűen hagyd ki az önéletrajzodból azt a munkahelyet.

2020. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan berakják a CVjükbe, hogy working holiday abroad, te is simán tedd ezt. Annyit mondj, hogy világot szerettél volna látni amíg megtehetted és fiatal vagy, jó volt egy kis pihenő de visszatérnél már a vállalati életbe. Ne arra helyezd a hangsúlyt, hogy kiégtél, hanem arra, hogy milyen pozitív hozományt láttál ebben.
2020. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki akartad próbálni magad más területen és nyelvet akartál tanulni
2020. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem kell magyarázkodnod. Ha rákérdeznek, nyugodtan mondhatod, hogy világot láttál, nyelvet tanultál, tapasztalatot szereztél, sőt, akár azt is, hogy ki akartad próbálni magad más területen. Én voltam már szakmai meghívott interjún, valaki például az előző munkahelyéről eljövetel után nem is keresett azonnal állást, hanem elment egy nagy zarándokútra, és ezt elmondta interjún. Egyáltalán nem volt negatív kicsengése, pedig ezzel nem is keresett pénzt.
2020. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok mint te. Én is ettől tartok most hogy nem nézik esetleg jó szemmel.


Találtál munkát?

2020. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elég nehezen, de találtam. Őket nem érdekelte, hogy mit csináltam korábban.
2020. szept. 2. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!