Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országokba érdemes...

Melyik országokba érdemes gondolkodni, ha külföldre szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Szakács szakmával, közép angollal rendelkezem.

Hova érdemes menni,vagy egyáltalán hova tudnék? Párom jönne velem, ő eladó és grafikus, gyenge angollal, de boldogulna a nyelvvel.

Németet nem beszélünk.


2020. nov. 11. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Jemen
2020. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Jelenleg sehova. Át se engednének a határon.

Amúgy eléggé leszűkül a választási lehetőség, most hogy van a brexit és mivel írtad német tudás sincs. Két elég erős helynek lőttek kapásból (Nagy-Britannia meg Németország), plusz azért Ausztriának is. Franciaországba szerintem nem érdemes menni, nem csak most, máskor sem. Hát őszintén nem sok opció marad, az Északi országok életképesek lehetnek, de oda meg azért kéne a saját nyelvük is angol mellé. Dán, Svéd, Norvég...

2020. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ebbe a nagy koronamizériába gondoltam:)

Tehát az angol nem ér semmit.

2020. nov. 11. 22:03
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Az angol manapság már elég alap, semmi extra dolgot nem ad. Szinte mindenki beszél már angolul. Az északi országok sokkal jobb színvonalat biztosítanak, igaz kicsit drágábbak is, de minden szempontból jobbak. Az emberek, a mindennapi élet, a fizetések stb..
2020. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Az igaz, hogy mindenki beszél angolul, ezért semmi pluszt nem ér a legtöbb országban, de a kérdező szakácsként akar dolgozni külföldön, nem irodai munkában, szóval tökéletesen elég az angol, de nem vagyok benne biztos, hogy egy szakácsnak elég a középszintű, hogy azzal mindent megértesz-e ha beszélnek hozzád.

Ha jól megérted az angolt és megértenek és jó szakács vagy tapasztalattal, akkor Magyaro.-tól nyugatra és a skandináv országokba szinte bárhova mehetsz.

2020. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jól beszélem az angolt, jó szakácsnak tartom magam, meg az eddigi kollégáim, főnökeim is.

Azt hogy az angol nem ér semmit, úgy értettem, hogy akkor melószerzés szempontjából felesleges. Nem akarok én a nyelvvel kezdeni semmit, a szakmámmal akarok, csak Mo.-n már évről évre úgy érzem, hogy itt sose lesz normális élet, szétlopnak itt mindent, nem akarok itt lenni ezért.

Tudom hogy Anglia a brexit óta offos, a német helyeken meg kell a német tudom, ezért kérdeztem hogy konkrétan melyek a jó helyek? Olasz, spanyol? Irány észak? Svéd,norvég,finn ezek jó helyek akkor?

2020. nov. 11. 22:28
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Szomália
2020. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
95%
Egyértelműen valamelyik skandináv ország, ott a legmagasabb az életszinvonal, legjobbak a fizetések. Én személy szerint Dániát javasolnám, az angol bőven elég lesz, nagyon jól beszélnek angolul, még kb. egy isten háta mögötti faluban is. A fizetés nagyon jó, rengeteg a juttatás, adóvisszatérítrés, ingyenyes az egészségügy, minden ügyintézés digitális, nagyon gyorsan elintézhetsz minden papirt és nagyon sokat segítenek.
2020. nov. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"nagyon gyorsan elintézhetsz minden papirt" Hehe... ezt azért nem mondanám :) (bár gondolom tapasztalatból beszélsz, de nekem más a tapasztalatom és hasonlókat hallottam) De egyébként igaza van 8asnak, hogy a skandináv országokban tudsz leginkább csak angollal, a helyi nyelv ismerete nélkül elhelyezkedni, mert gyakorlatilag mindenki anyanyelvi szinten beszél angolul.
2020. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Skandináv nyelven még tán meg is tanulnék szivesen, de németül nem akarok.
2020. nov. 12. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!