Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért várják el minden komolya...

Miért várják el minden komolyabb állásnál a "kiváló kommunikációs képességet"? Egy kommunikálni nem tudó, introvertált diplomást már nem is vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés

Nézegettem az álláshirdetéseket piaci elemző, meg ilyesmi területeken, de itt is oda van írva mindenhova, hogy "kiváló kommunikációs képesség".

Azt hittem ha elmegyek elemzőnek, akkor csendben eldolgozhatok majd egymagam egy irodában ahol nem szól hozzám senki.



2020. okt. 24. 23:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az introvertáltak céges szempontból jobb kommunikátorok, mert nem jár feleslegesen a szájuk, nem tartanak fel másokat, mint az extrovertáltak.
2020. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az együttműködési képesség, jó kommunikáció, csapatmunka az nem papírtól függ.
2020. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem érdekel, hogy mem egyenlő az introvertált meg a rossz kommunikáció, ez semmit sem változtat a kérdés lényegén

Nem értem egy gazdasági elemzőnek miért kell kommunikálni. Nem menedzser leszek..

Meg csapatmunka, na azt ki nem állhatom.

2020. okt. 25. 12:09
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, no offense, de akárhogy hisztizel, a felnőtt világ sajnos ilyen, lehet ellene hőzöngeni, meg lehet alkalmazkodni is, ez van. Szerintem mi is itt több dolog miatt hisztizhetnénk a munkával kapcsolatban, mit ki nem állhatunk. Leendő gazdasági elemzőként, ezeken túl kell tudnod lépni. Meg kb. mindenhol a munka világában. Képzeld el, hogy pl. pizzát rendelsz, de a futár nekiáll hisztizni, hogy "de hát esik az eső, brühühü, nem akaroook kiszállítani!". Tényleg jó indulatból írom, próbálj meg felnőni.
2020. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Egy diplomástól nem vártam volna ilyen hisztit.
2020. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a hosszútávú munkát az életképtelenséged miatt. Vagy megtanulod kinyitni a szádat és résztvenni a projektekben, kommunikálni az emberekkel és együttműködni a kollégáiddal, vagy bedarálnak téged.
2020. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Attól hogy diplomás vagyok, még lehet szociális fóbiám

Egy gyártósori munkásnak legalább nem kell emberekkel beszélni

Ez az élet egy összeesküvés a hozzam hasonlók ellen

2020. okt. 29. 18:47
 18/18 anonim válasza:
54%
Miért nem tudják az embereknek megtanítani a közhelyeket, úgyhogy később ne kelljen mondogatni?
2020. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!