Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekes ha egy takarítónő is...

Érdekes ha egy takarítónő is otthagyta az állást mert ő ennyiért nem dolgozik (8 általánossal) én meg diplomával még kevesebbért vagyok itt?

Figyelt kérdés

4 órás takarítónő, a végzettsége 8 általános, se szakma se semmi, és kapott fehéren bejelentve 80 nettót a kezébe a 4 órára. De alig pár hónapot volt itt és itthagyta mert ő ennyiért nem dolgozik. Ezt mondta.

Én meg diplomával diplomás munkakörben kapom a 210bruttót/140 nettót. Vagyis arányosítva még kevesebbet kapok mint a takarítónő, mert én ezt 8 órára kapom, míg ő 4 órára 80-at kapott, azaz 8 órára 2x 80= 160 at kapott volna.

Többet mint én.

Azért ez egy érdekes életszitu nem?


2020. nov. 1. 09:09
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
96%

Ha ez téged zavar, akkor két lehetőséged van:


1. Elvállalod a takarítónő munkáját.

2. Munkahelyet váltasz.


Harmadik lehetőségként sírhatsz, hogy mennyire igazságtalan az élet, de az hogyan visz előrébb téged?


Van valamilyen diplomád. Ezen a területen biztosan vannak szakkönyvek. Fogod, elolvasod őket. Igen, munka után, hétvégén, szórakozás és pihenés helyett. Több tudásra tettél szert és a következő munkahelyeden olyan feladatokat tudsz ellátni amit kevesebb ember tud és ezért magasabb fizetést kapsz.


Vagy szerinted mi lenne a megoldás?

2020. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes hogy ilyen hülye vagy hogy ott maradsz ennyiért
2020. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

"hogy ott maradsz ennyiért+



Tudod annyi " KIVÁLÓ " állásajánlatot kaptam az elmúlt mondjuk 1 évben hogy inkább itt vagyok.


3 műszak + bruttó 20-al többért? Árufeltöltés? Közmunka? Kösz. Maradok.

2020. nov. 1. 09:21
 4/58 A kérdező kommentje:

"Ezen a területen biztosan vannak szakkönyvek. "


Én már életemben annyi könyvet olvastam hogy a Széchenyi Könyvtár is megtelne. Egy cég se fizet a semmitérő ELMÉLETI tudásért, nekik GYAKORLAT kell. hiába van 3 diploma a fiókban-mit ér? Elmélet. Szavak. Szövegek. NULLA. Semmit se ér.

Kiválóan ki tudom fejteni Szent Ágoston létfilozófiáját, meg Descartes világképét-na de ez kit érdekel a munkaerőpiacon? Senkit.

2020. nov. 1. 09:23
 5/58 anonim ***** válasza:
94%

Június óta ezen vered magad, de tenni nem teszel semmit, csak nyavalyogsz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

A munkáltatód helyében kirúgnálak mint macskát sz@rni.

Látni, hogy most már minden hülye diplomát kap: esze semmi, dolgozni nem akar, de a szája az jár.

2020. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
92%
Szar az az alapítványi iskola, már annyi takarító otthagyta
2020. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

"Látni, hogy most már minden hülye diplomát kap"


Az a "most" az az én esetemben 20 éve volt (első diploma). MOst, mi?

2020. nov. 1. 09:26
 8/58 A kérdező kommentje:

"A munkáltatód helyében kirúgnálak mint macskát sz@rni."


Hajrá! TEGYE MEG! Hajrá! Nem én alkalmazom magamat! Rúgjon ki! LÁssuk.

(nem rúg az ki, itt vagyok 10+ éve és 10+ év múlva is itt leszek-hol lennék...)

2020. nov. 1. 09:27
 9/58 anonim ***** válasza:
78%
A kétkezi munkát lassan jobban megbecsülik mint a diplomás munkát. Megkérdezhetem, h merre dolgozol Mo-n belül és hogy milyen diplomád van?
2020. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
89%

> Kiválóan ki tudom fejteni Szent Ágoston létfilozófiáját, meg Descartes világképét-na de ez kit érdekel a munkaerőpiacon? Senkit.


Ezt jól látod.


Mi az oka annak, hogy nem olyan szakkönyveket olvasol amire a munkaerőpiacnak szüksége van?


Én például nagyon szeretek gyöngyötfűzni. De a munkámhoz szakkönyveket kell olvasnom ma délután is, nem tudok gyöngyöt fűzni sajnos. Az emberek 90%-a így van ezzel, a 10% meg hobbizik. Döntened kell, hogy mit szeretnél.

2020. nov. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!