Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért várják el minden komolya...

Miért várják el minden komolyabb állásnál a "kiváló kommunikációs képességet"? Egy kommunikálni nem tudó, introvertált diplomást már nem is vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés

Nézegettem az álláshirdetéseket piaci elemző, meg ilyesmi területeken, de itt is oda van írva mindenhova, hogy "kiváló kommunikációs képesség".

Azt hittem ha elmegyek elemzőnek, akkor csendben eldolgozhatok majd egymagam egy irodában ahol nem szól hozzám senki.



2020. okt. 24. 23:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Ja, nyilvan senkivel nem kell egyeztetned, senkitol nem kell adatokat kerned, senkinek nem kell reportolni, beulsz a sarokba es elemzel, mi?


Na, huzd ki szepen a kezed a bilibol.

2020. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogy találjak akkor munkát? Nem tudok kommunikálni, meg sem merek szólalni idegenek elött. Rettegek az emberektől
2020. okt. 25. 00:20
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Ne keverjük már össze az introverltátat, azoktól az emberektől akiknek pszichológusra van szüksége (pl. Te).


Nagyon sok introvertált ismerősöm kiemelkedő kommunikációs képességekkel rendelkezik. Ez nem magyarázat.

2020. okt. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A kérdésen ez nem változtat
2020. okt. 25. 01:07
 5/18 A kérdező kommentje:

HA tegyük fel elmegyek pszichológushoz, lehet hogy jobban fel fogok oldódni, de a kommunikációs készségeim ugyan úgy nullák lesznek.

Alapból is bunkó szoktam lenni, de ez azért van, mert fogalmam sincs, hogy milyen szituációban mit kéne mondani és mindent félre is értelmezek, nem értem a viccet, mindent konkrétumnak veszek.

2020. okt. 25. 01:09
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem introvertált vagy, hanem aspergeres.


Ettől függetlenül fejlesztheted magad, és alakíthatsz ki nem kiváló, hanem normális kommunikációs képességet.

2020. okt. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Olvass többet az fejleszti a szokincsedet
2020. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Hát... Kösd fel a gatyát. Ha normális munkahelyen szeretnél dolgozni, akkor normálisnak kell lenned hozzá.
2020. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Én is intovertált vagyok, mégis kiváló a kommunikációs képességem. Az megint más kérdés, hogy nem igénylem a társaságot, bőven jól el vagyok egyedül, mégis minden értékelésnél méltatják, hogy kiváló kommunikációs képességeim vannak. Neked tényleg valami más bajod lehet és így tényleg nehéz lesz elhelyezkedned, szakemberre lenne szükséged, első körben.
2020. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hidd el, én is introvertált vagyok, én sem szeretek kommunikálni. De jó lenne tisztázni, hogy az introvertált nem egyenlő az életképtelennel vagy az aszociálissal (amit meg tévesen az antiszociáliassal kevernek), minek után az emberek majdnem feléről beszélünk. Rengeteg intrós ismerősöm/barátom van, köztük egyikük már 20+ éve ügyfelezik, a másik kommunikáción végzett.


Az általad megfogalmazott elvárást a cégek részéről meg maximálisan megértem, mert én is rengeteg emberrel találkozom, akik még nálam is 100x rosszabbul kommunikálnak. A “kiváló kommunikációs készség” az esetek 99%-ában nem azt takarja, hogy lehengerlő csajozós, meg rábeszélős dumákat lökjél egész nap, max. ha a munka jellege ezt kívánja meg. Azt értik ezalatt, hogy képes legyél kifejezni, megértetni magad. Tudj tömören és érthetően kommunikálni. Ha egy másik féllel kommunikálsz, hallgasd végig, próbáld megérteni, hámozd ki a lényeget a mondandójából, egyeztess vele. Ha valamit nem értesz, kérdezz. Add meg mindenkinek az alap tiszteletet, főleg, ha idősebb kollégáról van szó. Az a baj, hogy erre tudtommal a mai napig nem oktatnak az iskolákban, holott nem kéne ezeknek olyan hatalmas elvárásoknak lenniük. Nem nagyobb tudomány ez a kovalens kötésnél.


Amúgy tényleg kevés az olyan munkakör, ahol egy irodában el vagy magadban egész évben 0 kommunikációval, és még meg is lehet belőle élni. Szerintem ilyen nem is létezik. :D

2020. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!