Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy a sok munka...

Lehetséges, hogy a sok munka miatt kezdem magam boldogtalanul érezni?

Figyelt kérdés

450 órát dolgozom egy hónapban két munkahelyen különböző tevékenységben amiből 120 óra készenlét jellegű, és az egyik munkámnak gyakorlatilag nem sok értelme van, a másik meg segédmunka.

Teszem mindezt 470.000 ft ért havonta (nettó).


Mit tehetnék, hogy ne kelljen ennyi időt munkával töltenem, de a pénz ne csökkenjen?


Egyszerűen nem látom az alagút végét, és azt sem tudom hogyan tudnám hasznát venni az eddigi tartalékaimnak anélkül persze, hogy elkölteném és újra csak a létbizonytalanság maradjon.


Sokszor még ezt az összeget sem érzem soknak, pedig nem vagyok a "pénz nem számít" típus, megfontolom mire mennyit költök, és megnézem az árakat is.


Ha megbolondulok a melótól van pénz, ha nem meg nincsen.


Más itt tényleg nincs csak ez?



2020. okt. 22. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon ennek örülni kell...
2020. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy örülnöm kellene, de néha már azt veszem észre magamon, hogy a szabadidőmet is pénzben mérem, amikor meg melóba vagyok akkor meg azt, hogy eladom az életemet gombokért...


Vagy ha veszek valamit amit éppenhogy negyedével drágábban adtak mint amennyire én úgyéreztem megérte volna akkor meg azt hogy ezért a felárért is az életem idejéből fizettem.

2020. okt. 22. 16:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem kell örülnöd neki csak szarkazmus volt, hogy ilyen lehetetlen (vagy még rosszabb) helyzetben van az emberek többsége.
2020. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ember, te normális vagy? Leosztottad már a béredet oraberre? Most lehet dobsz egy hátast, de a jelenlegi orabered kőkemény nettó 1044 Ft... ezen változtatnod kell, szarul keresel most a munkamennyiseghez képest.
2020. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Nagyon pocsék a béred ennyi melóért!!!!!!!

Tönkre vágod magad egészségileg (csak még nem tudod). A lelki oldala már jelentkezett.

2020. okt. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Változtatnék én, de hogyan. Amúgy ahol a készenlétes portás munkám is van ottcsak 950 az órabér, a főnökömé is csak 980. A segédmunkára kapok 1500-at csak. Párom sem keres jobban, pedig ő valutásnál van aztán alig kétszáz forinttal többre jön ki az órabére, pedig Bp-n melózunk.

A közeli kollégáink közül max azok keresnek normál munkaidővel annyit mint én vagy többet akik igazgatók, de igazából erről is csak sejtésem van bérpapír sosem került a kezembe tőlük, meg mindenkinél ez a hétpecsétes titok, de azért nyilván lehet sejtni.

2020. okt. 23. 06:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy jött össze a 450 óra egy hónapban neked. Leírod?


Dolgoztam már vendéglátásban napi 12-14 órákat/heti ötször. Akkor volt egy hónapban 240-260 órám.


Emnyi munkáért ennyi bér nagyon kevés szerintem. Valamit nagyon rosszul csinálsz. Képeztesd magad, ahelyett, hogy széthajtod magadat a kuli munkával.

2020. okt. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem tudsz változtatni hogy ne legyen kevesebb a fizud.

Én is így voltam, hogy hétfőtől szombatig 12 óráztam. Vasárnap meg azzal telt, hogy feküdtem mint egy hulla.

Csináltam 4 évig. Utána azt mondtam, hogy oké akkor most 2 hét táppénz és átgondolom az egészet. Sikerült feltöltődni. Miután visszamentem nem vállaltam már csak havi 1 vagy 2 szombatot illetve aktívan munkát kerestem.

Sikerült találni egy olyan céget ahol heti 6x8 órával kb annyit keresek mint az előzőnél a 12 órázással. És mondanom se kell, hogy így van időm hétköznap is elmenni akár a városba, akár haverokkal beülni valahova. Van időm hobbira.

2020. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mindenki maga tudja.


Én 44 évesen váltottam, ráadásul úgy, hogy pályaelhagyó is lettem.

Egyszerűen egészségileg nem bírtam tovább, és nem volt az a pénz, amiért kinyírtam volna magam. Még az sem érdekelt, hogy kb. 2 hónapig ellátatlan voltam, mert nem találtam az álláskeresési lejárta után munkát. Annyi tartalékom szerencsére volt, hogy túléljem, és valóban -> feltöltödtem alatta, aztán bevonzottam a szerencsét. Álmomban sem gondoltam volna, hogy én valaha 360 ezres fizetésért heti 5 x 8 órát fogok csak dolgozni hétfőtől péntekig. 7 éve vagyok itt, de csak egyszer kellett 2 x 2 órát túlóráznom hét közben. Arra is megkértek, nem pedig utasítottak.


Na ez a nem mindegy...

2020. okt. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
7/ Úgy jön össze, hogy van egy sima 24 órás portás melóm egy privatizált rendszerváltás előtti gyártelephelyen, ahol gyakorlatilag SEMMIT nem kell csinálni, csak kaput kinyitni reggel, este meg becsukni, és ha esetleg valaki illetékes arrajönne azt beengedni, és nincs elvárva, hogy az ember bagolykodjon, hanem amikor tetszik lehet pihenni, van ágy, hűtő, kiskonyha, mosdó wc összkomfort (net és digitv is) csak legyen biztosítva a be és kijutás, ez havi 15 nap (360 óra) mert ketten csináljuk a melót a kollégámmal alkalmazottként. a Másik meg a lakatosműhelybe reggel 7 től este 6 ig vagy 5 ig, de itt napibér van, nem órabér viszont a 10 óra meló mindíg megvan, de van hogy 12 is ha nem sikerül haladni, mert mondjuk anyagot kell venni közbe, vagy egy szerszámgép megadja magát. Ez pedig havi 7-8 nap szokott lenni, bár vállalhatnék 10 napot is ha akarnék. Hát így.
2020. okt. 25. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!