Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik magyartanári diplomával...

Akik magyartanári diplomával lettek pályaelhagyók, merre mentek tovább?

Figyelt kérdés
Szeretem a hivatásom, de huszonéves fiatalként 140.000 Ft-ból nem lehet jövőt tervezni. Van köztetek esetleg, aki ilyen végzettséggel váltott? Merre érdemes indulni?

2020. okt. 4. 10:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy nem hiszem el, hogy kivette, hanem azt, hogy nem gondolnám, hogy ettől függetlenül kétszer annyi lett a fizetése. Mégis állami alkalmazott, nem?

Amúgy nem tudnának nekem annyi pénzt adni, hogy szakiskolában dolgozzak.

2020. nov. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
7%
bányaműszak vagy falugazda ezek pörögnek most covid idején pályaelhagyó tanároknál
2021. jan. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
13%

4:

jaj, nagyon hiányzott egy beképzelt humános, köszönjük!


„Én a munkahelyemen körbe vagyok véve mérnökökkel és egyéb természettudományos végzettségű emberekkel. Számolásban és műszaki kérdésekben nagyon pengék, de például fogalmazni egy 8 éves gyerek szintjén tudnak, vagy még úgy sem.”


én meg arra lennék kíváncsi, pontosan milyen munkát végzel a multinál, hogy ilyen lekicsinylően van képed beszél reál végzettségűekről, akik vszínűleg piacképes tudással rendelkeznek, és ezt csináljak, amit egyetemen tanultak.


„És ahogy elnézem, ez általános probléma a mostani fiatalokkal: nem olvasnak, nem művelik magukat, ezért írni-fogalmazni sem tudnak”


a mostani fiatalok összességében semmivel sem rosszabbak, mint az idősek, csak hozzád hasonló reál dolgokhoz h_lye humán diplomások próbálják túlhangsúlyozni a humán dolgokat, hiszen ahhoz értenek.

mérnöki területen dolgozom, és a legsötétebb ügyfeleink a tanárok. fogalmuk sincs semmiről, de legalább akkora arcuk van, hogy alig férnek be.


sokat elmond országról, hogy 2021ben ott tartunk, hogy mindenféle butácska (pályaelhagyó) tanárka rinyál, hogy nem olvasnak a gyerekek, miközben az átlag 50es magyar funkcionális analfabéta, nem beszél nyelveket, és legostobább diplomások jellemzően a 30-40es humán szakos nők.


de köszönjük, legalább te tudsz fogalmazni, ez aztán a piacképes tudás!!! talán még kávét is tudsz főzni a főnöködnek.

2021. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
IT (Java backend) képzésre ment és otthagyta a magyart. Már csak annyi maradt meg belőle, hogy sokat olvas.
2021. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%
Tanári diplomával akkor van esélyed máshova elmenni dolgozni, ha van aktív nyelvtudásod. Multinál lassan már érettségivel felveszik az embereket, mert nettó 250.000-nél többet a legtöbb helyen nem adnak egy sima betanított szellemi munkára. IT-s cégnél dolgozom, szinte mindenki érettségivel, angol középfokúval van itt. Szakirányú diplomás ennyi pénzért nem is vállalja, de a tanárok és az érettségizettek igen.
2021. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 NTBS ***** válasza:
100%
Elég változó.
2023. ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!