Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mamahotel vagy világot látni?

Authorless kérdése:

Mamahotel vagy világot látni?

Figyelt kérdés
Jelenleg Kelet-Mo. kisvárosban élek. Itt semmi lehetőség nincs, semmilyen téren. Munka nincs, kikapcsolódási, ismerkedési lehetőség stb... sincs. 1 éve nincs munkám. Barátnőm sincs. Maradjak itt hátha összejön valami? Költözzek el Budapestre vagy külföld inkább? Ti mit tennétek? 26/F

2020. nov. 20. 22:33
1 2
 11/13 anonim válasza:
74%

Nem értem mi abban a szégyen ha otthon élsz. 25 vagyok, kb 1 évig nem volt munkám (virus miatt), most találtam. Előtte is mikor dolgoztam különböző okok miatt nem tudtam annyit félretenni. Most hogy ismét dolgozok az a cél hogy jövő év vége fele ha annyi összegyűlük akkor albérletbe mennék szintén Debrecenbe. Mikor ezt mondtam szüleimnek azt mondták hogy addig mig nincs párom nagyon nehéz lenne egyedül, úgy hogy mindent én fizetek. A fizetésem 200 alatt van, szóval nagyon sokat kellenne gyűjteni ahhoz hogy lépni tudjak.

De attól mert valaki otthon él az még nem hotel. Ugyan úgy adok (tesómék is) a közös költségbe, ugyan úgy vásárolok minden hónapban és mert itthon élek nem azt jelenti hogy életképtelen vagyok, vagy mindent megcsinálnak nekem. Ők így tudnak támogatni nem pénzzel.

Van ismerősöm aki elment albérletbe de neki csak a havi díjat kell fizetni, a többit a szülők állják. Kaja, telefon, rezsi, TB (nem bejelentett munkahelyen dolgozik). Így könnyű, közben a maradék pénzét meg elissza.

Értem én hogy ennyi idősen azért már el kellene menni otthonról de még mindig jobb mintha elmennél albérletbe, kifizetsz mindent azt éhezel egész hónapban.

Találj egy munkát, tegyél félre és úgy könnyebb lépni. Ha a szüleiddel jóban vagy hidd el nem fognak zavarni otthonról hisz a gyerekük vagy.

Most a virus miatt nehéz munkát találni, de utána menj mekibe, ott mindig keresnek embert. Nem álommunka, de kapsz fizetést és normálisan be vagy jelentve.

Nekem ez a véleményem erről, le lehet majd pontozni, beszólni valamiért, de ebben a régióban nehéz lépni.

2020. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A 11nek is igaza van, itt tényleg nehéz..
2020. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
11-es igaz amiket leirtál, egyedülállóként nehéz egy albérletet fentartani, főleg a mai fizetésekből. Ebben a régióban szinte az egyik legnehezebb boldogulni. Én Debrecenbe már nagyon sok interjún voltam és sehol sem adtak 140 ezer Ft-nál többet, egyszer 160-at kértem és még engem b@sztak le amiért ennyit mertem kérni... de tudnék még hasonlókat mesélni. A fiatal hogyan boldoguljon ennyi fizetésből manapság.
2020. nov. 22. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!