Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A covid miatt már másodjára...

A covid miatt már másodjára állunk le a munkával (nem vendéglátás) és teljesen bizonytalanná vált az anyagi helyzetem. Kíváncsi lennék hányan vagyunk így még idén?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ez egy fura helyzet, mert váltani nem válthatok, mert szeretem a munkahelyem és hűséges szeretnék maradni hozzá, viszont ezekkel a leállásokkal meg nem tudok mit kezdeni. Már másfél éve próbálkozunk a babával is ezért sincs kedvem új munkahelyet keresni, bár igazából a jelenlegi állás szerint megint max jövő nyáron lesz rendes fizetésünk..

A márciusi bezárás után októberben kaptunk először rendes bért.

Kicsit fura, hogy itt gyakorin úgy látom nem nagyon vannak hasonló jellegű kérdések, de mégis érdekelne, hogy akik hasonló helyzetben vagytok hogy élitek meg?



2020. nov. 20. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Én azt javasolnám, hogy mindenképpen válts és tanulj új szakmát, ugyanis az elkövetkezendő években lehet, hogy ilyen bizonytalan lesz a vendéglátás.
2020. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Leírta, hogy nem vendéglátós.
2020. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Hopsz, nem láttam a nemet.


Mindenesetre a javaslatom még mindig áll, mert van olyan szakma, ami most is pörög.

2020. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem vendéglátás de minket is érint..érdekes, hogy a vendéglátósokon kívül nem érint másokat..szeretem ezt a munkahelyet, innen szerettem volna elmenni szülni..:( már 9 éve itt dolgozom...hát de abban igazad van, hogy ez még egy évig így lesz...
2020. nov. 20. 11:33
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkinek új a helyzet, viszont van akit szerencsétlenebbül érint a többieknél.
2020. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy az ember nem tudja mit tegyen, mert tudom, hogy pl a főnökasszony nem szeretné , hogy másik helyen is dolgozzunk, akár részmunkaidőben, de így meg nem lehet bírni hosszú távon...márciusban kaptunk kormánytámogatást, és most is megpályázták ezt a bértámogatást, de ez az egész bizonytalanság , hogy akkor azt sem tudjuk mikor dolgozhatunk, hány órában, lehet megint csak 2 órára leszünk bejelentve (covid miatt) egyszerűen nem tudom mit tegyek.

Félek ha akár csak egy részmunkaidős munkát találok akkor az sem tetszene a főnöknek...

2020. nov. 20. 11:39
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Miért veszed a főnök érdekét a lelkedre? Beléd nevelte?
2020. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Kit érdekel, mi tetszik neki? Őt érdekli, hogy te miből élsz?
2020. nov. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Ne foglalkozz a főnököd érdekeivel, a sajátoddal foglalkozz. Tudom, hogy ez önzőség, de én is jártam már hasonlóképp, és amikor leépítésről volt szó, a főnök lelkifurdalás nélkül azonnal kirúgott. A főnök nem a barátod, rokonod, ez csak egy üzleti kapcsolat.

A helyedben én is másik állás után néznék.

2020. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Folyamatosan nő a bérem és vaskos prémium vár az év végén. Remélem kitart a helyzet még egy darabig.
2020. nov. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!