Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Nyugaton egyesek szerint...

Ha Nyugaton egyesek szerint nem élnek jobban az átlagos emberek, miért tudtam Grazban egyedül fenntartani egy garzont nem hogy az úgyenevezett gyenge fizetésből is, hanem még szociális segélyből is?

Figyelt kérdés

Itthon sok helyen még fizetéssel is kihívás egy albérletet egyedül fenntartani.


Segélyből meg rezsit se lehet fizetni kb.


F/29


2020. okt. 21. 15:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
66%

2001-ben Amszterdamban megengedhettem magamnak az au-pair zsebpénzből, hogy 2 fogamat betömjék, mindkét tömés a mai napig tökéletes


Ellenben, a városi tömegközlekedés helyett bringa volt, mert a gatyám ráment volna, ha meg lakbért kellett volna fizessek, akkor az akkori minimálbér mellett nem maradt volna kajára pénzem.

2020. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
54%

Rotterdamhoz közel laktam és megtudtam engedni fogkezelést, tömést, és kedvesek is voltak ami nagyon fontos.

Bankba , bárhová mentem mindenhol nagyon kedvesek voltak és folyton dícsértek hogy milyen jól beszélek amikor alig tudtam ,csak tanultam a nyelvet. A munkahelyeken se szólt meg senki, ég és föld az itteni és ottani helyzet

2020. okt. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ausztriában élek. Segélyböl (kb 900,- Euró) megélni ? Vegetálni lehet. Egy kis lakás, pl. garzon 500,- alatt nincsen, és akkor még kauciót sem számoltam. Közlekedés havi 30 a legobb esetben, ha éves bérletet veszel (napi 1,- Euró) Ingyen kaja sokhelyen van, de az nem élet, ha naponta órákat vársz az ingyen kajára. Ha dolgozol, levonják automatikusan a betegbiztosítást, és akkor valóban minden ingyenes a dokinál. Nos, ami marad, abból vegyél kaját, és még egy moziban, vagy múzeumban sem voltál. (egy jegy 10-14 Euró)


Ennyit a kérdezö lelkivilágának...

2022. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!