Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vakmerő az az ember vagy...

Vakmerő az az ember vagy ostoba aki béremelési ultimátumot ad a munkahelynek, hogy mennyit KÖVETEL emelésnek?

Figyelt kérdés

Nem kér, hanem ultimátumszerűen közli a főnökséggel hogy konkrétan mennyi emelést (%)adjanak neki vagy elmegy.

Vakmerő vagy ostoba?


Azért kérdem, mert az emelést meg fogja kapni, de azonnal elkezdték a helyére keresni az utódot és ha meglesz, már reptetik is.

Vagyis az emelt bér lehet 1 hónapig se fogja élvezni.


2020. nov. 2. 10:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem mind egy hogy egy gyári összeszerelőről van szó, vagy valami speciális tudású emberről.
2020. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Matektanár egy nem állami iskolában.
2020. nov. 2. 10:31
 3/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%

A kettőt egy hajszál választja el. És ennyi információból lehetetlen megállapítani.

Ha béremelést kérsz, sőt követelsz, nem árt, ha jól átalátod a cég lehetőségeit, ismered a döntéshozók mentalitását, és természetesen ezek alapján egy reális dolgot vársz el. Nos... az illető valószínűleg rosszul mérte fel a helyzetet.

2020. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Ostoba. Nincs pótolhatatlan ember.


Ez inkább úgy működik, hogy először interjúzol cégekhez, ott kapsz ajánlatot és a meglévő helyeden mondod, hogy kaptál egy ilyen ajánlatot. Ha nem mondják MAGUKTÓL, hogy megadják itt is neked, akkor másnap nyugodt szívvel lehet felmondani, 30 nap letelte után pedig az új helyen kezdeni.


Én kétszer csináltam így, egyszer kaptam 30%-os emelést, egyszer meg váltotttam 25%-ért.


Ha azzal mentem volna be, hogy adjatok 30%-ot, vagy irgumburgum, akkor szerintem már aznap felmondanak nekem.

2020. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Újabb epizód az alapítványi iskolából?
2020. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"ott kapsz ajánlatot és a meglévő helyeden mondod, hogy kaptál egy ilyen ajánlatot. "


és ez hogy nézne ki real life?

Bekopogok a főnökhöz. Főnök lenne 5 perce? Igen fijjam?


Az a helyzet hogy egy másik helyre felvennénk +30%kal többért mint itt kapok....

és itt leállok.... és nézek rá? Nála a labda?


Ez így nézne ki?


Valahogy nem áll össze.

2020. nov. 2. 10:40
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Az alapítványis megint...
2020. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Tanárból hiány van. Most már fel vannak töltve az iskolák. Talán jövő júniusban találnak másikat. Talán....
2020. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

> és ez hogy nézne ki real life?

> Bekopogok a főnökhöz. Főnök lenne 5 perce? Igen fijjam?

> Az a helyzet hogy egy másik helyre felvennénk +30%kal többért mint itt kapok....és itt leállok.... és nézek rá? Nála a labda?


Igen, nekem így volt. Odamentem ahhoz, aki a személyügyekkel foglalkozik, megkérdeztem kivel lehet beszélni a bérről. Mondta, hogy az igazgatóval. Foglalt időpontot, mentem hozzá, elmondtam hogy jól érzem magamat, de kaptam egy ilyen összegű ajánlatot az X cégnél. Ő annyit mondott, hogy hát ezt itt is megkapod és másnap jött a személyügyis az új munkaszerződéssel.


Egy másik helyen ugyanezt csináltam, ott azt mondta a főnök, hogy hát ez nem így megy, én meg felmondtam másnap írásban. Ő akkor többet ajánlott csak maradjak, én meg azt mondtam, hogy hát ez nem így megy...

2020. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
De a sztorihoz azért szerintem érdemes hozzátennem, hogy szoftverfejlesztő vagyok és heti 50-55 órát ülök a számítógép előtt.
2020. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!