Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megkérdezik a havi nettó...

Ha megkérdezik a havi nettó fizetésed, akkor te az igazat szoktad mondani?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 10:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

#9:


A kettőnek nincs köze egymáshoz.

Bízunk egymásban, megértjük egymást, feltétel nélkül szeretjük és elfogadjuk egymást.

De ez nem változtat a tényen, hogy nem tudnak a pénzzel bánni.


Bármikor megveszek a szüleimnek olyat, amire nekik nem futná, vagy túl sokat kéne spórolgatniuk hozzá.


Példának nézzünk egy hűtőt.

Teljesen elromlik, le kell cserélni.

Abból a fizetésből, amit ők tudnak, 70ezret tudnék rászánni.

Annyiért bőven lehet olyat kapni ami nekik megfelelő.

Viszont ha tudnák, hogy nem lenne gond megvenni a 160ezres hűtőt is akár, akkor simán kinéznének egy 140ezrest, aminek 2 vége lehetne:

a) Feleslegesen nagy, felesleges funkciókkal, így feleslegesen lett rá költve, félig üresen feleslegesen fogyasztana többet.

b) Hogy ki legyen használva, elkezdenének több dolgot vásároni (hiszen van rá hely), ami csak még nagyobb költekezést eredményezne a részükről.


Szeretjük, imádjuk egymást a családban, de ez van. Ha a számokat vesszük figyelembe, akkor egyszerűen nem tudatos fogyasztók.


#8 voltam.

2020. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
24%
10-es hasonló okokból én pl mindig utalom a havi keretösszeget a háztartási kiadásokra. Így senki nem tud "elszámoltatni", mert transzparens az egész, hogy mennyit adsz, vagy épp nem lesz szokás elfelejteni, hogy adtál e valaha is.
2020. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%
Annál értelmesebb emberek vesznek körül, hogy ezt direktben megkérdezzék
2020. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Hát egy anonim fórumom minden további nélkül megmondom a béremet. A valós életben soha senkinek de nem is volt még olyan tirpák aki ezt megkérdezte volna.
2020. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

En siman elmondom az igazat,mert mindenki azt hiszi,hogy elvicceltem a kerdest es a valos osszeget nem szeretnem megmondani.

Brutto 1030ft az oraberem.

2020. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14.

Anyád? Feleséged? Évtizedes gyerekkori legjobb barátod?

2020. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Én is programozóként dolgozok. Vidéken kényelmesen napi 6 órával megvan a nettó 400. Nem szoktam megmondani senkinek mennyit keresek.

Kapcsolatban is csak pár hónap után. Rokonok is csak annyit tudnak, hogy nem keresek rosszul itthoni viszonylatban.

28F

2020. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Megmondjuk jelenleg az igazat, mert az atlagnal kicsit tobb a bevetelunk csak. Viszont ha ossze jon minden 2x ennyi lesz a havi bevetel, es nem, nem hiszem hogy osztogatni fogjuk a rokonoknak hogy mennyi az annyi. Ennek egyszeru oka van. A rokonok szeretnek kolcson kerni azzal a cimszoval hogy “majd megadom”, meg hogy “egy csalad vagyunk”. Hat en jelenleg a parommal vagyok egy csalad, nem pedig veluk.
2020. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!